Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni forgalmi...

Mit lehet tenni forgalmi vizsga izgulás ellen?

Figyelt kérdés
Ma volt utolsó vezetésem, hétfőn vizsgázok. Ma is annyira izgultam annyira, hogy teljesen figyelmem blokkolta és sokszor éreztem görcsöl a lábam, esetleg kezem, vagy hogy annyira izgulok, hogy remegnek lábaim, vagy hirtelen benyilal a fejembe a fájdalom. Izgulok, hogy vizsgán is előjön ez, vagy durvább lesz.

2018. aug. 10. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Durva, de mindenki saját maga tudja az helyre tenni, hogy mi értelme van az izgulásnak, görcsölésnek.

Végig kell gondolni, miről is szól a forgalmi vizsga, és mi történik, ha esetleg nem sikerül, van-e értelme túl izgulni.

Természetes, hogy mindenki izgul, a különbségek abból lesznek, hogy ki hogyan tudja azt kezelni.

Senkit nem buktatnak meg azért, mert izgul a vizsgán, de azért megbuktatnak, ha bármi miatt bele értve a stresszt is hülyeséget csinálsz...

Oda kell eljutni,. hogy legjobb tudásod szerint követed az oktatód utasításait, nem foglalkozol azzal, hogy "mi lesz, ha...", és különösebben a vizsgabiztossal sem foglalkozol, ha azon agyalsz, hogy "biztos hibázni fogok", jó esélyed van arra, hogy meg is történik.

Én is izgultam a vizsga előtt, és azt nem tudnám leírni, hogyan, de fejben jutottam el oda, hogy csinálom, ahogy tudom, legrosszabb esetben megbuktatnak...

Meglepően nyugodtan kezdődött a vizsga, jól ment a vezetés, de kb 30 perc környékén valahogy mégis rám tört az idegesség, amit a vizsgabiztos azonnal észre is vett, mondott néhány nyugodt mondatot (Most mitől lett ideges?, Ne idegeskedjen nem kell vezessen nyugodtan, mint eddig.) Nem is az volt a lényeg, hogy mit mondott, hanem az, hogyan. Igen, a vizsgán a vizsgabiztos szerencse kérdése is, lehet mogorva, bunkó, de rendes, segítőkész fazon, és azon megint nem érdemes agyalni, hogy milyen lesz.

Mi történik, ha megbukik a tanuló? Semmi drasztikus, a vizsgabiztos elmondja, hogy miért nem sikerült a vizsga, gyakoroljon még...

Nincsenek tuti receptek, mindenki csak maga tud a fejében rendet rakni, a közlekedésben sokkal komolyabb stresszes helyzetben is kell döntéseket, hozni, mint amilyenek a forgalmi vizsgán történnek, és ott már nincs melletted az oktató, aki segíthet.

2018. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt olvasgattam közvetlenül, amíg a vizsgabiztosra vártam: [link] Szerintem nagyon jó!

Nekem csütörtökön volt a vizsga, sikerült is.

2018. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Meg kell nyugodni és tudom nehéz, de ha bent ül hátul a vizsgabiztos úgy csinálj mintha ott se lenne. Csak vezess, figyelj! Magabiztosan használd ki a sebességet. Figyelik az első vizsgások vezetési stílusát nagyon, pl ne fulladjon le a kocsi, illetve ne rángasson, az a lényeg hogy dinamikusan vezess és ne lássa rajtad a vizsgabiztos hogy félsz, inkább azt mutasd hogy tökös vagy és nem parázol. Zebra előtt lassíts, fékezz mégha nincs arra senki sem. Ez jó pont szokott lenni. Beállásoknál ügyelj hogy első próbálkozása sikerüljön. Nem lesz gond ha szarvashibát ne csinálsz! Irányjelzőket mindig használd, külső belső tükröt mindig nézd. Ő azt fogja figyelni hogy te hova nézel. Szemezz vele sokat a belső tükörbe. :)

Sok sikert!

2018. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bekapsz előtte két felest
2018. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!