Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy sebesség = élvezet?...

Nagy sebesség = élvezet? Avagy ti miért gyorshajtotok?

Figyelt kérdés
A népnevelést most mellőzzük, szerintem mindenki tisztában van a gyorshajtás veszélyeivel. Mégis sokan száguldoznak olykor, vagy épp gyakran. Élvezetből? Megszokásból? Sietnek? Szóval, ha ti is szoktatok, akkor ti miért?

2019. jún. 14. 22:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Én azért szoktam gyorsan menni mert feltűnési viszketegségem van, és massál nemxtudok kitunni így gyorsan megyek
2019. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Először definiálni kellene hogy mit nevezünk gyorshajtásnak. A sebességhatárok átlépését, vagy az útviszonynak megfelelő biztonságos sebesség túllépését? Mert a kettő nagyon nem ugyan az. Az előbbi a közúti balesetek 0,5-1%-áért, az utóbbi meg 30-35%-áért felelős.

Felénk sok olyan útszakasz van, ahol a megengedett maximális sebességgel történő haladás már veszélyes, még nappal száraz úton is, mert keskenyek az utak és sokszor hogy ne szakadjon ki a futómű át kell menni a szembesávba vagy jócskán le kell lassítani. Ilyen utakon én általában mindig lassabban megyek, semmi értelme a gyorshajtásnak. Viszont hosszú, akár kilométereken keresztül belátható egyenes úton nappal meg simán átlépem a megengedett maximális sebességet 10-20 km/h-val, mert még úgy is bőven biztonságosan lehet közlekedni. Ha ennek az okára vagy kíváncsi, akkor nálam az a válasz rá, hogy megszokás. Közel 25 éve így vezetek, sose volt balesetem, sose büntettek meg gyorshajtásért, pedig mindig ugyanígy vezettem.

A száguldozás amire gondolsz az teljesen más kategória. Legtöbb esetben élvezetből, ritkábban pedig sietségből teszik az emberek. De ami érdekes, hogy nem mindig akaratlagos a dolog. Egyik barátom mesélte, hogy az új autójának vásárlásával egyetemben átállították a lámpákat a városban. Szinten mindig úgy szokott beérni a városba, hogy az első lámpánál meg kell állnia (onnan felől sokáig piros) és normálisan, zöldnél elindulva a következő lámpa alatt akkor szokott átgurulni mikor az éppen zöldre vált. Most meg a 2. lámpánál vagy 15 másodpercet kell várakoznia. Mondtam neki hogy én nem érzékeltem semmilyen változást ez ügyben. Másnap mondja nekem hogy igazam van, tényleg ugyanúgy vált a lámpa, csak ő mindig is érzetre választott sebességet és az új autójával úgy el tud városon belül 70-80-al gurulni hogy észre se veszi hogy gyorsabban megy a megengedettnél. Annyira "steril" az autó, hogy semmi sebességérzet nincs benne. (Pedig egy viszonylag új BMW-t vett.) És ezzel nem csak ő van így, már sokaktól hallottam hogy ha nem figyelik folyamatosan a kilométerórát akkor akaratlanul is gyorsabban mennek a kelleténél. Ez a modern autók nem kívánatos hozadéka. Persze, ez nem mentség a gyorshajtásra. Viszont ha valaki szeret vezetni, élvezettel töltötte el a vezetés, és vesz egy ilyen autót, akkor az élvezet keresésének és a sebességérzet hiányának kombinációja simán eredményezhet olyan sebességet ami mások szemszögéből száguldozásnak tűnik.

2019. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Néha, kihalt utakon, ahol két dolgot tudok előre: egy nem szoktak mérni, kettő belátom akár km hosszan előre, és biztonságos.

Néha ellövöm a passatot. Egy összkerekes B6 2.0 TFSI-ről van szó.

De van annyi lélekjelenlét mellett eszem is, hogy pályán van az a minőség, hogy 200-zal guruljak, közúton még akkor is 140-150 teteje.



Ha sietek, akkor inkább előbb indulok 10 perccel és megspórolom azt.

2019. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, nálam a 45-60 összemosódik kb ugyanolyan. Ahol meg lehet menni, városon kívül ott legtöbbször megyek is 120-130-al, persze ha az út is megengedi. Ezért is vettem "erős" autót, mert lehet neki nyomni, és szeretem is. Más abban leli az adrenalint, hogy deszkázik, ugratnak bicóval vagy valami... érted.. Én inkább néha megküldöm neki 2/3 6000-ig, aztán mosolygok egy szépet mert autóbu*i létemre nekem ez ad örömöt.
2019. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"Mert imádom a sebbeséget. Mindenkinek van valami beűtődése, van aki szex mániás van aki drog és alkohol megszállotja és így tovább." Csakhogy az utóbbiakkal nem veszélyezteted mások életét. Egyesek úgy dicsekednek a gyorshajtásaikkal, mint mások a részegségeikkel. Ne legyen senki büszke arra, ha másokat veszélyeztet.
2019. júl. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!