Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort érdemes venni...

Milyen motort érdemes venni erre a célra? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feltételek:

- A2-vel vezethető (Az A-s jogosítvány még 3 év,

annyit meg nem igazán szeretnék várni.)

- max.: 700.000Ft

- megbízható/kényelmes

- bírja a 150-250km autópályát

- 2 személy is rendesen tudjon rajta utazni

- tudjon lépni előzésnél


Nem száguldozni szeretnék, egyszerűen kényelmesen 110-130al utazni. Sok videót/fórumot néztem, mindenki elmondja a tutit, de arról senki sem beszél, hogy milyen magassággal kényelmes az adott motor. Én 190cm vagyok és 84kg vagy ez egyáltalán nem számít már ?


Nem napi használatos motornak szánom, hanem hétvégi utazósnak.


A fórumokon általában ugyanaz a 3 motor jött velem mindig szemben, holott ezekkel a paraméterekkel rengeteg hasonló motor van a piacon.. mégsem említi őket a többség.


Köszönöm, ha megosztod velem a tapasztalatod és segítesz a minél racionálisabb döntést meghozni! :)


Leginkább naked/túra/sport-túra motorok érdekelnének.



2019. márc. 31. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hááát nehéz helyzetben vagy. Én 197 centi vagyok, de nekem jó volt a túraenduro is, ott pedig sokkal több opció van (.


Igyekszem összerendezni a válaszaim, a kérdéseid elégge sokfélék.


Az ár alapján főleg 2002 előtti motorokat néztem. Két személy rendesen tudjon rajta utazni, autópálya se legyen gond, előzni is tudjon, 120-as utazó is meglegyen. Kicsit sok az igény, kicsi a buksza, de akad motor, ami szerintem megfontolandó. Gondolom sokan mondták a GS500-at, úgyhogy arra annyit mondok, hogy nem rossz, de a legtöbb szét van hajtva, valamint nem kényelmes a térdszög ilyen magas embereknek (nekem nem legalábbis).


Ha túraenduro kilőve, akkor nézd meg a Yamaha XJ400S Diversiont. 700 ezer alatt biztos találsz, eléggé az A2 teteje, 2 fővel is működik, 120 utazó megvan. Esetleg érdemes ülést magasítani, hogy a térdszöged nagyobb legyen. Azt most mondom, hogy nem igazán van ilyen árban motor, amivel a 130 kényelmes. A magasságod miatt a szélzaj, -nyomás borzalmas, ha nincs magas plexi. Amivel segíthetsz: motoros füldugó. Legjobb találmány szerintem, nagyjából 20%-kal kevésbé fáradok füldugóval hosszabb túrákon. Párezer forint. Pedig most már 900as túramotorom van normális plexivel, de még itt is áldás a füldugó.


Átnyálaztam kb minden motort, ami lehetne, de a magasságod, igényeid és pénztárcád Venn-diagramjai ezt hozták ki közös metszetbe. Naked is kicsit, túra is, relatíve magas, nyomatékos, 2 fő elfér rajta (igazi naked esetén az utasnak szívás egy hosszabb túra).

2019. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!


Igen, rengeteg helyen ajánlották a GS500-at, be is van téve a listába, de épp az, hogy nem tudni mennyire kényelmes nekem késztetett arra, hogy kikérjem a véleményetek. :)


Nem gond, ha a motor túraenduro. Nem feltétele a motorkeresésemnek a naked/túra/sport-túra motor kivitel csak iránymutató és nem elsődleges szempont. Az elsődlegesség a megbízható utazás/110-130as tempón van. Tehát ha van eltérőkivitelű motor, ám sokkalta célnak megfelelőbb, akkor ne tartsd magadban! :D


Nagyobb távokon egyedül utaznék. 2 személlyel max 5-40kmt tennék meg.


Köszönöm a tanácsot/ajánlást. Ezzel a motorral eddig még egy fórumon sem találkoztam, pedig az elmondottak alapján igencsak megfelel a célomnak, bár elég nehéz találni belőle. Ez is listás! :)

2019. márc. 31. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a 110-130 prioritás, akkor tényleg 30 kW fölött van esélyed (30 és 35 között ugye :D). Én 400-as Diversionön csináltam az A2-es jogsit. Annyi a baj, hogy a térd itt is nagyon hajlítva van, de a GS500 még rosszabb (szerintem). SV650en csináltam atlz A-t és rettenetesen kényelmetlen volt, meg majom a köszörűkövön feeling. A legtöbb naked alacsony, közel az ülés a lábtartóhoz, azaz a térded nagyon hajlítva van. Ezért is írtam, hogy érdemes esetleg újraszivacsozni, Berger motornál 52 ezer forintból kapsz vadi új ülést (zselé nélkül), ahol tudnak annyit magasítani, hogy kényelmes legyen a térdnél is (Yamaha Diversion 400). Ha belegondolsz, nem olyan sok pénz, tekintve hogy amikor motorozol, ez felel a komfortért nagyrészt.


Ha túraenduro is érdekelhet, akkor én őszintén javaslom a Suzuki XF650-est. 35 kW, 52 Nm nyomaték (asszem), alapvetően megbízható motor, persze nem mai darab, azaz hiába megbízható, ha az előző tulajok nem vigyáztak rá. Nekem is ilyenem volt, bejártam vele Mo. egy részét egyedül, utassal voltunk észak-olasz hágók fele, Dolomitokban, Szlovéniában. 2 fővel egy idő után picit gyengének éreztem, de ez akármelyik 35 kW-os motorra igaz; utassal, csomagokkal, hágón felfele már kevés. Egyedül viszont isteni volt. Hazai utakra jó, hosszú rugóút, kátyúkat kisimítja, gumit lecserélve úttalan utakhoz is bőven jó. Annyi, hogy gyorsabb kanyarokban végül már instabilnak éreztem picit (hosszú rugóút), főleg a mostanihoz képest, aminek sokkal feszesebb a futóműve. Továbbá az első fék nem a legjobb, 1 db tárcsa van és 4 újjal progresszíven betépve nem csúszik meg az eleje, ha jó az aszfalt alattad (= gyenge a fék a motor súlyához képest), de ez megszokható és kompenzálható.

Illetve nincs szélvédelem, azaz 130 km/h nem kényelmes, meg nem is szereti a motor (1 henger). 110-120 még simán megy a motornak, füldugóval meg bírható. Én feldobozoltam, de amúgy ajánlatos alapból dobozokkal venni, ha túrázni szeretnél, mert nem volt egyszerű megoldani.


[link]


[link]


Esetleg még Aprilia Pegaso, de eddigi hallott tapasztalataim alapján jót kifogni belőle olyan, mint lottón 4-est kaszálni.


Yamaha XT660.

Próbáltam egy barátomét. Karakterben picit hasonlít a Freewindhez, csak jobb, de 700 ezer körül szerintem nem találsz normálisat (nem néztem, tipp).


Honda 650 Dominator.

Nincs róla tapasztalatom, nem túl gyakori itthon, elég régi konstrukció.


Kb ennyi van, ami 2 fővel is használható normálisan.

2019. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!