Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedés egyénileg? 20/F

Autókereskedés egyénileg? 20/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Véleményekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nagyon érdekelnek az autók, azok műszaki állapota, szerelése, de leginkább a külső, belső megjelenésük. Azon gondolkozom már egy jó ideje, hogy szeretnék belefogni a használt autók felvásárlásába,azok külső,belső, esetleg motorikus javításába, majd nyilván eladni, úgy, hogy megérje. Amit még tudni kell, hogy nincs autószerelői végzettségem, nem is tudok jelenleg szerezni, viszont van egy saját autóm, amit nagy kíváncsisággal tanulmányozok, és amin számos alkatrészt kicseréltem már, illetve néhány "kozmetikai trükköt" próbálgatok rajta, mert elég csúnya szegény.:) Nyilván amihez nem értek nem nyúlok, de tüntettem már el karcokat, szedtem ki kisebb horpadást, ami az autó összegén már emel is. A családon belül van egy autószerelő, ami nagy segítség, illetve festő is, ha az autók festésére szükség lenne. Szükséges-e nekem ehhez bármiféle végzettség,hogy "értékesítsem" a felvásárolt, megjavított autókat? Egyéni vállalkozónak kell lennem? Akna, felszerelés, magasnyomású mosó, kozmetikai eszközök rendelkezésre állnak:). Még annyi, hogy a családban van egy ilyen személy, aki a leírtakat csinálja, ezzel foglalkozik és nagyon jól él. Elég távoli rokon, nem tudom vele felvenni a kapcsolatot, ezért kérem a segítségeteket!

Kicsit hosszúra sikeredett, elnézést. Várom a válaszokat!



#autó #kereskedés #műszaki állapot #külső-belső megjelenés
2019. jan. 20. 12:17
 1/9 veterán vas ***** válasza:
100%
Jó szöveg, hogy "nagy kíváncsisággal tanulmányozod", viszont szakmai háttér nélkül ez nem más, mint egy babarózsaszín álom.
2019. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt legelső sorban nagy dumára van szükség, de Magyarországon már olyan szinten dörzsöltek az emberek, hogy képtelen bárkit is csőbe húzni, hacsak nem valami kezdőjogsis fiatal, vagy nő, stb.

Rengeteg autót eladtam már, szinte csapatokban jönnek mindig nézni autót, mindegyik vérprofi hozzá(csak hülyeségeket beszélnek) és alkudnak hatalmasakat.

Kereskedéseknél mindig van egy buherátor, meg egy kereskedő.

Kettő egyben sosem volt.

2019. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Autókereskedőnek 2 dologra van szüksége:


- Pénzre (sok pénzre). Abból nem lehet megélni, hogy 2 autónyi pénzed van és reménykedsz, hogy pár hét alatt eladod a roncsot. Továbbá ne legyenek illúzióid, senki nem él meg abból, hogy autókat "feljavítgat". A munkaidő drága és örök szabály, hogy egy autó SOHA nem ér annyival többet mint amennyiből megjavítod. Ezért is MINDEN kereskedés a pareto elv szerint javít autót. Olvass utána mi az.

- Nagyon vastag bőrre. A másik illúziót is eloszlatnám: Jó autót bárki el tud adni és a jó autónak magas az ára, azon sokat keresni nem lehet. Éppen ezért amelyik kereskedő nem tekeri vissza az órát, nem "gyorsjavítja" a döglődő gépeket, hogy csak addig bírja ki amíg a vevő hazáig elgurul vele az nem keres jól. Csak az, aki gátlástalan.

2019. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:

Engem meg érdekel a vitorlázás mégsem kezdek neki hajót építeni....főleg nulla hozzáéertés mellett......az hogy egy polirpasztával meg egy ronggyal el tudtál tüntetni 2 karcot az semmi.....pont mint hogy én azert mert ki tudom dobni a horgonyt,attól nem leszek kapitány!

Találj valami elérhetőbb dolgot!Direkt nem álmot írtam!

2019. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A legnagyobb poén az, hogy a saját leírása alapján a fél család az autóiparban dolgozik, mégis itt próbál meg információkat szerezni...
2019. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdésedre is válaszolnék: igen, ezt csak hivatalosan csinálhatod, vállalkozásban. Egyéni vállalkozó, vagy Bt, Kft. Én is nagyon széles ismeretségi körrel rendelkezem, bele is vágtam ebbe, de nagyon kemény világ. Ahogy írták: kezdetnek is kell hozzá pár millió.Nem kell 10, de 3-4 mindenképpen. Az, hogy van ismerős, rokon aki fényez, meg szerel, az szép, de ők sem fognak ingyen dolgozni.
2019. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ötös kommentelőnek annyit, hogy tapasztalatokra voltam kíváncsi, és attól, hogy vannak a családomban akik az autóiparon belül foglalkoznak, nem azt jelenti, hogy az autószereléshez értő családtagom ért az autókereskedéshez. Szerintem a kettő kicsit más, de azért neked is köszönöm.
2019. jan. 20. 18:38
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Érdekes, hogy két hozzátartozód is van akik az autó-javításban érdekeltek, de még sem akarnak a kereskedéssel foglalkozni.

Vajon miért van az, hogy az egyik inkább turkál a fáradt olajban, és berohadt csavarokkal szórakozik, a másik pedig hosszú órákon keresztül sikálja a gittet, és szipákolja a mérgező hígítót, ahelyett, hogy egy kényelmes irodában ülve intézné az "olcsón veszem-drágán adom" ügyeket?

Szerintem egyetlen magyarázat van:

hozzád képest mindketten nagyobb rálátással bírnak az adott témára, annak valamennyi körülményére, és nem látnak benne élhető jövőt.

2019. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Autókereskedés működtetéséhez elengedhetetlen feltétel az átlagnál vastagabb bőr a képeden.
2019. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!