Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az imént majdnem ütköztem...

Az imént majdnem ütköztem valakivel, ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Itt az ábra: [link]


A kép jobb alsó sarkában egy nagy bevásárlóközpont van, ennek a jobb és a bal oldalán is egy-egy mellékút.

A nagy átlós rész a főút, és ezekről a mellékutakról kilehet térni a főút akár a jobb akár a baloldali sávjába.

Én vagyok a kék szinnel jelölt autós, egy jó darabig vártam, mig szabad lesz az út és kitérhetek balra. Majd érkezett a zöld autós, az is jelzett jobbra. ( igazából nem értem miért nem tért be mellettem vagy utánam) Majd ő intett a kezével, hogy menjek, fentről szabad is volt a sáv, illetve ahogy a zöld autó állt én nem láttam, hogy a mögötte levő piros nem áll meg, és az előzésébe kezdett. Szóval én épp tértem ki, az pedig előzte a jelző kocsit, és a sárga csillaggal jelölt részen majdnem ütköztünk.

Nem tudom már, hogy a piros autó mellett folytonos csik volt-e, de minden eddigi helyen úgy láttam, hogy ahonnan kitérhetnek autók, ott nem szabad előzni.

Ki volt itt a hibás és mire figyeljek máskor a legjobban?

Tanácsokat kérek, nem letolást. Másfél éve van jogsim, azóta szinte napi szinten vezetek, mindig nagyon figyelmes voltam akár itt a városban,akár hosszú úton.

22n


2019. márc. 21. 08:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

Neked kell elsőbbséget adni a védett úton haladónak.

Tehát ha baleset van akkor 100% te vagy a hibás.

2019. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván te voltál a hibás. Attól mert valaki megadja, átadja az elsőbbséget, akkor az még nem vonatkozik harmadik, negyedik félre is. Főleg, ahogy írtad, ha nem záróvonal volt, akkor miért ne előzhetne..? Ha záróvonal lett volna, akkor is te lennél a hibás, hisz nem adtad meg az elsőbbséget.. az más kérdés, hogy ő sem tartotta be.
2019. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tudom, hogy nekem kell elsőbbséget adnom a főúton haladóknak, de megkavart, hogy a zöld megállt, várt és intett hogy menjek már, és nem láttam tőle, hogy a piros már jelez is előzni, úgy tünt megállt. Ha meg záróvonala volt, akkor meg ő is hibás benne. De többet tuti nem fogok hallgatni senki másra, ez eléggé bekavart most.

2019. márc. 21. 08:42
 4/28 anonim ***** válasza:
13%

1. Vagyok. Az hogy neki záróvonal van , te neked ugyan úgy megkell adnod az elsőbbséget nekik.

Ha baleset lenne legfeljebb őt is elmarasztalnák, de téged ugyan úgy megbüntetnének.

2019. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Sárga táblával jelzett főútra gondolsz, vagy csak táblával védett út?

Mert nem mindegy.

Az sem mindegy, hogy te már kint voltál az úton, vagy akkor hajtottál ki, mikor előzött.


Amit a zöld autós csinált, az sem ok, hogy úgy akart téged kizavarni onnan, hogy más autók is vannak a közelben.

Máskor inkább várj, ha valaki nem tud megoldani egy jobbra kanyarodást, akkor az az ő baja!


Nem annyira egyszerű a helyzet, ahogy más válaszolók gondolják.

2019. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Na megnéztem, és ott záróvonal van, szóval nem szabályosan előzött. A másik, meg hogy ha a zöld autó megállt és a piros is mögötte volt, én a zöldtől nem láthattam az előzési szándákát, pont takarta. Úgy tünt megállnak a zöld mögött, mert az beakar térni, más esetben is megállnak az autók a betérő után ha nem lehet kielőzni azt.
2019. márc. 21. 08:57
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen Te. Nem a zöld autós dönti el, hogy kinek van elsőbbsége. Amúgy egy gyökér, hogy nem figyel ő se hátra
2019. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen esetben egyértelműen a piros a hibás, hiszen olyan helyen előz, ahol tilos előzni, másrészt nem bizonyosodik meg előre a manőver "sikerességéről". Tipikus nem bírok megülni a seggemen és lassítani 2 másodpercre, hogy lekanyarodhassanak előlem helyzet.
2019. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek!
2019. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%
A zöld “csak” hibás hogy felelőtlenül kiengedett mikor mögötte jöttek. Viszont ha tényleges baleset lett volna téged vettek volna dlő úgy is
2019. márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!