Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valamit tenni, ha...

Lehet valamit tenni, ha rettegek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Elég jó lenne ha járhatnék autóval, megspórolna nem kevés időt, van is jogsim 2 éve, de nem vezettem azóta se.

Vagyis vezettem kb 2-3-szor, de gyűlöltem minden másodpercét, és végig halálfélelmem volt.

Pedig eredetileg nagyon akartam a jogsit, és előtte soha nem féltem autóban egy picit se, de mióta megszereztem, még utasként is görcsölök, volt már hogy kanyarban jöttek szembe a mi sávunkban, volt hogy lenyomtak az útról, stb.

Több ismerősöm is arról számol be mostanság, hogy régen nagyon szerettek vezetni, de az elmúlt 1-2 évben meggyűlölték. Majdnem minden nap van valami csúnya baleset a környéken.

Tegnap volt egy balesete az egyik haveromnak, ezzel együtt már nincs olyan ember a baráti körömben, akinek ne lett volna balesete. Rokonságomban is elvétve van 1-2 ember akinek még nem volt ilyen gondja, és több súlyos baleset is történt, és sajnos nem egy halálos...

Szóval halálfélelem minden autóban töltött perc.... De közben meg olyan jó lenne kihasználni ha már van jogsim...

Van erre valami megoldás?


2018. febr. 21. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%
Azt is leirtam hogy ne is próbálkozz vele csak fogadd el hogy nem neked való és legyőznőd sem kell ezt a félelmed.
2018. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11

Szép hozzáállás, hogy ha valami nem megy, akkor add fel és ne is próbálkozz :)

Mindenesetre pont, hogy nem ez volt a kérdésem lényege, de köszi :D

2018. febr. 21. 17:15
 13/17 anonim ***** válasza:
4%

Mikor másokat is veszélyeztethetsz akkor igen ez a rendes hozzáállás.


Szivesen. :)

2018. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

De könyörgöm áruld már el, hogy miért veszélyeztetek másokat, ha NEM VEZETEK? :D

Szedjem rímbe? Lekottázzam? Írjam más nyelven? Vagy mit tegyek, hogy átmenjen, hogy évek óta nem vezettem motorgépjárművet egyáltalán?

Szövegértés...?

2018. febr. 22. 10:29
 15/17 anonim ***** válasza:
4%

Te nem érted meg hogy nem azt irom hogy most ne vezess hanem a jövőben sem kell. Mit nem értesz meg ezen? :D


A kérdésed arról szól hogy szeretnéd legyőzni a félelmed mert szeretnél autóval járni és kihasználni a jogositványt. Én meg azt irom hogy a jövőben sem kell kihasználnod a jogositványt.


Ha ezt nem érted akkor én hogy irjam neked másképp?

2018. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

De gonoszak vagytok. Szinte mindenki izgul és fél valamennyire, amíg nem tesz szert egy kis gyakorlatra.

Ha gyakorolsz, és utána sem érzed jól, akkor ne vezess. De szerintem érdemes megpróbálni.

2018. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#15

Az a bajod, hogy aki fél az ne vezessen. Ebben egyébként még egyet is értek veled.

A kérdésem lényege pont az, hogy hogy ne féljek. Vagyis akkor tervezek autóba ülni (ha egyáltalán) amikor már nem félek.

Szóval ideális esetben, ha sikerül elérnem azt amit szeretnék, akkor lenne az utakon egy átlag sofőr, aki nem fél a kocsiban.

Még mindig nem értem, hogy ezzel mi lenne a baj :D

Most akkor szerinted az is rossz, ha a sofőr fél, meg az is ha nem? :D

2018. febr. 22. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!