Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apró teljesítmény növelés?

Apró teljesítmény növelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az volna a kérdésem hogy hogyan lehet egy karburátoros autón egy kis apró teljesítményt növelni? Nem úgy értem hogy +20-30 ló legyen hanem csak szimplán annyi hogy érezhetően legyen kicsit harapósabb/erősebb ill. ami talán fontosabb hogy pl: emelkedőnek családdal mögöttem ne keljen 4.-be vissza kapcsolni és lassulni. (Érdi emelkedő pl.)

1.3 civikről van szó.

Előre is köszönöm a válaszokat és ha nem nagy kérés akkor a kérdésre válaszoljatok ill. hülyeséget mellőzzük.


Ui: esetleg otthon egyszerű megcsinálni ha van valami ötlet vagy módszer?



2017. okt. 27. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Viccelsz?

1.3-as karbis kocsival, telepakolva a családdal és csomagokkal ne kezdjen lassulni érdi emelkedőn? Ne negyedikbe, hanem harmadikba kapcsolj vissza, nyomj neki padlót, és menni fog. Valahol 130-140 körül lehet a vége harmadikban. Attól meg nem kell félni, ha a fordulatszámmérő "jajjmostmilesz" elhagyja a 3000-es tartományt, nem lesz semmi baja. Nem árt ha előtt veszel egy kis lendületet...


Csodát ne várj. Egy jól beállított karbi minden fojtószelepállásnál megpróbálja a tökéletes égéshez szükséges keveréket előállítani. Jellemzően ez a motorkárosodást elkerülendő, egy picit dúsabbra sikerül, de ez nem baj. Bármilyennemű belepiszkálással ezen csak rontani tudsz.

Az előgyújtás értékét azért leellenőriztetném, mert ha nincs jó helyen, sokat tud rontani a nyomatékon.

2017. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 veterán vas ***** válasza:

Amikor egy megpakolt családi 1.3-ból az érdi emelkedőn elfogy az erő, akkor ott plusz 20-30 ló nem sokat javíthat. Tekintettel arra, hogy Te még ennyit sem akarsz növelni, így a kérdésed okafogyottá vált.


Talán nem hiszed el, de tényleg ezért van a váltó. ;)

2017. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Add el és vegyél egy kétliteres turbódízelt, azzal majd nem kell visszakapcsolnod.
2017. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

pl: emelkedőnek családdal mögöttem ne keljen 4.-be vissza kapcsolni és lassulni.


Akkor kapcsolj 3-ast vagy 2-est és menni fog. Nem mondom, hogy gyorsulni fog, de legalább nem egy halott csiga sebességét fogod elérni. Nem szégyen visszakapcsolni ha szükséges.

2017. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érdi emelkedő amúgy közel sem akkor trúváj, mint ahogy mondják. Gödöllőnél sokkal nagyobb és még kanyar is van benne.
2017. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.3 - nyomatékszegény.

Ha erősebb kocsi kell ,venni kell erősebbet.

Karbis,állíthatsz a keveréken,mehet több benzin,de levegő nem nagyon,hisz szívó.

Erősebbet kell venni

2017. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát ez tényleg értelmetlen kérdés :)


mivel benzines így alapból pörgetni kell

mivel emelkedőn mész így még jobban pörgetni kell

mivel többen utaznak a kocsiban így még több a súly és még jobban pörgetni kell


ebből adódik, hogy vissza kell váltani abba a sebességi fokozatba ahol se nem gyorsul, se nem lassul a kocsi és pörög a motor kb. 4000-et


semmi baja nem lesz tőle a kocsinak és 80-90-el fel tudsz vele mászni az érdi emelkedőn :)


na meg nem árt egy kis lendület...

amíg 1.4-es benzinesem volt én is így csináltam..

amióta öreg mercim van nem kell foglalkozni nagyon vele

hiába öreg... nyomatékos a kis szemét :D

2017. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az igazság az hogy nagyon szeretjük ezt az autót úgy hogy váltás nem igazán lesz de ez lényegtelen.:)

Egy megpakolt kocsival családdal tudom hogy sose fog lassulás nélkül felhúzni nagyobb emelkedőn a kicsike. (És vissza szoktam váltani ha szükséges). De az is bosszant hogy ha egy magamba vagyok is nehezen vissz fel. Tudom 1.3 tól csodákat nem várok és általában 2-en utazunk benne. Csak reméltem van valami apróság egy kis regi karbis autónál valami féle + élet. Bár olvastam a gyújtást le kéne ellenőrizni.

Minden esetre köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 27. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyira nem tudod megpiszkálni, hogy emelkedőn ne legyen nagyon erőtlen. Még a modern injektoros benzines autók is megtorpannak nagyobb emelkedőkön, ebben semmi meglepő nincs. Nem kell félni sem a padlógáztól, sem a visszaváltástól, felmegy az mindenütt.
2017. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 púposdugó válasza:
Motorcsere? Én a helyedben vennék egy d15b2-es donort (sajnos komplett utastéri kábelköteget is kell cserélni ac miatt) motorszám kisavaz, keresel rá egy jó kis hengerenkénti szívosort, pl esi, aztán had szóljon :) 110 lovat simán kilehet hozni ha ügyes vagy, az 1.3 karbi nem egy jó alap sajnos....:/ De legalább tudsz durrogtatni vele, a jó öreg kulcsos módszerrel. :D
2017. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!