Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek alkalmatlan...

Szerintetek alkalmatlan vagyok a vezetésre?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogosítványt, a 26. óránál vagyok. Az oktató a 30. után el akar küldeni vizsgázni, de én annyira nem érzem késznek magamat...

26. óra volt, de néha elfelejtettem indexelni!!!! Ez teljesen alap dolog, és ilyeneket elfelejtek... Még nem veszem észre a táblát, hogy védett úton vagyok, és azt hiszem, hogy egyenrangú a kereszteződés, közben a betorkolló utaknál ott van az elsőbbségadás tábla, és nem veszem észre!!! Hogy küldhet el vizsgázni, amikor ilyeneket nem veszek észre? A KRESZ vizsgám elsőre hibátlan lett, és képtelen vagyok alkalmazni, figyelni a dolgokra... És úgy érzem, hogy erre alkalmatlan vagyok, figyelmetlen vagyok, sokszor nem veszem észre a táblát, félresikerül a váltás és induláskor üresből véletlenül hármasba teszem, nem egyesbe... Közben meg elméletben értem, hogy kell, a pedálkezelésem sem rossz, de egyszerűen mintha nem tudnék ennyi felé figyelni. Sokszor nem sikerül egy nyomorult kéziféket feloldani... Néha magasabb fokozatnál is a kuplungot nyomom először, és nem a féket, pedig tudom hogy a féket kell.. Úgy érzem, hogy mindent tudok elméletben, és semmit sem tudok áttenni a gyakorlatba, mintha teljesen hülye lennék. Meg nem veszem észre, hogy 30 felett van a sebesség, mert ELFELEJTEK odanézni... ELFELEJTEM nézni a gyalogost, hogy jön e... Szerintem ez nem normális. Lehet, hogy ilyen attention deficit szindrómám van, vagy mi.


Amúgy az oktató jófej, néha felidegesíti magát, de aztán lenyugszik és próbál mindent elmagyarázni, de egyszerűen mintha nem érteném, amit mond, és borzasztóan öntörvényű is vagyok, csinálom, amit gondolok, és azt hiszem, hogy jó, pedig nem...


Nektek hogy ment a vezetés, amikor csináltátok? Titeket is elküldött volna az oktató ennyi idő után? Szerintetek ez nagyon gáz, ahogy most állok? Van olyan, hogy valaki erre alkalmatlan? Hogy ennyi mindenre figyeljen? Nem leszek én életveszélyes?


Nem akarok megbukni, én fizetem az egész jogsit és fogytán a pénzem...


23L


2018. nov. 16. 16:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és hatalmas álmom jól vezetni, de tényleg, tök régóta akartam ezt. Nagyon szeretnék korrekt vezető lenni.
2018. nov. 16. 16:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elakart küldeni...de mondtam neki,hogy én nem érzem annyira magabiztosnak magam. Nem volt ebből gond,mondta,hogy oké akkor vezetünk és gyakorolunk tovább.

Még 4 pluszra volt szükségem,hogy azt érezzem,most már oké,simán menni fog. Ment is :)

Ha bizonytalan vagy akkor gyakorolj még

2018. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta, hogy meglepően jó a pedálkezelésem, és ha nem kapkodok, akkor igenis jól megy, csak általában kicsit figyelmesebben kellene...


Én meg úgy érzem hogy csont nélkül elütnék egy random gyalogost, ha nem szólna.


Én 30 után még nem akarnék menni, mert bizonytalan vagyok... Akkor nekem is meg kéne mondanom neki, hogy azért még ne erőltessük?

2018. nov. 16. 16:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én sem az oktatómtól tanultam meg vezetni, hanem az autómániás barátomtól és a sofőr apukámtól.
2018. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes dolog, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, és úgy tanulsz meg egyre jobban, többfelé figyelni.

Azt az oktatóddal kellene megbeszélni, hogy ő miért akar máris vizsgára küldeni (ugye mások meg állítják, hogy szándékosan a lehúzásra mennek, fölöslegesen kötelezik őket pót-órákra - amit mindig fenntartásokkal kezelek)


Átlagosan 45 óra gyakorlás után tesznek a tanulók sikeres forgalmi vizsgát.

