Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósként lehúzódsz ha látod...

Autósként lehúzódsz ha látod mögötted a motorost?

Figyelt kérdés
Van aki elenged, de olyanok is akadnak akik direkt tötymörögnek, volt hogy egy keréken előztem meg :)
2017. jún. 6. 14:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%

Lehúzódok, persze, a többség normális, meg is köszöni.

Persze van amelyik a temetőbe siet 250-el az országúton, ott kifejezetten előnyös, ha gyorsan eltakarodik, és nem az én kocsimra kenődik fel.... járkálhatnék rendőrségre bíróságra.

2017. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
Mindig leszoktam, sőt, gyorsabb autók elől is lehúzódok, nem pedig gázt adok, mint egyesek...
2017. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Beviz Elek ***** válasza:
73%

#3

Nem értem az összefüggést. Ha van 2 gyerek a kocsiban, akkor nem működik a kormány? Ha nem lenne ott a 2 gyerek, akkor bemennél az árokba hogy elférjen kényelmesen a motoros?


Én csinálok egy kis helyet, hadd menjen. Nem kifejezetten azért hogy jobban elférjen, inkább az hogy ebből látja hogy észrevettem, mehet nyugodtan mert nem fogok elé kacsázni.

2017. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

A 3#-as valami önkéntes rendőr lehet. :-)

Lehúzódok, mert gyorsabb nálam, jobbra tartás van, nem vagyok felezővonal lovagló.

Ha 170-nel megyek, akkor is kihúzok a külső sávba, ha gyorsabb autó van mögöttem.

2017. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy elengedem, nem fogom feltartani és veszélyeztetni a forgalmat, se a saját autómat, meg más életét se azzal, hogy szarakodok egy motorossal és ő úgy is le fog előzni legfeljebb még veszélyesebben. Adok neki helyet aztán menjen, viszlát.

Az se normális aki direkt elkezdi csesztetni őket... Majd addig szórakozik az ilyen is amíg a kocsija össze nem törik miatta.

2017. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
A való életben is ilyen reakciókat tapasztalok, mint a válaszokban.
2017. jún. 6. 18:27
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
És ezen mi a csoda végül is, azt írják le amit csinálnak. Ez nem olyan téma amiben kamuzni kellene.
2017. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
Igen, amennyire lehet elhúzódok a felezőtől, de azért a padkára nem megyek le.
2017. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
74%

Én igen, ha ezzel tudom segíteni az előzését. De nem csak motornak, autónak is, ha látom, hogy előzni akar. Sokkal jobban kilát, nem áthúzódnia a másik sávba.

Nem arról van itt szó, hogy kinek mihez van joga. Soha nem lehet tudni, hogy ki, hova siet, és egyébként sem az én dolgom a szabályok betartatása. Nekem egy pár mm mozdulat a kormányon, neki meg perceket jelenthet útidőben.

Sajnos én is sok embernél látom, hogy fogalmuk sincs, hogy mi történik körülöttük az úton, vagy szándékosan akadályozzák azt, aki meg szeretné előzni őket.

Nekem egyébként jó tapasztalataim vannak a motorosokkal. Az autós társaimmal sokkal többet mérgelődök, igaz ők is vannak többségben az úton. Mióta megjött a jó idő, egész úton az 50-80-nal tötymörgő mazsolákat kell kerülgetni az úton. A rekorder egy új Vitarás volt, aki az autóúton kb. 40-nel kísérte az útellenőrző autót. Igaz, a két sáv miatt legalább nem tartott fel senkit, de nem értettem, hogy miért jó neki a 110 helyett annyival menni. Gyanítom, hogy fogalma sem volt, hogy hol van.

2017. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, de mi lenne a helyes válasz? Én sose motoroztam, nem tudom, hogy az adrenalin miatt gondolják a motorosok, hogy nekik előrébb kell jutni, mint a többieknek, vagy tényleg csak arra az esetre gondolsz, amikor széles az út és lassan megy egy autó. Akkor persze, hogy nem középen megyek, elfér a motoros is. Vagy arra gondolsz, hogy az autópálya belsősávjából kik kéne húzódnom a külsőbe, hogy a motoros 130 helyett 180-nal mehessen? Ezt nem szívesen teszem meg. Végül elengedem őket, de nem vagyok hajlandó veszélyes manőverbe kezdeni csak azért, hogy a motorosnak ne kelljen lassítania. Hát azon is van fék, használja, ha szükséges.
2017. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!