Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális közlekedésre alkalmas...

Normális közlekedésre alkalmasak a zsigulik?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogy ezekkel az autókkal fel lehet még venni a forgalom ritmusát? esetleg előzni? nem feltétlenül teljesen gyári autóra gondolok,hanem olyanra ami kicsit esetleg piszkálva van.Itt vannak a turbódízelek amik nagyon mennek és hát erre lennék kíváncsi hogy egy ilyen jószág vajon tudja e tartani a ritmust/tempot
2018. febr. 12. 13:48
1 2
 1/14 D. Brasco ***** válasza:

Városi orszaguti esetleg....autopalyat felejtsd el!

De nalad már régen baj van,ha a mostani modern kori turbodizelekhez hasonlitgatod szerencsetlen orosz vasat!

2018. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha jó állapotban van a motorjuk akkor egy 1500-ös lada abszolúte jól megy!


Faluba, országútra "tökéletes".

Városba és autópályára a fogyasztása miatt nem igen ajánlatos, de országúton sem fog elmenni 6-7 literrel :)


Bárki bármit mond, élvezetes vezetni pl a 2105/2107-eseket.

Persze jó állapotút kell venni ami bizony vetekszik egy 10 éves astra árával!!!

2018. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
miért lenne nálam baj? szerintem nálad lehet baj,ha nem tudtad rendesen értelmezni a kérdést. Nem az volt a kérdés h húúúú melyik gyorsúúú jobban?? zsiguli le tudja nyomni az új 200 lovas tdi ket? eléggé félreérhetted. Amúgy meg én nem akarok zsigulit.úgy gondolom,hogy ezt csak a nagyon fanatikusoknak éri megvenni,amiket néha látok is...
2018. febr. 12. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Siralmas a statisztika , a fogyasztásuk nagy a kényelem biztonság zéró . A megszállottjaik harsogják olcsó a fenntartás és az alkatrész , ami marhaság . Harmada negyede bizonyos dolgok hozzá mint nyugati a cuccok de negyed annyit bírnak , sűrűbben kell cserélni és a retroláz egyik legégőbb kategóriái az összes KGST szutyok .
2018. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2014 és 2016 között rendszeresen, hetente ingáztam Bp-Szeged és Bp-Kaposvár között telekocsiként a családi 2107-esünkkel.


Volt aki azért foglalt hozzám helyett, mert nosztalgiázni akart és nem csalódott.4 felnőtt részére mindig elég volt az utas és csomagtér.


Tempót tekintve M5-ösön és M7-esen 100 km/h számított a kényelmes és biztonságos sebességnek. Eleinte tartottam tőle, hogy "letolnak" autópályán, de ez a félelmem alaptalannak bizonyult, mivel a belső sávba csak egy-egy kamion vagy busz megelőzéséig merészkedtem. Ezen előzésekkor 120-ig gyorsítottam, így viszonylag hamar végbe ment. Ezalatt elenyésző számban jött csak rám néhány tipikus gyorshajtó (akik egyébként azt is letolják, akik 140-150-el mennek). A külső sávban így zavartalanul el lehetett Ladázni.


A 67-esen már más a helyzet. 100 km/hnál ott sem mentem gyorsabban, az előzés viszont csak lassú jármű esetén vagy gyenge forgalmú időben jöhetett szóba.


Városon belül viszont bőven elég a Lada 75 lóereje, egyszer sem okozott gondot a ritmus felvétele. Persze ennek hátulütője, hogy Bp-en 10 liter feletti az átlagfogyasztás, míg a vidéki városok nyugodtabb és lassabb tempója érezhető a fogyasztáson is.


Állapotot tekintve kitűnő (volt) a kocsi, (családban) első tulajos, tuning mentes.


Ma már csak napsütéses hétvégéken vesszük elő, napi közlekedésre modern, nyugati kocsit használunk, mivel a család bővülése okán első a biztonság és a kényelem. Viszont ha visszamehetnék egyetemista éveimbe, most is a Ladázást választanám, mint első kocsival szerzett vezetési és autófenntartási tapasztalatot.

2018. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Még a fogyásztáshoz egy kis szösszenet: mivel pályán és országúton is 100 km/h-hoz "ragasztottam" a sebességmérő mutatóját, így ezen felhasználás mellett adódott leggazdaságosabbnak: télen 8,5 liter, nyáron 7,5 liter (mint írtam mindig 4 felnőttel).

A városi az viszont brutál, 10 alá csak akkor ment le, amikor a hibás gyujtásbeállítás miatt hiányzott a ménes fele, alig ment a kocsi. Gyujtás és szelephézag rendbetétele után, visszatért mind a 75 lovacska és téli, Bp-i hónapokban beleharaptak a 13-14 literbe.

2018. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A felpiszkált zsiguli is van vagy 100 lóerő... Szerinted...?

Futóműről, komfortról stb ne is beszéljünk

2018. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Simán lehet akármelyik gyenge Zsigulival is bárhol közlekedni. 90-100 km/h-t hosszabb távon is bírják, de országúton a 80 km/h is elég, főleg ha nincs túl nagy forgalom és nem tartod fel az embereket. Előzni meg mindennel lehet, kérdés, hogy mennyi ideig tart majd az előzés, de ez mindig az adott szitutól függ.

Autópályán szintén használható, ha tartósan bírja a 85-öt, márpedig bírja. A kamionok is kb 85-el mennek, ennyivel legalább muszáj neked is menned, hogy ne kelljen megelőzzenek (ugye nekik nem lenne szabad). Aztán ha 85-el beállsz egy tetszőleges kamion mögé, akkor elmehetsz a világ végére is pályán (vagy inkább amíg be nem mondja az unalmasat az orosz technika :D)

2018. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
14:58,15:02 köszi,ez elég részletes valós élményeket és tényeket feltáró írás.
2018. febr. 12. 15:45
 10/14 anonim ***** válasza:

kamion mögé beállni nem szeret az autó! :D


A kevesebb légellenállás a hűtés rovására megy.

Nyáron nekem 90 fok a hűtővíz kánikulában, télen 88 fok.

Nyáron próbáltam párszor kamion mögött menni és az eredmény 95 fokos hűtővíz lett :)


És gondolom ez egy ládánál sem lenne másképp!

2018. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!