Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új Dacia Dusterhez inkább...

Az új Dacia Dusterhez inkább melyik motort lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés

Az 1.5 dCi-t (115 le) vagy az új 1.3 TCe (150 le) motort inkább?


Mármint megbízhatóság szempontjából gondolom. Azt tudom, hogy az 1.5 dCi már jól bevált motor, meg nem is fogyaszt annyit, mint a TCe. Viszont kicsit félek attól, hogy a dieseleket kitiltják, stb. Bár ha jól tudom, akkor csak Euro 5-től lefele lesz kitiltás... A benzines többet fogyaszt, meg ugye kis köbcentis turbós motor, nem szoktak ezeknek hosszú életet jósolni, de én azért ezen a motoron is elgondolkoztam...


2019. jún. 21. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

1.5dci 115 le

Nem fogják kitiltani!

2019. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :D
2019. jún. 21. 15:47
 3/23 A kérdező kommentje:
Sokat rágódom ezen, pontosan megmagyaráznád, hogy miért? Mert ugye a benzines meg 150 erő, és azért az is hívogató... A dieselnek meg a nyomatéka több... Bár a kocsi kisebb utakra lenne használva, ezért lenne jobb a benines. Nem tudom... :D
2019. jún. 21. 16:28
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát.. Ha városba kell akkor csak a benzines!
2019. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Rendben! Akkor a 150 lovas benzines lesz. Köszi a segítséget! :D
2019. jún. 21. 17:05
 6/23 anonim ***** válasza:
De milyen város az, ahova egy földutakra tervezett kisterepjáró kell? Vegyél mást - a Duster erdészeteknek, állattenyésztőknek meg vízügyeseknek való.
2019. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem városba van tervezve, de engem annyira megfogott a formája, a kialakítása, az extrái, hogy én mindenképpen ilyet szeretnék. Néztem sok más autót is, de nekem ez jön be igazán. Mellesleg az ára is kedvező...
2019. jún. 21. 18:04
 8/23 Barnabas333 ***** válasza:

Akkor nem próbállak lebeszélni, mert amikor eldöntöttem, hogy új autót veszek elsőnek én is ezt néztem ki.

De végül Kia ceed-et vettem és nem bántam meg.

(egy alap Ceedet megveszel egy full extrás Duster árából)

Nyugdíjas házaspárnak van Dustere ők imádják...

Egyébként meg én is benzinest vennék, de szerintem az 1.6osa az nem turbós vagy igen?

2019. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Gratulálok a Kiádhoz! Egyébként szép autó az is! Az 1.6-os szívó benzines az nem turbós.
2019. jún. 21. 18:34
 10/23 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. Ha városban meg országúton járkálsz vele, akkor ár és megbízhatóság szempontjából egyértelműen az 1,6-os benzines a jobb.

Ha sokat mész vele, évente 20-30 ezer km-t, akkor lehetne a dízeles, mert bejönne az ára idővel.

Ha lendületesen szeretnél vezetni, akkor az 1,3-mas turbó.


Ha a kitiltás miatt nem akarsz dízelt, akkor ne félj, nem lesz semmiféle kitiltás, pláne nem Magyarországon...

2019. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!