Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó, Dacia?

Új autó, Dacia?

Figyelt kérdés

Fiatal pályakezdő vagyok és szükségem lenne egy autóra.

Megvan 800e Ft a kezdőrészletre és hitelre szeretnék kihozni egy új Dacia Logan MCV-t.

Így felvetődött bennem pár kérdés:


Azt írják, hogy alapból 3 év garancia vagy 100e km?

Ez a gyakorlatban, hogyan működik? Mármint többféleképpen lehet értelmezni.

Mivel lehet, hogy 3 év vagy 100e km-ig.

De az is lehet, hogy max 3 év, de ha 3 éven belül eléred a 100e km-t, akkor hamarabb is lejárhat a garancia.


A következő az, hogy egy új autó esetében milyen költségeim vannak a szervizt illetően?

Mármint előre meghatározott km-enként a gyártó által előírt alkatrészeket is az én pénzemből kell fizetni vagy ez még a garanciába tartozik?


Illetve magáról az autóról tudtok valamit mondani? DACIA LOGAN MCV (Kombi)


Nincsenek különösebb elvárásaim. A-ból menjen el B-be.

Nem autópályázok, városi autó lenne.



(Persze nézelődtem, sokan nem ajánlják, meg hogy vegyek drágábbat.. azonban a keret most ezt engedi meg.

Használtat meg nem akarok venni, mert az első oszlopra kötném fel magam, ha az történne, mint az előző használt autómmal.

Röviden annyi, hogy ami eltud romlani, az is el is romlik nálam. Illetve annyi sz*r nepper trükk van, hogy úgyis átvernek, mert nem ez a foglalkozásom.

Meg a váratlan hibák, stb. hiába vitetem el előtte átnézetni.



2018. ápr. 27. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha van saját lakásos és keresel minimum bruttó 600 vedd meg, azonban szerintem ne a legfapadosabbat
2018. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Mellette azért ne legyen fél Európa az enyém? :D

Nem érdekelnek az autók, kizárólag tényleg csak arra kell, hogy A-B és ne bukjam el vele az életemet is.

Egy 26ezer Ft-os törlesztőrészletet, bruttó 600 nélkül is megtudok spórolni.

Egy évi törlesztő 310.000 Ft-ra jön ki.


Ha veszek egy viszonylag jobbnak kinéző swift-et az kb. 350-400 (ami nem rohad, stb.)

Átírni megint majdnem 50 és alsó hangon egy év alatt elmegy a mâsik 50 szerelőre.


Ez így a kezdeti évben 450-500 között van.

S évi 50-60 ha minden jól menne.


Ha ezt így garantálni tudná nekem valaki, egyértelműen használtban gondolkoznék.


Azonbam ha kiszakad a futómű vagy megeszi a rozsda akkor a végén kapok érte 50-80e Ft-ot.


S utána megint vennem kell egy újat.

Az megint 300-400,megint átíratni és az átlagos évi autószerelős költségek.


Ott leszek, hogy ez már egy millió.

S akkor megint van egy 20 éves roncs alattam.


Persze az is igaz, hogy amennyiben egy 450-500 ezres swift kibírná nekem 5 évig, akkor a Daciaval közel egy milliós mïnuszban lennék.


Csak őszintén.. brutálisan elvesztettem a bizalmamat a használtautó piacban.

2018. ápr. 27. 18:19
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem ovlasd el, mielőt választasz

[link]

2018. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi, de "Buta úr" egy 2,3 milliós autót akar vásárolni és használni 10 évig.

Emellett "Okos úr" egy bitang mázlista emberke, mivel nem történtek vele olyan dolgok, amik miatt csúnyán úgy járhat, mint "Buta úr" :)

Ha érted a különbséget.


Én nem nagyzolni akarok, szimplán nem azon aggódni, hogy mikor dől össze a kártyavár.

2018. ápr. 27. 19:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy ésszerű döntés - bebiztosítod magad a rejtett hibák ellen azzal, hogy új autót veszel, és tudod, hogy ennek ára van. Elég sok ember csinálja ezt, különben senki nem venne új kocsit.


A rendszeres karbantartások szervíz költségét te fizeted, évente 1x amíg garanciális - ennek érdemes utánajárni pontosan mennyi, mert ezzel szoktak zsiványkodni a márkaszervizek.

(én hasonló helyzetben azt csináltam, hogy vettem egy 2 éves Skodát, amire akkor még volt 2 év garancia, aztán kicsit meglepődtem, amikor a kötelező éves szervíz került 56e ft-ba, amiből 40e volt az olajcsere, 16e meg a "garanciális átvizsgálás" - ehhez annyit elég tudni, hogy ugyanezt az olajcserét egy nem márkaszerviz 10e-ért megcsinálta volna).


Egyébként több kollegám van, akik újonnan vettek Daciát az elmúlt 1-2 évben, és alapvetően mindegyik meg van elégedve vele - nyilván tudják, hogy ennyi pénzért nem Rolls Royce-ot kapnak, de elviszi őket az autó A-ból B-be és közben nem robban le.

2018. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Más nem szól mellette igazából, csak az, hogy új.


Most ezeknél mi a motorválaszték?

2018. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezen gondolkozom mint a kérdező. 10 -nél több használt autón volt már. Főleg japán és német. Ami az utóbbi időben változott az a szerviz. Nagyon drágán dolgoznak és normálisabb szerelőnél heteket kell várni. Válogatnak is a munkákban. Hengerfej tömítés cseréhez hetekig kerestem szerelőt. Nemszeretem munka. További 2 hét amire elkészült...


Tudom mindenkinek van valami haver, sógor koma aki fillérekért megcsinálja, fura mért éri meg így dolgozni és mi a végeredmény...


Most már én is inkább vennék egy logant, havi 20 -on párezret kibírok kb. oda is adnám a szerelőknek és akkor az aksi is új, a vezérlés is, gumik is, fényezés is... 4 év műszaki.


Inkább ez mint a szerelők.

2018. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azóta a kicsike itt áll az udvarban.

Nekem eddig csak nagyon fapados autóim voltak, szóval csak ugrani tudtam minőségben. :) Ennyi pénzért nem vártam másodpercek alatti gyorsulást 100-ra, sem gyönyörű belsőt.

Azonban indítom, megy és a LEGFONTOSABB: nyugodt vagyok. :D

Jó érzés, hogy tudom az autó előéletét, mikor mit kell cserélni, hol járok vele stb. :)

Na meg nem kell görcsösen várnom azt az időpontot, amikor már a használtnál elmondhatnám, hogy oké.. ha mostantól jön a hiba, akkor még elviselem, mert használtam az autót.

S nem az van, hogy 1-2 hónap után azonnal több 100e javítás ha nagy a hiba.

2018. máj. 19. 09:12
 19/21 anonim ***** válasza:

Legyen vele szerencséd, hiba és baleset nélkül sokáig.


Egyébként a vételáron felül sok költség van? Rendszám, üzembehelyezés, ilyesmik? (sose volt új autóm)

2018. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: mégy egy Daciára, pláne, ha új minimum egy lopás Cascót érdemes kötni, ez természetesen plusz költség, de megintcsak a nyugalom ára.
2018. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!