Ez egy átlag, ami igazából sokat nem jelent, de neked legyen biztató... ebben be3nne van az is, hogy az egyik tanuló levizsgázik a kötelező 30 órával, a másik meg csak 60 óra vezetés után, és vannak, akiknek még több kell.

Amit az oktatóddal meg kell beszélni, az, hogy van-e most értelme vizsgára jelentkezni, van-e annak realitása, hogy sikerül 30 óra után a forgalmi vizsga, mert annak valóban nincs értelme, hogy esélytelenül kíséreled meg, és utána csak fokozódjon a stressz.... akkor inkább gyakorolj még, ne herdáld a lehetőségeket (5 sikertelen vizsga után PÁV)

2018. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én visszakérdeztem, hogy biztos-e ebben, hogy 30 óra után alkalmas leszek-e arra, hogy megpróbáljam. És azt mondta, hogy igen, csak arra kell kiéleződnöm, hogy ne kapkodjak. Mert azt mondta, hogy amikor nem kapkodok, akkor szinte hibátlanul megy minden manőver. Parkolni tudok, az elsőre sikerült és azóta is szokott.


A következő órán állítólag egy próbavizsga szerű dolgot csinálunk. Minél kevesebbet fog beleszólni, nem nyúl bele a kormányba sem, meg semmi, és próbáljam meg lenyugtatni magam, és óvatosan, kimérten közlekedni, és akkor fog a legjobban menni. Azt mondta, hogy ha akkor sem fog menni, akkor meggondoljuk, hogy kell-e több óra. Csak nyugodjak le, ez a kulcs.


De nem tudok nem kapkodni... :(

2018. nov. 16. 16:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Senki nem az oktató mellett tanul meg jól vezetni, az oktató csak egy alapot tanít meg, amire építve a továbbiakban már egyedül kell gyakorolni tovább.

Azt neked kell felmérni, hogy ebben a folyamatban te hol is tartasz.

A vizsga kétféle hatással van a tanulókra: stresszel, ami természetes, és ha valóban felkészülten vág bele, akkor koncentrál.

Koncentrál, mert tudja, hogy az vizsga, oda kell figyelni - itt a különbség az, hogy tud-e figyelni, vagy csak "nem akar" a gyakorlásokon, mert tudat alatt ott van, hogy itt az oktató, ő figyel, én meg csak vezetgetek.

Teljesen normális, természetes folyamat, ami most zajlik nálad, konkrét válaszokat csak az oktatód tud adni a kérdéseidre, ő ül ott melletted, az biztos, hogy nem perfekt, kész sofőrként kapsz jogosítvány, sokat kell még tanulni a jogosítvány megszerzése után is, a kérdés az, hogy képes vagy-e már egyedül tanulni tovább

2018. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

"egyszerűen mintha nem érteném, amit mond, és borzasztóan öntörvényű is vagyok, csinálom, amit gondolok, és azt hiszem, hogy jó, pedig nem..."


Jó kis hozzáállás nulla tudással. Majd te is mész 46-tal a kormányra dőlve sokunk örömére, elgémberedett ujjakkal szorítva a kormányt és satufékezel ha sárgára vált a lámpa.


Én a helyedben nem a pénz miatt aggódnék. Mit nem lehet érteni azon amit az oktató mond? Nem tudsz odafigyelni? Vezetni tök egyszerű, nincs benne semmi bonyolult, sem a kreszben sem pedig az autó kezelésében.

38N

2018. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Ja, hát igen, ez egy olyan negatív tulajdonságom, amin szeretnék túllendülni a jövőben, mert csak baj származik belőle. A pillanat hevében hajlamos vagyok azt hinni, hogy mindent tudok, de közben meg szó szerint SEMMIT.


Vezetni rutinnal könnyű, igen. Elsőre viszont semmi sem az.

2018. nov. 16. 17:04
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
A többség sosem alkalmas énn tud se közlekedni sem vezetni mert nem gyakorolja sem az elméletet sem a vezetést csupán lefizeti az illetékeseket . Sokuk alap hiányokkal él zéró írás meg szövegértelmezés , ehelyett extra büszkeség a tudatlanságukra shegg tetkóra egyéb idiótizmusra .
2018. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!