Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egyszerre csinálom a C és...

Ha egyszerre csinálom a C és CE kategóriát, akkor egy kresz, szerkezet és üzem, baleset és munkavédelem vizsga kell?

Figyelt kérdés
Vagy ha megvan a C, akkor mehetek megint ugyan arra a 3 vizsgára CE-vel is?

2019. aug. 7. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Miért hiszik azt, hogy c és az e együtt is tanulható? Egyszer egy mókus számon kérte, miért nem csinálom egyszerre, háát azért mert nem lehet, szerinte a hírdetés szerint lehet.. mert ce tanfolyam... majdnem megvert mert szerinte lehet.. azt mondtam a végén, hogy nincs rá pénzem, csak a c-re..


Na, aztán azóta megvan a c most az e jogsit és a d-t csinálom (d -t sem lehet elkzdeni c nélkül) annyit tudok mondni,


C jogsi áll : kresz vizsgából ami 3 részt ölel fel, kresz,szerkezettan,munkavédelem, együtt van a vizsga a közlekedés felügyeletnél, viszont ha az egyik nem sikerűl akkor pl. kresz nem sikerül, utána a rendszer feldobja a szerkezettant, ha az sikerül akkor azt többszőr nem kell, makd munkavédelem , ha az is sikerül akkor csak a kreszt kell megcsinálni (4600ft)


Ha ez megvan mehetsz rutin pályára és biztonságos ellenörzés és üzemeltetés tanfolyamra, lényeg, hogy az utolsó vizsgádnak a forgalminak kell lenni.


Ha ez megvan, és mennél e-re akkor ismét végig kell csinálni a tanfolyamot, kresz és szerkezet vizsgát is, de munkavédelem már nem kell.

2019. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

És folytatom mert véletlen elkültem a félig hasznos választ..


Ha meg van ez, akkor lehet menni rutinra az anni mint a c rutin (regionálisan eltér, de a vizsgadíj 3500ft-egységes-, ) majd biztonságos ellenörzés és üzemeltetés (bü) ,de kevesebb dolgot kell tanulni, olcsóbb is 3000 ezerrel :D (annyival kell többet tudni, hogy c-nél a légfék 6-9 perc alatt fúj le ha van pót akkor 10-12, meg, hogy 6 perc alatt van a gépes és pótos kocsi 80%feltöltésnél, ) és ha rutin meg a bü megvan mehetsz 12 órát póttal csavarogni a forgalomba majd vizsgázni.


Ennyi röviden.


21/F

2019. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van C kategória, meg utána

"C+E" kategóriás jogosítvány (nehézpótkocsi).


CE nincs!


Nem tudom, hogyan gondolják egyesek, hogy B után egyszerre nyergesre ülnek? Mert abban benne van a C?

2019. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 imnard ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a felső háromban le van írva, de ezt tavalyig én se tudtam pontosan, pedig már 25 éve a volán mögött ülök.
2019. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
#2 Azért nem csak annyival kell többet tudni "E" bü-ből mint amit leírtál. Ami benne van a tananyagban, azt tudni kell nagyjából. Az pedig nagyrészt nem egyezik a "C" bü. tananyaggal. Mi értelme lenne kétszer ugyanabból vizsgáztatni..
2019. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!