Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedőn való elindulás...

Emelkedőn való elindulás autóval, kézifék nélkül?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy volt már ilyen topik, de azok régebbiek és félő, hogy az én írásomra már nem érkeznének válaszok, ezért egy újat indítottam.


Szóval a problémám az, hogy félek az emelkedőn való elindulástól. Több mint 1 éve van jogsim, de a fennálló probléma miatt, nem szoktam sokat vezetni. Pedig maga a vezetni szeretek, meg szerintem tudok is... persze nem vagyok tökéletes. A tolatás sem annyira az erősségem, de úgy gondolom, hogy ezekbe még bele tudok tanulni. Főleg miután leküzdöm azt a félelmemet, mely miatt nem tudok rendszeresen gyakorolni a vezetni. A legfőbb hibám az emelkedőn való elindulás. A probléma ott kezdődik, hogy a lakásunk előtt van egy kisebb emelkedő, szóval gyakorlatilag ha menni akarok valahová, akkor azon az emelkedőn át kell hámoznom magam. Félek, hogy hátracsúszok és hogy belemegyek a mögöttem álló kocsiba. A kézifékes elindulás megy, eddig ezzel sosem volt gondom. Viszont erre nem mindig van idő, mert azért az is pár másodperc míg a kéziféket behúzom, kuplung be, egyesbe rakom a váltót, majd gáz és szépen engedem ki a kuplungot, közben pedig a kéziféket is. Van amikor csak arra van idő, hogy rálépjek a fékre, majd a kuplungra, egyesbe tegyem a váltót és valahogy elinduljak. VALAHOGY... az esetek többségében amúgy eddig mindig sikerült, csak egyszer volt, hogy hátracsúsztam, igaz akkor sem volt mögöttem senki. Mégis szinte rettegek, hogy újra megtörténik. Most megint emiatt kb. 2 hónapja már nem vezettem és holnap megint kell mennem. Tudom, hogy a kézifék nélküli elindulásnál először a kuplungot kell engedi egy kicsit, majd a fékről rá kell lépni a gázra. De a kuplungot meddig kell engedni? Azt azért nem akarom, hogy lefulladjon a kocsi...! És mi van akkor, ha mögöttem nagy sor van és elindulásnál engedem épp a kuplungot, aztán rálépek finoman a gázra, de azon kapom magam, hogy a kocsi megy hátra?? Ilyenkor mit rontottam el? Ilyen is volt már, azonban ekkor rendszerint beletapostam félelmembe a gázba és úgy jó volt, viszont akkor a motor nagyon "bőgött". Ilyen helyzetben mit kellene csinálni? Ha érzem, hogy gurul hátra akkor nyomjam beljebb (vagy engedjem még jobban fel?) a kuplungot és még több gázt adjak? Ismétlem: Mögöttem nagy sor van, tehát nincs arra idő, hogy egy véletlen hátragurulás után rálépjek a gázra és újra kezdjem a manővert.


Nagyon fontos ez nekem, mert gyakorlatilag ez befolyásolja az egész vezetésemet. Emiatt nem merek vezetni mindennap, emiatt van, hogy heteket kell kihagynom. Vezetni nem felejtettem el, máskor is volt már hogy kihagytam hónapokat és utána újból ugyanolyan jól ment. Ha valahova gyalog megyek, akkor is rendszeresen figyelem a kocsikat és gondolkodom, hogy milyen szituációban mit tennék... tehát kicsit "karbantartom" az agyam, próbálom nem felejteni a Kreszt. Szeretnék vezetni mindig. De a fennálló probléma miatt nem merek.


2010. júl. 10. 21:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Ezt a kettesből egyesbe váltást nagyon nem értem. O.O Belém azt sulykolták, hogy egyesbe csak és kizárólag elinduláskor váltunk, tehát ha előzőleg áll az autó, menet közben sosem. "


Ha már nagyon lelassult az autó akkor én vissza szoktam 1-be tenni.( de akkor már tényleg baromi lassan megyek vele.. alig alig haladok előre) Ezt úgy kell elképzelni, hogy elindulok a kocsimmal, beteszem egybe, majd megyek és ezt követően váltom 2-be. Ezt követően érek az emelkedőhöz, ahol megint belassulok, főleg akkor ha előttem sor van... ilyenkor megint 1-be szoktam váltani. Ha az emelkedő előtt pont pirosat kapok, akkor viszont üresbe rakom, majd zöldnél megint vissza 1-be.

2010. júl. 12. 01:15
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez kocsifüggő, hogy 1-esbe v. 2-esbe "kell" tenni a kocsit. A mi autónk olyan, hogy mire odaérek a lámpához és vált sárga-zöldre és minimálisan gurul a kocsi akkor tehetem 2-esbe és megyek. Mondjuk nekem apum mondta is, hogy akár álló helyzetben is elindulna 2-esben. :)


Úgy érzem a mondataidból azért betudhatjuk, hogy ez egy sikeres nap volt!!

Ne add fel! Lesz ez jobb is.

