Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgázni fogok 3...

Imre Katalin kérdése:

Forgalmi vizsgázni fogok 3 nap múlva nagyon izgulok hogy lehetne ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

Ma is voltam vezetni és úgy csináltuk mintha vizsga lenne és hát 2 óra alatt többször megbuktam. Az oktatóm szerint ha ugyanígy fogok izgulni 10 perc alatt megbukok.

Pótóráim vannak bőven és ha megbukok még több pótóra és csődöt jelentek



#forgalmi vizsga #izgulás #Jogsi; Jogosítvány
2018. máj. 11. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Dobj be egy felest.
2018. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az elsőre. ne igyál, mert azzal rosszul jársz.

Menj úgy vizsgázni, hogy csak vezetni mész hiszen úgyis megbuksz. Így az idegesség elmúlik majd. Én így mentem, és ezért nem paráztam (pedig nagyon izgulós vagyok én is)

Nővérem pár hónapja vizsgázott. Ő olyan szinten izgult, hogy asztmás rohamot kapott. Neki az oktatója tanácsolta, hogy vegyen be valeriana relax nyugtató kapszulát. Gyógynövény kivonatú, nem gyógyszer. Neki bevált. Végig tök nyugodt volt (elsőre át is ment)

2018. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgyhogy csak akkor menj vezetni, amikor már magabiztos vagy!(Minimális izgalom, vizsgadrukk természetes, de ennek erőt kell adnia és nem leblokkolnia!)Addig teljesen felesleges erőltetni! Én is rengeteg plusz órát vettem, és akkor mentem vizsgázni, amikor már azt mondtam elég, most már meg tudom oldani a forgalmi helyzeteket! Így nem is volt meglepő, hogy egyből sikerült. Nem is értem, minek addig vizsgázni, hátha átrugdosnak...? A plusz órákra szánt pénzt meg (jobbik esetben) autójavításra költöd, mert összetöröd?

Ha így állsz neki, hogy még több pótóra és csődöt jelentesz, akkor nagyon rossz a hozzáállásod! Amúgy mennyi pótórád van? 10-20? Mert az semmi, az csak 5-10 plusz alkalom!

2018. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első forgalmi vizsgád? Ne izgulj ez nem egy iskolai vizsga, nem egy érettségi, itt totálisan normális 10/7 ember megbukik minimum 1x, de nagyon gyakori a 2x bukás is.


Nekem is második alkalomra lett csak meg. Bár én utána se tudtam vezetni. :D Vannak tipikus hibáid amik miatt megbuksz? Azokra gyúrj rá alaposan azokat gondold át fejben.

2018. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj. Amúgy mondjak valamit? A páromnak 20 éve van jogsija. 3 éve buszvezetőnek tanult, és elment vizsgázni. Megbukott. Másodjára sikerült csak neki. Nem dől össze a világ ha buksz.
2018. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
27%
én nem csodálom ha megbuksz, annyi eszed sincs hogy jó helyre ird ki a kérdést. 8 általánosod azért megvan??
2018. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nyugtató kapszulák tényleg jók, ha hisz bennük az ember. Ha nem akkor semmit sem ér. Egy ideig én is szedtem egy fajtát melóban, aztán egyszer megolvastam az összetételét és rájöttem hogy még elméleti szinten sem tartalmaz semmiből akkora mennyiséget, hogy tényleg hatással legyen a szervezetemre. Na, onnantól nem is használt semmit.

A feles valós megoldás lehet. Az én oktatóm minden izgulós tanítványával vizsga előtt kocsmába ment. Állítása szerint 10-ből 9 embernél működött a dolog. De ma már ez tényleg nehezen kivitelezhető, főleg hogy simán megszondáztatják az út szélén a tanulókat is.

2018. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat :) Menni jól megy maga a vezetés az oktató is megmondta de ha vizsgaszerűen csináljuk annyira bestresszelek hogy hihetetlen. Túl nagy bennem a megfelelési vágy sose buktam semmiből valószínűleg ezért is van ez a nagy drukk. Ha megbukok az az izgalom véget lesz nem a tudásom miatt.. Pótórákra visszatérve attól félek hogy ha bukta után nem vennék vagy max 4 órát akkor ismét meghúznának csak akkor meg emiatt.
2018. máj. 12. 08:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Vannak manóim egyébként és szívesebben költeném rájuk :D
2018. máj. 12. 08:56
 10/12 anonim válasza:
100%

Én kb 4 hónapja tettem le a jogsit, szóval megértelek! Én amúgyis félve ültem kicsit autóba, tudván hogy rajtam van a felelősség javarészt. Vizsga előtt amúgy mi is így mentünk, hogy "mintha vizsga lenne"! Hú, had ne mondjam miket műveltem. Mély pont az volt, mikor vizsga előtt fél órával a parkolóból úgy indultam el, hogy behúzva hagytam a kéziféket. Sose csináltam ilyet. De mikor jött a vizsga, az elején izgultam majd kizárva a 2 embert, csak az útra figyelve nem volt gond. Az elején aranyos volt a vizsgabiztos, nyugtatott is.

Szerintem a vizsgadrukkot nem lehet nagyon leküzdeni, ez elmúlik a vizsga alatt... de tényleg ha mész, úgyis az utat nézed, nem fogsz azzal foglalkozni hogy ki ül mögötted. Sok sikert! :)

2018. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!