Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdhetnék el motorozni?

Hogyan kezdhetnék el motorozni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, jelenleg csinálom a B-s jogsit, egyenlőre so-so szinten megyeget a dolog, de remélem, hogy még minél előbb sikerül letennem, és menni fog a dolog. Ha sikerülne abszolválnom, akkor tervbe van véve, hogy majd elkezdek motorozni, de nagyon nagy hátrányban vagyok, mert még életemben nem vezettem motort. Gyerekkoromban is érdekelt a dolog, de sajnos nem volt annyi pénzünk, mint a sok elkényeztetett gyereknek, akik 10-12 évesen már ülnek a KTM-eken. Úgyhogy az az igazság, hogy ha most tudnék és szeretnék is venni majd egy vasat, igazából ki se tudom majd próbálni, meg úgymond nem is értek hozzá, vezetni sem tudom. Apa fiatalkorában motorozott, persze ne chopperekre gondoljatok, de azért zsír új Simsonja volt annak idején, meg nagyapám MZ-jeivel is ment. Mindezzel csak arra akarok hivatkozni, hogy maximum őt tudnám segítségül hívni, egyébként nincsenek motoros ismerőseim, barátaim. Elsőnek mindenképp valami 50-es gépet szeretnék (egyébként a testalkatom miatt sanszos, hogy itt kb. meg is állna hosszútávon is a motoros karrierem, mert csak 167 cm vagyok, ráadásul vékony, gyenge testalkatú). A Simsonok tetszenek, de egyrészt már az egekben van a normálisaknak az ára, nem lesznek már fiatalabbak ezek sem, továbbá, mint említettem 0 hozzáértéssel, talán jobb lenne egy olyan, amivel kevesebbet kell foglalkozni, és megbízhatóbb. 50-es endurok, vagy supermotok jöhetnének még talán szóba. Mit tanácsoltok, akár magával a típusvásárlással kapcsolatban, akár a fentebb említett problémákhoz.

2019. jún. 3. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meglesz a jogsi, akkor veszel egy 50-es motort és mész vele, lehetőleg minél többet.


Másképp nem lehet megtanulni.

2019. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy 50-es mopedet és ha tudsz biciklizni, akkor ezzel is menni fog.

Simsont én se vennék mert kitudja milyenek azok már. Össze vissza vannak buherálva.

2019. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
a B-s jogsi nem motor jogsi
2019. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A magasság, súly hiányát gyakorlattal lehet pótolni. Motort amúgy is saját súlyával vezetjük első sorban.


Ha érdekel, vegyél valami 50es motort városi ingázáshoz :)

2019. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hogyan kezdhetnék el motorozni?"


Hát pl felülsz rá és megpróbálsz elindulni, jómagam így kezdtem.


"20 éves vagyok, jelenleg csinálom a B-s jogsit, egyenlőre so-so szinten megyeget a dolog, de remélem, hogy még minél előbb sikerül letennem, és menni fog a dolog."


Drukkolok neked, tényleg köszönjük szépen, hogy ezt is megosztottad velünk, én legalábbis nagyon örvendek eddigi sikereidnek ( nem irónia részemről a mondatom második fele )


"Ha sikerülne abszolválnom, akkor tervbe van véve, hogy majd elkezdek motorozni, de nagyon nagy hátrányban vagyok, mert még életemben nem vezettem motort. "


Tudom, hogy ez mellbevágó de az emberek jelentős része nem vezetett motort jogosítvány szerzés előtt. Persze mindenki adja az easy rider-t a rutin előtt, aztán összefossa magát amikor a GS felröfög :)


"Gyerekkoromban is érdekelt a dolog, de sajnos nem volt annyi pénzünk, mint a sok elkényeztetett gyereknek, akik 10-12 évesen már ülnek a KTM-eken."


Most, hogy már családod financiális helyzetét is ismerjük sokkal könnyebb lesz tanácsot adni. Aki ült KTMen az már elkényeztetett szerinted ? Azt hittem csak az aki Yamahán ült :) Mondjuk én gyerekkoromban a búboskemence sarkán ücsörögtem, franc se gondolta, hogy púpos ruhában fogok feszíteni egy motoron és távolról motorosnak látszom. Közelről nyilvánvaló, hogy pózer vagyok :)


"Úgyhogy az az igazság, hogy ha most tudnék és szeretnék is venni majd egy vasat, igazából ki se tudom majd próbálni, meg úgymond nem is értek hozzá, vezetni sem tudom."


