Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valamit tenni, ha...

Lehet valamit tenni, ha rettegek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Elég jó lenne ha járhatnék autóval, megspórolna nem kevés időt, van is jogsim 2 éve, de nem vezettem azóta se.

Vagyis vezettem kb 2-3-szor, de gyűlöltem minden másodpercét, és végig halálfélelmem volt.

Pedig eredetileg nagyon akartam a jogsit, és előtte soha nem féltem autóban egy picit se, de mióta megszereztem, még utasként is görcsölök, volt már hogy kanyarban jöttek szembe a mi sávunkban, volt hogy lenyomtak az útról, stb.

Több ismerősöm is arról számol be mostanság, hogy régen nagyon szerettek vezetni, de az elmúlt 1-2 évben meggyűlölték. Majdnem minden nap van valami csúnya baleset a környéken.

Tegnap volt egy balesete az egyik haveromnak, ezzel együtt már nincs olyan ember a baráti körömben, akinek ne lett volna balesete. Rokonságomban is elvétve van 1-2 ember akinek még nem volt ilyen gondja, és több súlyos baleset is történt, és sajnos nem egy halálos...

Szóval halálfélelem minden autóban töltött perc.... De közben meg olyan jó lenne kihasználni ha már van jogsim...

Van erre valami megoldás?


2018. febr. 21. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

NE vezess.

Ennyire egyszerű.

2018. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Amikor meglett a jogsim, nekem muszáj volt minden nap vezetnem, mert munkához kellett. De mindig nagyon stresszen ültem be az autóba. Kb. fél-1 év telt el, mire kezdtem élvezni az autó nyújtotta kényelmet.

Sajnos a vezetés ilyen, hogy mindig történik valami, akkor is, ha te nem hibázol.

A súlyos baleset, és a halálos baleset is lehet a te esetedben visszatartó. Ezek biztosan nagyon megviselik az embert.

2018. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Hidd el , nem kötelező mindenkinek vezetni.

Vezetni annak érdemes aki él-hal érte. Szereti is, meg van is érzéke, kedve is hozzá. Erőszakból felesleges erőlködni.

2018. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Érthető a problémád. Hogy mi az igazi megoldás erre a fóbiádra, azt csak a gyakorlat mutatja meg.


Hogy jól érezd magad, ahhoz erősebb autó kell, és nem manuális váltó. Tanítottam már ilyen félelemmel küszködő embereket, akiknek öt-tíz éves volt a jogsijuk, de mégis buszoztak. Mindegyiknek kisautója volt, mert azt hitte, hogy azt jobban uralja, azzal nem történhet baj...dehogynem..

A kresz átismétlése után beült az aktuális félős/fóbiás az automata kocsimba, és mentünk néhány órácskát. Csoda történt..mosolyogva szállt ki..

ezek után már csak egy automata száz lóerő körüli autó vásárlását javasoltam...bevált.


A másik hasonló megoldás egy elektromos autó lehet. Csendes, nem kell váltani, és olyan jópofa..


Ha várod, hogy legyen baleseted, akkor lesz is...ez hülyeség, nem szabad erre gondolni.


most le leszek szólva, de felesleges, mert csak reszelgetem a körmöm...

2018. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Amúgy a #3-asnak nagyon igaza van. Ettől tömörebben talán nem is lehet a szitut leírni.
2018. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kötelező vezetni, csak a 3-4 órás utazásaimból lenne 1 óra kocsival és hasonlók...


#4

Köszi! Én is gondolkoztam már automatán, csak sokak szerint pont hogy rontana a helyzeten.. :/

2018. febr. 21. 14:02
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

4-es javaslata is megfontolandó


barátnőm még alacsony is, és nem tudta jól beállítani az ülést, kormányt


persze a nagyokos, mindentudó rokonok jöttek azzal, hogy luppo, meg micra kell ide, mert alacsony embernek más nem való


majd kipróbált egy batár Kia Sorento-t, tökéletesen rá lehetett szabni a beállításokat, kilátott, nem stresszelt hogy jajj, a kuplung


sajnos ez nem fér bele, de egy dustert hajt most, balesetmentesen, nagyon ügyes

2018. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ez meg a másik, hogy a rokonok az automatát is leszólták, hogy akkor sosem tanul meg rendesen vezetni


mondják ezt úgy, hogy ők rendszeresen lefulladnak, rosszul választják meg a fokozatokat, egyiknek az új autójában 60ezer km után kuplungot kellett cserélni


szerintem az automata nagyon jó megoldás ilyen esetre, semmi gond nincs azzal ha vki azzal tud biztonságosan vezetni, így vigyáz magára és a többi közlekedőre

2018. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Ne vezess, ennyire egyszerű. Így is van elég közveszélyes ember az utakon. Nem kell pluszba még olyan is aki ráadásul retteg is a kocsiktól, ezzel is több veszélyes helyzetet teremtve.


Nem mindenkinek való a vezetés, fogadd el.

2018. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9

Írtam, hogy NEM VEZETEK, fölösleges ugyanezt leírni :D

2018. febr. 21. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!