Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gondol senki arra,...

Miért nem gondol senki arra, hogy az autókat kicsit kiszorítsák?

Figyelt kérdés

Mindenhol autóutak vannak, lassan a házba is az fog vezetni. Éppen hogy kilép az ember a házból, sok helyen még járda, gyalogút sincs, egyből az autókat kell kerülgetni. A gyalogutakat sok helyen kiszorítják. Már ha boltba megy az ember, akkor se tud egy normálisan kiépített gyalogúton elsétálni a lakóháztól 200 méterre lévő üzletig.


Alig van hely a bicikliseknek, autósoknak. Az autósoknak jóval több hely van mindenhol. Szinte nincs olyan hely, ami előtt közvetlen ne lehetne autóval megállni, míg gyalogosan nem lehet arra biztonságosan közlekedni. Egyre több a parkoló, a parkolóház. Ezt azonban ki kéne érdemelni. Egyelőre rendszeresen nem tartja be sok autós a kreszt, és egy ilyen rendszert kiszolgálni nem kéne. Elég lenne akkor építeni több parkolót és parkolóházat, amikor statisztikailag jelentősen csökken a szabálytanságok száma. Belegondolni is durva, hogy amikor nekem gyalogosként zöld volt, és elsüvített előttem a zebrán egy autó, hogy őket ilyen szinten kiszolgálják utakkal, parkolókkal. Másra is tudnák az önkormányzatok ezt a pénzt költeni.


Nagyobb balesetforrás is, hogy az autókat ilyen sok helyre beengedik. És a levegőt is jobban szennyezi.


Csak azért, mert sokan vannak az autósok, miért kell ennyire kiszolgálni őket? Hiszen nem lenne kötelező autót használni, tömegközlekedéssel vagy gyalog is nagyon sok hely elérhető.


Kérném, hogy észérveket, logikus cáfolatot írjon, aki válaszol, ne az én személyemet támadja. Mert akárhogy nézem, valóban nagyon sok szól az autók ilyen kiterjesztése ellen.



2018. júl. 6. 19:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/216 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, internet nélkül, telefon nélkül sem áll meg az élet. Dobd el a sok vackot!

Én '75 - ben születtem, albérletben laktunk, még fürdőszobánk sem volt, nemhogy autónk. Villanyrezsón főztünk, voltam már 18 mire telefonunk lett, gyalog mentünk mindenhova. Úgy akarsz élni? Én nem.


Nem lehet gyalog bevásárolni, mert egy családos ember nem két túrós batyut vesz, hanem egy köbméter árut. Jó, tudom, ne vegyünk annyit, ne együnk annyit, persze.


A kényelem. Hát nem. Nem mondok le róla. Egy okot mondj, hogy lemondjak! A feleségemmel kettőnknek van négy idős, beteg szülőnk, van gyerekünk, nekünk a két autó is szükséges, egy nem is lenne elég.


Nyaraláskor is jó (Görögországból írom ezt), repülővel nem vihetsz annyi motyót, a busz horror kényelmetlen. Nem vagyok menetrendhez kötve, akkor indulok mikor akarok, ott állok meg, ahol akarok.

2018. júl. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/216 anonim ***** válasza:
65%

Van valaki, aki egyáltalán végigolvassa ennek a szerencsétlennek a több oldalas vergődéseit?


Csak a rájuk érkezett pár soros reakciókból látom, hogy nem érdemes érdemben foglalkozni.

Olyan vitázni vele, mint sajtreszelővel ma....rbálni, kicsit érdekes, de inkább fájdalmas.

2018. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/216 anonim ***** válasza:
71%

Látom, máshova is beröfög:

"Tök gázak ezek a válaszok. Autósoktól mondjuk nem is várnék mást, akiknek fontosabb a saját kényelmük, mint hogy ne szennyezzék a környezetüket."

Ez a téma:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__93..

2018. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/216 anonim ***** válasza:
74%

"Van valaki, aki egyáltalán végigolvassa ennek a szerencsétlennek a több oldalas vergődéseit?"


Én átfutok rajtuk de csak mert jobbakat nevetek mintha direkt viccet olvasgatnék. :D

2018. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/216 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Én sem olvasom végig, egyszerűen csak azt a bizonyos boktot várom, de úgy látszik nem létezik.


Nem kép kell egy bizonyos szögből, hanem cím hogy meg lehessen rendesen nézni

2018. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/216 A kérdező kommentje:

Azt kéne megérteni, hogy a levegő szennyezettsége nem elhanyagolható a magántulajdonban lévő autók miatt. Akik sírnak, hogy jaj át kell szállni kétszer, abba bele lehet már halni. A levegő szennyezettségén túl sok halálesetet vagy maradandó károsodást is okoznak az autók. Egyszerűen ezek is igen nyomós okok lennének, hogy az autó, mint magántulajdon megszűnjön. A kényelemszeretet kedvéért szennyezni a levegőt? Ezen érdemes lenne elgondolkozni alaposan.


21. Képzeld, én okostelefont sem használok, internet nélkül jól meglennék. Persze, időnként használom, bár nem érdemes, hiszen az ember kérdését például itt, a legtöbben értelmezni sem tudják és csak háborognak, hogy mit képzelek magamról. De miért kéne lemondanom a netről? Mi az a hatalmas hátránya, ami az autóknak? Egyébként én is kb. akkor születtem, amikor te. Tudom, 10 évesnek gondoltál, és mások is, de arról nem én tehetek.

A kényelemről való lemondásra több okot írtam, mind benne van a kérdésben. De ha csak a környezetszennyezést mondjuk (jó, tudom, amíg a boltba mész, jelentéktelen kipufogógázt bocsátasz ki, ahogy a sokmillió többi autó is, így lesz sok). És az is kizáró ok, hogy 100%-os biztonsággal nem tudod kizárni, hogy útközben ne történjen haláleset, maradandó károsodással járó baleset.


24. Majd akkor fogsz jókat röhögni, amikor valamelyik hozzátartozód rákban fog megbetegedni, egyértelműen a szennyezett levegő miatt. Az is nagyon vicces lesz ám!


25. Létezik ez a bolt, csak a kommentek komolytalansága miatt nem gondolom, hogy a kommentelőknek én egyáltalán bármit is eláruljak a lakhelyemről. Gondolkdotam, hoyg privát üzenetben megmutatom neked, még meglátom. A sok röhögő légszennyező kényelemszerető pedig tehet egy szívességet. Vitázni értelmes vitapartnerekkel lehetne, nem teszek senkinek szívességet az eddigi kommentek után azzal, hoyg bármit is megmutassak.


Nem tudom, mi az a kényelem, amit vállalni lehetne ekkora légszennyezésért.

2018. júl. 15. 21:44
 27/216 A kérdező kommentje:

"Van valaki, aki egyáltalán végigolvassa ennek a szerencsétlennek a több oldalas vergődéseit?"


Egyébként aki ilyen stílusban nem szégyell itt írni, azt miért nem tiltják ki az oldalról?

2018. júl. 15. 21:48
 28/216 A kérdező kommentje:

23. "Látom, máshova is beröfög:"


Látom, te is jól megértetted a kérdést és arra válaszoltál, elsöprőek az ellenérveid.

2018. júl. 15. 21:51
 29/216 anonim ***** válasza:
74%

" Tudom, 10 évesnek gondoltál, és mások is, de arról nem én tehetek."


Oké, akkor legyél 12. :D De biztos mindenki más tehet róla... :D :D

2018. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/216 Beviz Elek ***** válasza:
90%
Ne aggódj, nem ismernek meg attól ha megtudják hol laksz és merre szoktál sétálni.
2018. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!