Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minális emelkedőn való elindulás?

Minális emelkedőn való elindulás?

Figyelt kérdés
Dízeles kocsin tanultam, és annál nem fulladtam le akkor, mikor mondjuk egy körforgalom bejáratánál kellett elindulnom (álló helyzetből). Benzines kocsink van, és annál ez megesik.. Ilyenkor ti már a kuplung felengedésének pillanatában nyomjátok a gázt, és ez lenne célszerű nálam is, vagy használjam mindig a kézifékes elindulást?

2017. máj. 20. 17:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Eleinte nekem is voltak ilyen gondjaim. Én az ilyen helyzeteket úgy oldottam meg eleinte, hogy elég nagy gázt adtam induláskor. Persze fel is bőgött a motor. Azóta viszont ráéreztem a dologra, és nyilván fokozatosan megtanultam, hogy csak annyi gázt adjak amennyi kell, és csak akkor kezdjem nyomni, ha már elértem a fogáspontot. De tényleg csak azt tudom mondani, hogy ehhez sok gyakorlás kell, mire az ember ráérez. Gyakorold a gázzal való elindulást és akkor nem lesz gond.
2017. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat, holnap megyek megint gyakorolni.
2017. máj. 25. 17:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet, már nem olvasod a kérdést, de elmondanám én is a tapasztalatom erről, mint szintén kezdő jogsis.

Én is dízelesről mentem át benzinesre, és akadt elég gondom az első napokban. Még most, ha őszinte akarok lenni. A legnagyobb gondom pedig az emelkedőn való elindulás, amitől mai napig félek. Ugye dízeles autón egyszerű kuplungból elindultam, a benzinesünk viszont nem bírja, így kell adni neki gázt, és úgy engedni fel a kuplungot. Nekem apukám úgy tanította, hogy lenyomod a kuplungot, tartod közben a féket, és mikor indulni akarsz, leveszed a lábad a fékről, ráteszed a gázra, és ahogy lassan nyomod a gázt, úgy engeded a kuplungot. Egyszer sem csúsztam vissza eddig ezzel a módszerrel. Kézifékeset nem is tanították, nem is próbáltam. Persze, ugyanezzel a módszerrel rengetegszer felbőgetem a motort, amikor kapkodok, de ez már érzés kérdése.

2017. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 madnick válasza:
Ahogy leírta szépen valaki előrébb, engeded fel a kuplungot, jobb lába féken, mikor már érzed h fog a kuplunk, a fékről átlépsz a gázra(nem fog elgurulni az autó, mert az alapjárat befogja majd) és gázt adsz, fröccsöt, vagy nyomod is. :)
2017. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A kuplungot ha lassan elkezdem engedni, miközben a féken van a lábam, akkor a kocsi gyorsan lefullad. Viszont amit a 15:37-es írt, az működik, mert közben már én is rájöttem erre a módszerre. A nagyobb emelkedőkön pedig ha meg kell állnom, kézifékezek, bár hogyha csak 1-2 mp-ig kell várni, akkor kuplunggal és gázzal tartom.
2017. jún. 26. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!