Hát az úgy elég nagy kaland. Mármint veszel valamit amit vezetni se tudsz, meg nem is vagy szakértője. Most már rogyásig vagy zsével, hogy olyasmire verd el a lóvét aminek a te szempontodból nincs értelme jelenleg? Mert olybár úgytűnik :) Örülök, sorsod jobbrafordulásának! :) ( utolsó mondat nem irónia )


"Apa fiatalkorában motorozott, persze ne chopperekre gondoljatok, de azért zsír új Simsonja volt annak idején, meg nagyapám MZ-jeivel is ment. Mindezzel csak arra akarok hivatkozni, hogy maximum őt tudnám segítségül hívni, egyébként nincsenek motoros ismerőseim, barátaim. "

Hát ha még az ükapád is motorozott volna, akkor azt mondanám ez már döfi, így azonban csak annyit tudok mondani: hejretyugyu-ingyombingyom. Nagyanyó nem hajtott valami csopper félét? Nézz szét szerintem a családfán, hátha akad valami mellékági rokon aki vadmotoros volt, estleg a Hell's Angels oszlopos tagja...


Amúgy most motorozáshoz vagy motorvételhez kérsz tanácsot? :) Azonkívül, hogy itt keresem a kákán a csomót én se értek a motorokhoz, de ha elmész egy motorszerelőhöz és szépen megkéred az fog tanácsot adni. Vagy bújod a motoros fórumokat, tesztnapokra jársz. Persze kifoghatsz itt is értelmes embert ( nem mindenki idióta mint én ), de a valószínűsége elég kevés.


"Elsőnek mindenképp valami 50-es gépet szeretnék (egyébként a testalkatom miatt sanszos, hogy itt kb. meg is állna hosszútávon is a motoros karrierem, mert csak 167 cm vagyok, ráadásul vékony, gyenge testalkatú)."


Hát nem törnéd össze a mázsát ahogy az öreg Matula mondaná, de nem tudom hallottad e, hogy nem neked kell a hátadon cipelned a motort hanem vica versa. Láttál már dagadt motorversenyzőt? Ugye, hogy nem láttál. Na a rossz hírem az, hogy ezzel a magassággal a túranedúrók annyira nem lesznek a szíved csücskei, de azért ne lógasd az orrod, 168 cm-es barátnőm egy R1et terelget ( aki vékony és nem olyan dagadt mangalica mint én ).


"A Simsonok tetszenek, de egyrészt már az egekben van a normálisaknak az ára, nem lesznek már fiatalabbak ezek sem, továbbá, mint említettem 0 hozzáértéssel, talán jobb lenne egy olyan, amivel kevesebbet kell foglalkozni, és megbízhatóbb."


Tök jó gondolat, nem kötelező simsonnal kezdeni. Komolyan.


"50-es endurok, vagy supermotok jöhetnének még talán szóba. Mit tanácsoltok, akár magával a típusvásárlással kapcsolatban, akár a fentebb említett problémákhoz."


Kezdhetsz nagyobb géppel is, de én ezzel a magassággal a fenti kategóriákat nem ajánlanám. KTM Duke 125? Igérem nem foglak elkényeztetett kölökként kezelni :) Én nem nevezném ugyan supermoto-nak egy egész jó kezdő motor.


Na nem fárasztalak tovább. Remélem nincs harag :)

2019. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simsont kapsz 100 alatt is némi utánajárással. Nem nagy dolog gatyába rázni, van hozzá minden. Kezdő motornak tökéletes. Megtanulsz elindulni, megállni, váltani, stb, aztán jöhet vmi nagyobb. A magasságod miatt ne aggódj, vannak alacsonyabb motorok is, ill ültető szettel, ülés variálással lejjebb engedhető szinte mindegyik.
2019. jún. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen váltós motort kéne venned. Van 200 körül Aprilia RX, Derbi Senda, ezek jó motorok ebben a kategóriában.


Régen mindenki a Simsont mondta, mint ideális kezdőmotort, de azóta az árak olyan szinten megugrottak, hogy ezt már nem mondanám olyan biztosan. Én azzal kezdtem, azóta is megvan, szerettem és most is szeretem, de én akkor 50 ezer forintért vettem kopottas, de működő állapotban. Ma már inkább 150 ezer forint az alsó határa egy szép állapotú darabnak, 200 az, ami még esztétikailag is fullos. Ennyiért csak akkor vennék Simsont, ha kifejezetten retrózni akarnék - neked már inkább az előbbieket ajánlanám.


Robogóval is lehet, de az nem ugyanaz, még egy Simsonhoz képest is komolytalan cucc. Ha egy robesz után ülsz nagyobb motorra, akkor újra azzal fogsz szembesülni, hogy ez teljesen új dolog.

2019. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!