Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga bukás jogtalan...

Forgalmi vizsga bukás jogtalanul Győrben, azért mert átmentem a zöld lámpán?

Figyelt kérdés

Tegnap vizsgáztam. Vizsgabiztos meg az oktató szerintem tuti összebeszélhettek, hogy azonnali bukás legyen. Jövök ki a vizsgahelyszinröl autoval, aztán mikor a hid elötti lámpához értem, piros lett. Örültem is neki,mert ott van az a zöld kiegészitö lámpa és az hamar kialszik. De mivel csak egy kicsi auto volt elöttem, tudtam, hogy képtelenség lenne nem áthajtani rajt. Ki is villant a zöld jobbra tartò nyilacska... AZ elöttem levö azonnal elindult, én is utána egyböl a követési távolságot tartva. Aztán mikor kanyarodtam, azt mondja mögöttem a VB, hogy piroson mentem át.Mondom neki, az nem piros volt, mivel nekem szabad utam volt a zöld kiegészitö lámpa miatt. Erre nem szolt semmit. Vissza kellett kanyarodnom. Megbuktam, mert áthajtottam a ZÖLD lámpán. Ki hallott ilyet??? Az Oktató meg nem figyelt, mert a papírjait nézegette.... Aztán utána még mentünk kb 5 percet, mire visszaértunk.. Közli velem, hogy szépen használom AZ autot. Ügyes vagyok.

De még ha jogosan buktatott volna meg, bele is törődtem volna az ember úgy tanulna a saját hibájából....



2017. máj. 30. 09:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
bocsánat.. elirtam az alázatos NEM az óvatosságra figyelmeztet... mit is jelent akkor ez? ->alázatosabban vezetni
2017. máj. 30. 10:21
 12/20 anonim ***** válasza:
10%
azt jelenti,hogy vizsga elött dugj egy 20-ast a zsebbe neki
2017. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
adtam volna én 30-at is, ha biztosra tudnám nem fog érte feljelenteni, hogy le akarom fizetni...
2017. máj. 30. 10:50
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Lefizetséssel óvatosan. Ha az oktató felajánlja,vagy erősen javasolja,na akkor mehet,magánakcióba ne kezdj szerintem.

oktató váltáson gondolkodtál?

2017. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jövöhéten pénteken vizsgázok. Ha AZ sem fog sikerülni, akkor az összel váltani fogok sulit. Mert ugye Ausztriában melozok, elöbb nem igazán tudnám megoldani. Kiderül jövöhéten....
2017. jún. 1. 07:52
 16/20 A kérdező kommentje:
Sikerült a vizsgám 😊 most másik vizsgabiztos volt.. Végre tùl vagyok rajt 😊
2017. jún. 13. 07:33
 17/20 anonim ***** válasza:

A létező összes településen mindenhol az összes kanyarodó zöldnél inkább nézz rá kétszer a lámpára, mert nagyon rövid ideig égnek, és mivel nincs sárga, ha elalszik és te átmentél rajta, az bizony bukta.

Az oktatód és a vizsgabiztosod tuti, hogy nem beszéltek össze. Nem tudom, lehet, hogy a vizsgabiztosok számára van egy "kvóta", ami meghatározza, hogy minimum hány vizsgázót kell megbuktatni időközönként...

Kenőpénz nem számít és nem szükséges vidéken. Győrben vizsgáztam KRESZ-ből, elsősegélyből és forgalomból fél éve, elsőre meglett mindegyik nulla kenőpénzzel.

A vizsgádhoz gratulálok!

2018. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Igaz, nem mai kérdés, de van egy dolog amiért megbuktathatott, ahogyan az egyik hozzaszolot is.

Igaz, hogy nektek jobbra zöld kieg. lámpa volt, de lehet, hogy a balról érkezőknek(egyenesen tovább haladva) , vagy a szemből lekanyarodoknak is zöld volt. Ebben az esetben, pedig nekik van szabad útjuk, vagyis elsőbbségük.

A hozzászólónál biztos ez volt a gond, hogy érkeztek valamelyik irányból, ahol a jelzőlámpa zöldet jelzett, és Ti úgy hajtottatok volna rá, mert máskülönben nem tapadtak volna a fékre.

Abban a pillanatban tiltott volt áthaladni. Lásd, buszsáv.

Sokszor jobbra nekik is szabad út van, kivéve ha a buszsávból, vagy rá, más irányból normál jelzőlámpa zöldet jelez a buszsávra érkező szabályosan közlekedő valamennyi gépjárműnek.

2019. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A kiegészítő órák és a pótvizsga árából kijön egy olcsó dashcam, de kölcsön is lehet kérni a vizsgára. Ha megbuktat, van bizonyítékod, hogy jogtalan volt.
2019. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is Győrben vizsgáztam, pontosan tudom hogy hol van ez a hely, én is sokszor mentem arra az oktatómmal és nekem mindig mondta az oktatóm hogy figyeljem hogy még zöld-e a lámpa. Így nem volt ebből gondom vizsgán sem. Gratulálok a vizsgádhoz, nekem is másodszorra sikerült :)
2019. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!