Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 4 hónapja vásároltam egy...

Kb 4 hónapja vásároltam egy Opel atra h 1.4 autot.10 éves. Kiderült hogy motorhibás és cserélni kell, kereskedotol vasaroltam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Multheten hazafelé jövet az autopályán bevillant az olajlámpa és a szervizlámpa leálltam oldalra mert hiába is probaltam volna tovabb haladni olyan hang jött a motorból mintha egy traktorban ülnék. Félreálltam leállitottam onnantol nem is indult de nem is feszegettem elvittuk szerelohoz es ott kiderult a motor a baj cserelni kell! Az autokukcs elso naptol villogott sokszor nem is indult elsore és mar ráköltöttem 200 ezer ft ot . Felhivtam a kereskedot es annyit mondott alszik rá egyet. Azota se jött válasz! Mit tegyek?
2017. szept. 16. 21:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
48%

Miért nem mentél hozzá/jelezted másnap/harmadnap, hogy villog a szervizlámpa?

Ez lehet egyértelmű hibajelzés is a motor/elektronika részéről, hogy valami baj van!

Hajtottad tovább....

Ha ezt emlegeted bárhol, hogy a hibajelzés az első naptól kezdve jelen van, akkor nem sok jót jósolok.

Én így gondolom.....

2017. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól sejtem, akkor Z14XEP motor van a kocsidban? Hogyan lehet abban elhanyagolni a vezérlés cserét? Az már vezérműláncos motor, hallani ha cserére szorul. Ennek a motornak semmi más nem kell, mint a gyári 30ezer kilométeres olajcsere ciklusidőt gyorsan elfelejteni és átállni 15 ezer kilométerenkénti olajcserére. Ha nem mész ennyit egy évben, akkor olajcsere évente. Volt elég olaj a kocsiban? Sajnos a Twinportos motorok is szeretik csipkedni az olajat egy bizonyos km felett (különösen azok, ahol 30 ezer km-ént volt olajcsere), nem csak az Ecotec motorok ezért ezer kilométerenként illene olajszintet ellenőrizni.
2017. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
25%
Csináltasd meg az autót, és ne sz*pasd a kereskedőt ilyen dolgokkal, amihez semmi köze.
2017. szept. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, sajnos az a motor egy ipari hulladék, ismerős szerelőnél is van egy, amivel rendszeresen legózik a komám.

nincs 100 ezer km a kocsiban, és többször meg volt bontva a motor.

Amúgy hozzáértő szerelő, ha meglátja ezeket a képeket, nem is csodálkozik ezen:

[link]

2017. szept. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Mikor megvettem a kocsit akkor volt benne 156 ezer km most 160 ezer km és ahogy megvettem egyből vittem olajcserére és a többi... a szerelő nagyon panaszkodott az olajcserénél hogy el volt hanyagolva szóval nem én hanyagoltam a kocsit...eszembe sem volt ugy hajtani hogy tudom szar..
2017. szept. 17. 07:11
 16/28 anonim ***** válasza:

15

Egyébként mit jelent nálad az hogy nagyon el volt hanyagolva?

Nagyon koszos volt a levegőszűrő pl, vagy mi?

És akkor? Kicserélték újra gondolom.

Csörgött, csattogott, füstült? Akkor meg nem kellett volna megvenni.

2017. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Az autokukcs elso naptol villogott"

Ezt Te írod...

És azt, hogy a kereskedővel együtt (tudtával) átnézetted a kocsit.

Egyébként minden használt autóra attól függetlenül, hogy mi van írva, vagy se a szerződésben jogszabályban rögzített szavatosság van.

Természetesen ez nem vonatkozik az eladási szerződésben felsorolt ismert hibákra.

Ha a kereskedő nem hajlandó elismerni a hibát és jótállni, akkor Neked kell szakértői véleménnyel bizonyítani és annak birtokában pert kezdeményezni ellene.

Addig minden költséget Neked kell állni és pernyerés esetén visszakapod, ha nem nyertél akkor nem.

A per nem biztos, hogy egy éven belül lezárul, addig nem lehet a kocsihoz nyúlni a szakértőn kívül.

Ez a jog által előírt/feltételezett út.

2017. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

16

Az hogy már bele volt rohadva... szerintem ne oktass ki hogy én mire hova költöm a pénzem. Feltettem egy kérdést amire normális választ vártam nem pedig kioktatást...Tisztába voltam vele hogy ezeket meg kell csináltatnom de nem az hogy 3,5 honap után leáll alattam..Kereskedőtől pedig annyit várok el bizonyítsa be hogy hibásan vagy nem hibásan adta el az autot... Ez a korrekt szerintem...

2017. szept. 17. 10:32
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem csapágyas lett a motor és egy kicsit megszorult majd elszakadt a lánc, ezt a 30e km-es olajcsere periódussal és csak rövid városi használatokkal könnyű előidézni. (bár tény ezt te nem tudhatod hogy az előző tulaj hogyan használta az autót)
2017. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

18

Végülis semmi gond azzal ha a hülyék hülyeséget csinálnak aztán megszívják. Sőt ez így van jól.

Költsd a pénzed máskor is ilyenre.

2017. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!