Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó, Dacia?

Új autó, Dacia?

Figyelt kérdés

Fiatal pályakezdő vagyok és szükségem lenne egy autóra.

Megvan 800e Ft a kezdőrészletre és hitelre szeretnék kihozni egy új Dacia Logan MCV-t.

Így felvetődött bennem pár kérdés:


Azt írják, hogy alapból 3 év garancia vagy 100e km?

Ez a gyakorlatban, hogyan működik? Mármint többféleképpen lehet értelmezni.

Mivel lehet, hogy 3 év vagy 100e km-ig.

De az is lehet, hogy max 3 év, de ha 3 éven belül eléred a 100e km-t, akkor hamarabb is lejárhat a garancia.


A következő az, hogy egy új autó esetében milyen költségeim vannak a szervizt illetően?

Mármint előre meghatározott km-enként a gyártó által előírt alkatrészeket is az én pénzemből kell fizetni vagy ez még a garanciába tartozik?


Illetve magáról az autóról tudtok valamit mondani? DACIA LOGAN MCV (Kombi)


Nincsenek különösebb elvárásaim. A-ból menjen el B-be.

Nem autópályázok, városi autó lenne.



(Persze nézelődtem, sokan nem ajánlják, meg hogy vegyek drágábbat.. azonban a keret most ezt engedi meg.

Használtat meg nem akarok venni, mert az első oszlopra kötném fel magam, ha az történne, mint az előző használt autómmal.

Röviden annyi, hogy ami eltud romlani, az is el is romlik nálam. Illetve annyi sz*r nepper trükk van, hogy úgyis átvernek, mert nem ez a foglalkozásom.

Meg a váratlan hibák, stb. hiába vitetem el előtte átnézetni.



2018. ápr. 27. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Addig érvényes a gari amíg az egyik le nem tellik, ha 3 év alatt nem mentél 100000km-t akkor 3 év a gari, ha mentél akkor 100000km a gari.

Szerintem ha csak olyan autó kell ami elvisz Aból B ne ne vegyél ilyen drágát, főleg nem részletre, gondold el mire kifizeted a részletet rengeteget veszít az autó az árából mire kifizeted. Ha belegondolsz, hogy hány havi kereseted bukod el csak ezen, szerintem ha csak A B be vivésre kell, ne vegyél újat.

2018. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Használtautót azért nem akarok venni, mivel már kétszer is megszívtam velük.

Nem tagadom, úgy átvertek mindkétszer, hogy azon gondolkoztam, hogyan lehetne felrobbantani azt a két trágyadombot.


Félek attól, hogy megint megszívom.. bukok vele alsó hangon pár 100e Ft-ot, ami valójában ugye a törlesztő majdnem egy évre.

2018. ápr. 27. 14:55
 3/21 anonim ***** válasza:
Így nem éri meg ,pláne eladósítva autót vnni . 2-3 éves tuti átvizsgált leinfózott pöpec gépeket lehet venni japán vonalon . De nem kereskedésből meg trógertől sem kisebbségiektől . Azok már tartják az értéket nem kell zsebből fizetni a kötelező szervizet ahol lehet kicserélnek valamit vagy hozzá sem érnek .
2018. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Bocsi de a Dacia nem a minőségéről ismert.
2018. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nemt udom hány évre veszed, meg hogy milyen felszereltséggel, de 5 év alatt milla körül fogsz vele sajnos bukni, én használt astrát vettem 600 ért, nekem kiatart... meg gondold el, hogy hány havi fizud megy el csak az autóra...
2018. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha újat veszel. Ha vigyázol rá , 10 évig vagy tovább lesz egy jó autód.

Ha rossz ócskát veszel , az is veszit az értékéből és ráadásul még költhetsz rá.

Inkább a hitel az ami rázósabb. De ha tudod fizetni akkor nincs azzal se baj.

Én is új autót vettem , az első olajcserére vissza vittem, aztán mind magam csináltam.

A garanciába nem kapsz semmit, csak szorgalmasan kell fizetned a szerviz dijakat.

Nem csak a Dacia nem fogja neked ingyen bármit megcsinálni, egyik sem. Olyan autó nincs.

2018. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

"Azt írják, hogy alapból 3 év garancia vagy 100e km? "

Ami előbb bekövetkezik, az jelenti garancia végét.


"A következő az, hogy egy új autó esetében milyen költségeim vannak a szervizt illetően?

Mármint előre meghatározott km-enként a gyártó által előírt alkatrészeket is az én pénzemből kell fizetni vagy ez még a garanciába tartozik? "


Munkadíj és minden amit cserének rajta a te pénztárcádból fog menni. Tervezett szerviz alkalmával csak kopó alkatrészeket cserélnek (leginkább lég- és pollenszűrőt). Nem tervezett szerviz esetén (azaz váratlan meghibásodás) lesz csak a garancia használva.


"Illetve magáról az autóról tudtok valamit mondani? DACIA LOGAN MCV (Kombi) "

Nevetséges motorokat raknak bele. Korábbi kérdésben egy új vevő nagyon panaszkodott a menetzajra.


Én nem venném meg. Ugyanebben a kategóriában van a Lada Vesta SW. Szerintem jobb autó.

2018. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Vegyél inkább használt kombi Fábiát, garanciával.

Sok helyen lízingelnek ilyen cégautókat, 3-4-5 évesen olcsóbbak, mint egy új Logan és ha márkakereskedőtől veszed, akkor kapsz 1 év 30ekm garit, ill. plusz pénzért akár teljeskörű is lehet a gari.

Én így vettem Octaviát és ingyen cserélték a zajos klímakompresszort ill. féláron volt a vezérléscsere, mert az is nyöszörgött.

2018. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A Ladát még nem ismeri szinte senki, úgy hogy azt kár javasolni.
2018. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A hiteltől nem félek, havi 26.000 Ft. Ennyit simán megengedhetek magamnak még úgy is, hogy mellette külön rakok el.

Jelenleg összesen 1 millióm van és az autó most kell.

Szóval kilőve a használt 2 millió körüli kategória.

5 év alatt simán "bukok" 1 milliót, szerintem még többet is. Azonban mi van ha megint kifogok egy 500-600e Ft-os autót, ami szétmegy alattam? Illetve a javítási dolgok...

Akkor megint venni egy használtat és már gázabb helyzetben vagyok, mint ha lízingelnék egy újat.

Az meg, megint benne van, hogy átvernek.

2018. ápr. 27. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!