Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb koccanás történt....

Kisebb koccanás történt. Engem is felhívott a biztosító. Miért?

Figyelt kérdés

Az elmúlt héten történt egy kisebb koccanásom ami úgy nézett ki, hogy főúton haladva előttem lévő autó kikerült egy félig az úttesten parkoló autót (indexet balra kitéve) én őt követve szintén kikerült. Az előttem haladó gépjármű a kikerülést követően visszatért a menetirány szerinti sávba (nincs index) ekkor fokozatosan lassított (motorfékkel mivel féklámpa nem égett) majd hirtelen balra kanyarodott de eközben én indexelve mögötte jeleztem előzési szándékomat mivel nem értettem miért lassít és nem halad tovább.. Egy lényeges pontra nem emlékszem hogy az indexet levette -e vagy újra kitette az utolsó pillanatban. De az index gondolom megszűnhetett alapból is mivel nagy ívben kerültük ki a parkoló autót.


Lényeg h a balesetben annyira megijedtem és egyéb okokbol kifolyólag gyorsan le szerettem volna tudni az egészet így a biztosítómnál jelentettem h én voltam a károkozó.

Ma kaptam egy hívást, hogy szeretnék az én gépjárművemet is megnézni mivel az eset nem egyértelmű számukra. Ez szokott eljárás? úgy tudom csak a kárszenvedőt nézik. Vajon közös hibának akarják kihozni az esetet hogy ne kelljen fizetniük?



2018. aug. 30. 14:00
 1/6 A kérdező kommentje:
A koccanás az előzés pillanatában történt oldalról sikerül belerongyolni. *
2018. aug. 30. 14:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a fizetest akarjak kikerulni hanem hogy annak jarjon a penz aki a szenvedo. Hanfelhivtak akkor modositsd ugy. Nem kell megijedni es mindent magadra vallalni...
2018. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vegulis a karjelento lapon minden adatot kitoltottunk es lerajzoltuk erthetoen az esetet. De az h konkretan ki a felelos az csak szoban hangzott el írásban nem .


Vegulis orulnek ha nem engem hoznanak ki felelosnek. Ha esetleg a masik fel is hibas akkor ő koteles azt elfogadni a biztositotol vagy pereskedhet esetleg feljelentest tehet?


Rendori intezkedes nem tortent a helyszinen

2018. aug. 30. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
A biztosító
2018. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A biztosítód a Te érdekedben jár el. Ha Te vagy a felelős, akkor fizet helyetted. Ha nem, akkor képvisel Téged, végülis Neked sem érdeked, hogy indokolatlanul rád tolják a felelősséget és emiatt pl megugorjon a biztosítási díjad. Nyilván az autód sérüléséből is tud következtetni a történtekre, azért akarja megnézni.
2018. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valószínűleg kármegosztás lesz az úr elmondása szerint. Ekkor is fenn áll az a lehetőség, hogy ha mondjuk a másik félnek pl 30ezer forintot térítenek meg akkor én azt a biztosítómnak kifizetem, hogy a bónuszom ne vesszen el ?:)
2018. aug. 31. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!