Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán, ha a tanuló...

Forgalmi vizsgán, ha a tanuló olyat csinál, ami bukást eredményez, köteles a biztos rögtön jelezni ezt neki? Az oktató azt mondta, ilyenkor szól a vizsgabiztos, le kell állni az első lehetőségnél és át kell adni a helyet neki. De most nem ez történt.

Figyelt kérdés
Mennyire elfogadható, hogy nem szól semmit, a tanuló végigvezet az útvonalon és a végén közli a biztos,hogy itt meg itt hibázott? Nem kellene ezt azon nyomban, még ott a helyszínen jeleznie? Állítólag záróvonalat érintettem, de én nem emlékszem ilyenre. Ráadásul, ahol mondta,hogy történt, a közelben sincs záróvonal...Tenni már nem tehetek semmit, mert aláírtam :(
2017. febr. 16. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad akkor tök mindegy. Egyébként ha egyből bukást érő hibát vétesz akkor elvileg azonnal szól és félre kell húzódni. De szokásjog alapján megy ez szerintem. Lehet nem voltál már messze az útvonal végétől...
2017. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ma visszamentem az adott útszakaszra és nem értem, miért mondta, melyik vonalat érinthettem? Még ha igaza is van, szólt volna akkor, látom én is, hogy egy marha voltam, de így olyan kétes a dolog.
2017. febr. 16. 09:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Körülbelül két km volt még a végéig.
2017. febr. 16. 09:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem,bocs,még jött egy hosszabb szakasz, 10 percet még vezettem.
2017. febr. 16. 09:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég naiv vagy,ha nem látod magadtól vagy nem tudod hogy ezek csak buktatgatnak hogy tegyed a pénzt nekik. Sokat fogsz még csalódni az életbe.
2017. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak pattogni sem mertem, mert kellene a jogsi és félek, hogy akkor még jobban megszivatnak.
2017. febr. 16. 09:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az azonnali bukást érő hibáknál haladéktalanul helyett kell cserélni az oktatóval.

A hibavonalakból tízet lehet összegyűjteni. Ezek szaporodását nem kell jelezni, sőt, akár harminc is összejöhet úgy, hogy végig mentek.

Hogy átlépted a tízet, csak onnan tudod meg, hogy elmondja a végén, hogy sikertelen.

2017. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Téged meg "kellett" buktatnia. Vajon honnan látná milliméter pontossággal hogy mikor érintesz vonalat?...
2017. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Záróvonal érintése/átlépése, ha jól tudom rögtön bukást eredményez.
2017. febr. 16. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!