Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogosan buktatott...

Szerintetek jogosan buktatott meg a vizsgabiztos a forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Kanyarhoz érkeztünk, és a jobb oldalon parkoló autók sorakoztak. Megállt az előttünk haladó, hogy beálljon, én pedig megvártam. Az volt a hiba, hogy nem kerültem ki, és hogy nem jeleztem indexxel a megállást, pedig ha forgalmi okokból történik, nem is kell. Beláthatatlan volt az előzési útszakasz, de előzési tilalom, vagy záróvonal nem volt. Mondtam, hogy nekem biztonság megér pár másodperc várakozást. Erre szólt, hogy ennyi volt, vegye át az oktatóm. Jogos ez?

2017. aug. 29. 15:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és nem egyirányú utca volt, szemből is jöttek.
2017. aug. 29. 15:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kell indexelni, ha forgalmi okból állsz meg. Mintha hiányozna egy rész a történetből. Miért mondtad, hogy neked megér a biztonság néhány másodpercet? Csak úgy magadtól, miközben ott várakoztatok? Vagy esetleg szólt a vizsgabiztos, hogy kerüld ki az autót, és erre válaszoltál? Ha így történt, és ő mondta, hogy menjél, akkor menni kell. Valószínűleg biztonságosan ki lehetett volna kerülni a parkoló autót. Ha csak ennyi történt, nem jogosan buktatott meg. Az oktatód mit mondott?
2017. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ha aszfaltoznának, megvárjuk itt, amíg kész az út. De már ekkor félig be is állt a kocsi. Erre mondtam én azt, hogy nekem a biztonság megér pár másodpercet.
2017. aug. 29. 15:14
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
ha neked ez a biztonság akkor jogosan
2017. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Á, a következő áldozat! :-)

meg a gonosz vizsgabiztos!

2017. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már félig beállt a kocsi, ott már belátható az út és lehet biztonságosan előzni.

Azzal, hogy megvártad, míg beparkol akadályoztad a forgalmat (még ha nem is volt senki körülötted, annak számítana), ami pedig szabályellenes. Szabályellenességkor pedig szerintem, alap, hogy megbuktatnak.

2017. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
hát látni kéne azt a kanyart mert igen én díjazom ha lehet menni de nem megy akkor bukjon csak meg mert aztán meg majd a forgalomba olyanokat csinálnak hogy szégyen. ja meg a félősök hogy jaj mi lesz jaj hogy kerüljem ki az ilyen ne vezessen
2017. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Ma egy kanyarnál összekoccant két kocsi (ráfutásos).

Én kicsivel mögöttük haladtam. Természetesen mire odaértem már az elakadásjelző kint volt, nézték a kárt a kocsikon, de a sávomat teljesen elfoglalták. A menetirány szerinti bal oldal persze teljesen beláthatatlan volt, bármikor rám fordulhat egy autó, ha épp arra kanyarodik. A koccanó autók nem igen akartak elindulni.


Mit tettél volna ebben a helyzetben?

- Kikerülted volna a menetirány szerinti bal oldalon, ezzel kockáztatva a szembe forgalommal,

- vártál volna 10-20 percet, míg elindulnak, mert neked a biztonság megér pár percet?

2017. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Bármennyire is pontoztátok le előzőt, igaza van.

Az ilyen mindentől rettegek, nem merek menni, nem merem kikerülni sofőrök okozzák a legtöbb galibát és balesetet.

2017. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

8-as, a kérdező írta, hogy már félig beállt a kocsi a helyére, mikor szólt a vizsgabiztos, hogy haladjanak.

Forgalmi vizsga csak városban van, ahol az út nem olyan szűk, hogy egy félig beállt autó miatt a szembejövő sávba át kellene menni.

Ha valaki még azután sem mer elmenni egy autó mellett, hogy a felező vonalat nem is kellene átlépni, az olyat ne is engedjék forgalomba, mert a reggeli csúcsban az az 5 perc is hatalmas dugókat okozna. Csupán azért, mert valaki nem mer kikerülni egy autót. Az ilyen inkább gyakorolhassa még a forgalomba való vezetést oktatóval.

Amúgy 8-as, mi tart neked egy parkolásban 10-20 percig?? 10 perc alatt még egy kamionnal is be lehet parkolni a garázsba tolatva.

2017. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!