Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen rögtön A2-vel kezdeni?

Milyen rögtön A2-vel kezdeni?

Figyelt kérdés

Nos, 20 éves vagyok B-s jogsim van, motoros tapasztalatom szinte semmi, eddig csak csodáltam őket. De szeretnék most már lépni is valamerre viszont nem tudom merre. Gondoltam vennék egy 50 ccm motort, megtanulni legalább motorozni, de látva a kínálatot, meg nem éppen az én méretemre tervezték (190 cm vagyok) és gyanítom hamar ki is nőném őket, elvetettem az ötletet. Gondolkodtam B125-ben, vagy A2-ben. A 125 ccm mociknál nem túl jó a kínálat, ami még jó is 4-500 ezertől indul, ennyi pénzem sajnos nincs, viszont ez még nem túl "nagy vas" egy kezdőmotorosnak. Az A2-ben már lenne miből csemegézni, de nem tudom rögtön 20-30-40 LE motorral kezdeni nem-e ésszerűtlenség ezért kérném ki a tanácsotokat, melyik verzióval érdemes elindulni egy kezdőmotorosnak? :)


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 21. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én A2-vel kezdtem.18 vagyok.Nincs probléma.
2018. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felesegem suzuki gsf650el kezdett 50 kilos 160 centis no.

Egyszeruen azert mert ez volt itthon felesleg. Semmi gond meghalni 10 loerovel is meg lehet.

2018. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:

40 ló nem sok.

pl gs500 45lóerő de első osztályú tanuló motor.

ahol én tanulok van két nő is akik most jogsinál kezdték a motorozást,egy 125-os keeway el tanultak alapokat,váltás ilyenek,aztán rutin pályán a feladatok.

pár napot letudtak azzal,aztán jött a gs500 és utána a gsf 600bandittal mennek már ami már 77lóerős.

szóval 0-ról indulva 1hónapon belül már a 600-assal mennek a rutinon.

egy 30-40lovas masinával nem lesz gond ha ésszel mész.

2018. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A2 simán mehet
2018. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanitt tettem fel a kérdést korábban, én 24 évesen A korlátlannak indultam most neki, még a kresznél tartok, de nagyon sok segítőkész válaszadó azt mondta, hogy lehet így is, de nyilván óvatosnak kell lenni. Mellette tervezek vezetéstechnikai tréningekre is elmenni, hogy megtanuljam rendesen kezelni a motort.
2018. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

196 centi vagyok, 21 évesen szereztem A2-es jogsit, előtte csak bicaj volt, de abból mondjuk elég sok (nagyon sokat számít). Azért írom ezeket, hogy tudd, hasonló cipőben voltam pár éve :)


Szerintem gond nélkül mehet az A2-es jogosítvány, ha van hozzá egy minimális érzéked. Kezdő motornak valami 20 LE feletti motort ajánlok. Ha vissza mehetnék, akkor nem 125-ösön kezdenék.


Idézem egy másik válaszom az egyszerűség kedvéért.


"125 köbcenti végsebessége reálisan valahol 90 és 100 között, 100 körül van, illetve a fürgeség 70-80 körül megszűnik. Ez azt eredményezi, hogy egyrészt főúton, amikor valaki 75-tel megy előtted, Te tudnál menni 90 körül, viszont előzés egy körülményes manőverré válhat, ha sokan jönnek szembe. Lendülettel kell megoldani, mint a régi harmatgyenge kocsik esetében (lsd. trabant, kispolski). Ez részben hasznos is lehet, mert türelemre tanít, fejleszti a helyzetfelismerést, ami későbbiekben nagyon hasznos lehet. Tehát összességében ez is hozzátesz ahhoz, hogy képzett, tapasztalt motoros legyél. Ha valaki mondjuk 50 LE-vel kezd, sose fogja ezt megtapasztalni, megtanulni.


Viszont... Van egy-kettő olyan hátránya, ami miatt mégis 250 cc tekinthető ideálisnak véleményem szerint. Egyrészt a már említett végsebesség miatt, ha nincs elég tapasztalatod, egy-egy előzés veszélyesbe is fordulhat 125 köbcentis motorral. Illetve ha már 70 fölött mész, nem tudsz előrefele kimenekülni egy helyzetből, csak hátrafele (fékkel), ami a lehetőségeid felezését jelentheti egy veszélyes szituációban. Továbbá itthon szinte mindenki 100 körül, vagy afölött megy városon kívül, azaz néha "tolnak le", vagy olyan helyen előznek, ahol amúgy nem biztonságos. Ehhez még az is hozzájön, hogy ha jön egy emelkedő, akkor máris csökkent a végsebességed 90 alá, akár 70-re is (2 fővel Tátrára felfele menet 40 volt 2-esben a végsebesség), emiatt ezek a helyzetek igen gyakran előfordulhatnak. Ehhez még tegyük hozzá, hogy néha 110-es korlátú autóúton fogsz menni, ahol ez hatványozottan igaz. Nem jó érzés, amikor felfele nekiáll előzni egy 40 tonnás kamion, amit 5 percnyi logisztikázás után tudtál megelőzni 3 perccel előtte.


Egy 250 köbcentis motor ellenben szinte mindenhol megállja a helyét, a 110-et is viszonylag kényelmesen tudja tartani. Nyilván nem fejleszti olyan gyorsan a helyzetfelmérés képességet (a többi változót most direkt figyelmen kívül hagyva), meg a türelmet, de összességében szerintem több az előnye, mint a hátránya."


Ellenben azt sem javaslom, hogy tapasztalat nélkül egyből 40 lóerő feletti motorral kezdj. Ideális kezdőmotor a 20-40 lóerő, hasonló Nm nyomaték. Ez persze az én szubjektív véleményem.

2018. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én B kategóriára 24évesen A kategóriát csináltam, és mivel volt már rutinom a városi közlekedésben csak a motorra kellett figyelnem. A2-es kategóriában szinte biztos hogy egy GS500-as motort fogsz kapni tanuló motornak illetve (szvsz) jogsi megvétele után is maradsz ennél a motornál. Tökéletes kezdőmotor, könnyű kezelni, nyomatékos, felhasználóbarát.

U.i.: Nem kell félni a motortól ha nem húzod neki nem fog megölni.

2018. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!