Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 4 hónapja vásároltam egy...

Kb 4 hónapja vásároltam egy Opel atra h 1.4 autot.10 éves. Kiderült hogy motorhibás és cserélni kell, kereskedotol vasaroltam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Multheten hazafelé jövet az autopályán bevillant az olajlámpa és a szervizlámpa leálltam oldalra mert hiába is probaltam volna tovabb haladni olyan hang jött a motorból mintha egy traktorban ülnék. Félreálltam leállitottam onnantol nem is indult de nem is feszegettem elvittuk szerelohoz es ott kiderult a motor a baj cserelni kell! Az autokukcs elso naptol villogott sokszor nem is indult elsore és mar ráköltöttem 200 ezer ft ot . Felhivtam a kereskedot es annyit mondott alszik rá egyet. Azota se jött válasz! Mit tegyek?
2017. szept. 16. 21:20
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igen villogott amit egyből mentem is megnezetni.. Nem minden alkalommal néha inditásnál villogott és olyankor nem is indult. Ezért vittem mindent megcsinaltak rajta. Ezután nem sokat jártam vele Budapesten élek belvárosban néha.. Egy hete pedig mentem vidékre 370 km oda felé ut semmi probléma.. Hazafelé jövet egyik pillanatról a másikra búgott a motor kb 140 el jöttem és már nem is mertem tovabb nyomni a gázt..olyan hangja volt. Ezelőtt fogyasztása nem nőtt, és nem is volt érezhető vezetés közben probléma. Az olajat sem ette..
2017. szept. 17. 10:44
 22/28 A kérdező kommentje:

18

Majd ha érdekel a véleményed szólok...Amig én nem hülyézlek le addig elvárom hogy normálisan válszolsz.. Egyébként én nem látok bele a kocsiba.. diagnosztikán azt mondták jo vétel a kocsi egy kis ráfordítással.. Igen valószinü hogy beleugrottam egy olyan dologba amit nem gondoltam akkor... Elsö autom meg is fogom csináltatni.. Csak szerettem volna tisztába lenni a dolgokkal ..

2017. szept. 17. 10:50
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy ennyi válasz között mindössze másfél használható van. #9 tökéletesen leírta, hogy mit kell tenned, vidd vissza a kereskedőnek, aki eladta a hulladékot. A legfontosabb, hogy egy tértivevényes levélben (de még jobb egy ügyvédi levél) minél előbb szólítsd fel a javítások kifizetésére, hogy ne fuss ki a fél évből. Utána mehet az egyezkedés, neki is érdeke lesz peren kívül megegyezni, a legtöbb kereskedő nem szeretne magának egy pert...
2017. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Igen egyből az volt az első dolgom hogy felkerestem a kereskedőt ahogy ezt irtam a kérdésben is és annyi volt a válasz,hogy alszik rá egyet!! Ezért volt a kérdés mit tehetek? Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 17. 13:27
 25/28 anonim ***** válasza:

"Hihetetlen, hogy ennyi válasz között mindössze másfél használható van. #9 tökéletesen leírta, hogy mit kell tenned, vidd vissza a kereskedőnek, aki eladta a hulladékot."

Csak szerinted ilyen egyszerű...

Eladás előtti állapotfelmérés, 4 hónap és 4000km után? Mondjuk a jogszabályokba belefér.

Az autónak azért eladási állapotúnak kéne lennie, már ami az egyben lévőséget illeti.

Egy szétbontott motorú autót akarsz reklamálni?

Így akarod egy törvényszéki szakértőnek bemutatni?

Nem védek én senkit, de a dolog megítélése több mint kérdéses!

De legyen igazad!

2017. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Sikerült megegyeznem a kereskedővel...még épp időben. Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 18. 12:25
 27/28 anonim ***** válasza:
Aztán kifizeti?
2017. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Igen. Azt mondta nézzek egy motort és állja a költségeket.. Fel sem hoztam neki a pert.. szerintem belátta hogy hibásan adta el az autot.
2017. szept. 19. 07:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!