Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Útvonalengedély igénylésénél...

Útvonalengedély igénylésénél szükség van a vizsgaközpontból bármi igazolásra?

Figyelt kérdés

Az autóm forgalmi engedélye most vasárnapig tart, viszont én nem tudom elvinni addig vizsgázni az autót. Az lenne a kérdésem hogy ha az okmányirodában igényelni szeretnék egy útvonalengedélyt, akkor kell nekik valamilyen igazolás a vizsgaközponttól ahová viszem az autót vizsgázni? Vagy csak simán jelenlegi forgalmi, biztosítás, az én személyigazolványom és lakcímkártyám valamint 3500 forint szükséges hozzá?

Volt olyan oldal ahol írtak ilyet hogy igazolás szükséges, viszont a legtöbb oldalon amit olvastam ez ügyben nem írtak ilyet. Megköszönném ha olyan is írna aki már igényelt ilyet.



2019. aug. 13. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Köznyelvben „útvonalengedély” (emiatt ezt a megnevezést kormányablak/okmányiroda tájékoztatókban is feltüntetik), valójában „A” típusú ideiglenes forgalomban tartási engedély, aminek érvényességi ideje 3 nap. Ezen ideiglenes forgalomban tartási engedély kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjármű-fenntartó telephelye, vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít. ← 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 92. § (7)

Nem kötözködésképp írtam, hanem azért, mert így látható: tekintettel a felhasználhatóságára, nem követelhető meg a közlekedési hatóság (vizsga időpont) értesítése, hiszen lehet, hogy csak javítási céllal használja az igénylő (azaz, műhelybe megy vele). Lehet, hogy 3 napba bele sem fér, hogy vizsgára is vigye, arra esetleg új ideiglenes forgalomban tartási engedélyt igényel.


Ami szükséges:

• forgalmi engedély;

• természetes személy esetén: személyazonosításra alkalmas okmány (személyazonosító igazolvány, kártya típusú vezetői engedély, útlevél), lakcímigazolvány;

• jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság esetében 3 hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzés (a bejegyzésről elfogadható a CÉGINFO-ból kinyomtatott példány is), aláírási címpéldány, a cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízás; képviseleti eljárás esetén meghatalmazás;

• kötelező gépjármű felelősségbiztosítás meglétét tanúsító igazolás.


A vizsgabázis értesítése – lejárt műszaki esetén - az adott napon a lakcímről, telephelyről a vizsgálat helyére, és onnan a lakcímre (telephelyre) való közlekedésre jogosít. ← 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 92. § (8)

Vagyis így, csak ez az út, illeték fizetése nélkül megtehető, míg az ideiglenes forgalomban tartási engedély illetéke 3500 Ft, de ez utóbbi több használatra jogosít.

2019. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És az útvonalat szabadon választom meg amikor beülök az autóba, vagy azt megszabják hogy milyen útvonalon használhatom az autót? Bár ez egy kicsit lehet abszurd kérdés, de inkább felteszem..

2019. aug. 13. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A müszakit 1 hónappal meg lehet hosszabítatni.
2019. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ennek mi a menete pontosan?
2019. aug. 13. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[És az útvonalat szabadon választom meg amikor beülök az autóba, vagy azt megszabják hogy milyen útvonalon használhatom az autót?] ← # 2 komment 2019-08-13 18:58


Nem szabják meg, éppen ezért is fontos – amit részleteztem -, hogy nem útvonalengedély, hanem „A” típusú ideiglenes forgalomban tartási engedély; persze meghatározott időtartamon belüli és meghatározott célból történő közlekedésre alkalmas. Jogszabály nem írja elő, hogy esetleges közúti ellenőrzéskor hogyan kell bizonyítanod, hogy az engedélyezett célból közlekedsz. Ha a rendőr nagyon akarja, akkor ellenőrzésül megkérdezheti, például, az általad megnevezett műhelyt, vagy elkísérhet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy oda mész, amit mondtál.


Az útvonalengedélynél van pontos útvonal meghatározás, ezt a Magyar Közút Nonprofit Zrt-nél lehet igényelni, túlméretes, túlsúlyos járművek egyedi közlekedésére. (Pl. nagyméretű ipari szerelvények, vagy decemberben a „Mindenki karácsonyfája” szállításakor.) Pontosan, időben ütemezve meghatározzák az útvonalat, hiszen például hídnak el kell bírnia, adott helyen be kell tudnia fordulni; de az is lehet, hogy ha nincs más lehetőség, akkor kiegészítő technikai eszközöket használnak a befordításához. Annyira pontosan ütemezett, hogy még az is lehet, hogy az érintett településeken lebontják, majd áthaladás után visszaszerelik az utat keresztező villany- és távközlési vezetékeket, kábeleket. Jelentős kíséretet igényel, általában széleskörűen tájékoztatnak is róla, hiszen jelentős forgalomakadályozást okozhat. Ez utóbbi miatt még a kitérő helyeket is megtervezik, amikor például fél óráig félreáll, és haladhat a feltorlódott forgalom.

Neked nem ilyenre van szükséged, nem is ott, és nem is ezt igényeled.

2019. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es, gondolom a 3-as erről írt: [link]
2019. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!