De majd azért figyeld csak meg az autósokat a lámpánál, hogy mikor elindulnak akkor némelyik egy pár centi visszagurul, majd hirtelen picit megugrik a kocsi és indul. Nincs ezzel baj ha pár cm-t visszagurulsz sztem. Amúgy sem a kocsi seggében (bocsi) áll a másik autó így ez nem probléma. :)

Lefulladás: bárkivel előfordul.

Nekem van egy barátnőm, akinek szintén kb 1éve van jogsija, és ő CSAK este jár be a városba, mikor alig jár kocsi, mert nála pedig mindig lefullad a kocsi. Ezen okból a stop táblánál sem áll meg sosem, mert nem tudna elindulni. Persze gondolom, ha 2m jön egy kocsi akkor megáll, mert belé menne, de kicsit nagyobb távolságból jön az autó akkor már nem. Hát ilyen is van.


Hát akkor kivánok sok sok vezetést, mert nagyon jó vezetni, én imádok! :)))

20/L

2010. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen, sikeres nap volt. :) Persze tudom, hogy egy kicsit mindenki hátra szokott csúszni emelkedőn, de én akkor is a legminimálisabb hátracsúszást szeretném elkövetni, és emiatt sokat fogok gyakorolni. Megnyugtattatok, látom ez egy olyan probléma ami azért nem a világ vége és másokkal is előfordult már. Gyakorolni fogok, hogy minél jobb legyek. :) A lefulladás... szerencsére, hogy apum kocsiját ilyen téren jól tudom kezelni, ezért is lepődtem meg, hogy tegnap lefulladtam. Papám kocsija volt anno olyan, hogy azzal gyorsan le lelehetett fulladni, azzal nagyon "óvatosan" kellett bánni. Köszönöm Mindenki észrevételét, tanácsát! :-) Mindenkinek jó és sikeres vezetést kívánok!
2010. júl. 12. 17:34
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

1. válaszoló: igen, ha elég erős és lehetőleg dízel az autód akkor simán a kuplunggal meg lehet tartani az autót akár komolyabb emelkedőn is. Én magam is ritkán kell hogy kézifékezzek elindulásnál általán még araszolni is tudok előre csak kuplunggal emelkedőn.


Kérdezőnek: olyan nincs hogy nincs idő. várja ki a sorát a mögötted jövő ha ez a szitu. hibás amit csinálsz. kézifék behúzva, kuplung kinyomva, gáz és kuplung emelés mintha el akarnál indulni. a kocsi beül kicsit mert a kézifék be van húzva. a két lábad marad, kézifék ki és elvileg elindulsz, ilyenkor lehet öblösebb gázt adni.

2010. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
50%

SZia! én egri vagyok nagyon szivesen segítek neked fél ora alatt sztem menni fog neked is! én is fél éves jogsis vagyok de jól megy. :) ha gondolod irj

18/f

2012. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
67%
XDD most nézem nem mostani a bejegyzés SRY ! :D:D (meleg van)
2012. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogsid, akkor ezt hogy nem tudod? :) Kuplung + fék, kuplung ki fogáspontig és gyors átrakod a gázra a lábadat
2016. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Nekem is van jogsim és nekem is pont ezzel van a gondom. Sajnos én egy elég rossz, türelmetlen, bunkó oktatót fogtam ki, nem nagyon mertem tőle semmit sem kérdezni, váltásra nem volt lehetőség, csak ha másik suliba megyek, de akkor meg egy csomó pénzt ki kellett volna fizetni.Vezetés közben belekapkodott mindenbe, kormány, sebváltó és tök indokolatlanul,mert ha neki mentem volna valaminek akkor jogos, de nem erről volt szó. Egyszerűen csak nem volt türelme elmagyarázni és megmutatni a dolgokat és azt várta, hogy úgy vezessek, mintha 30 éves rutinom lenne. Jó hogy olvastam ezt a kérdést, mert már kezdtem az érezni, csak én vagyok ilyen ügyetlen :). Én már órák előtti estén tiszta stresszben voltam. Valahogy levizsgáztam elsőre, nem is értem,hogy mert a félelmet nem tudtam leküzdeni. Nemrég elmentem gyakorló vezetésre és nagyon örülök neki, hogy így döntöttem. A lejtőn indulást pont ma gyakoroltuk ki, kézifékkel és kézifék nélkül. Szerintem nagyon hasznos, ha valamiben bizonytalan vagy, ha veszel még pár órát. Én már sokkal magabiztosabb vagyok.
2017. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
19%
Hogy lehet jogsija egy olyannak, aki nem tud veszélytelenül elindulni egy emelkedőn. Most például állsz egy 30 millás bmw előtt, aminek a lámpája annyiba kerül, mint az autód. Azt annyira lehet nemfogja meghatni,hogy te félsz az elindulástól...
2017. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
62%
Az a nagyon szomoru, hogy siman lehet jogositanya olyannak, aki nem tud emelkedon elindulni. Nekem kicsit tobb mint egy eve van jogsim, es en pl olyan helyen tanultam pesten, ahol egyik utvonalon sem volt emelkedo. Igy sem az oktato, sem a vizsgaztato nem varta ezt el tolem. Ettol fuggetlenul sok gyakorlassal lehetosegem volt megtanulni ezt is. (kisebb forgalmu utakon videken)
2018. nov. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!