Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magánszemélytől autót vásároln...

Pokiloki kérdése:

Magánszemélytől autót vásárolni, folyamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Magánszemélytől szeretnék autót vásárolni , de mivel nem csináltam még ilyet ezért nagyon nem vagyok tisztában a dolgokkal. Olvasgattam az interneten , de mindenhol mást írnak. Azt szeretném megkérdezni , h a folyamat hogy zajlik le stb. Elmegyek megnézem , megírom az adásvételi szerződést , kifizetem és onnan mik a teendők? El lehet már akkor hozni az autót , vagy várni kell valamire , met olyat is olvastam , h biztosítás akkor még nincs rá és megbüntetnek stb.... Légyszí ,ha valaki lépésről lépésre el tudná magyarázni , úgy h egy debil ember is mint én értse annak hálás lennék :) . köszönöm

2019. aug. 25. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

elmész, JÓL megnézed, kifizeted a (lealkudott) árat de persze előtte megírjátok a papírokat.


Törzskönyvet, forgalmid ne felejtsd majd hazavezetsz.


Otthon megkötöd online a biztosítást, majd az emailben kapott visszaigazolást kinyomtatod.


Elmész eredetvizsgára, papírt elhozod.


Majd okmányiroda a papírokkal és lehet a sok pénzt fizetni.

2019. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Esetleg meggyőzheted az eladót hogy az eredetvizsgàt csinaltassa meg az adásvételi aláírása előtt. Ha kibújik valami hiba akkor nem Te szivsz.
2019. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2019. aug. 25. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztosítást telefonról neten is megkötheted.

Azt nem árt még a telefonba elmondani,hogy ha minden oké akkor vinnéd is az autót egyből....alapból simán,de van amikor nem mert mint nálunk is volt,hogy huh nem hitték ilyen gyorsan vevő jönne és hát nekik még 4-5 napig szükségük lenne az autóra. Így akkor utána mentünk megnézni és aztán végül el is hoztuk.

2019. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Az első szépen leírta, viszont ami nagyon fontos amíg alá nem írod az adásvételit: Biztonsági ellenőrzés, átvizsgálás, világítások, kormánykerék, ellenőrzése, és a leges-legfontosabb: A PRÓBAKÖR
2019. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Én elvinném átnézetni 20ezer körül csinálják, a nagyobb hibákat ki lehet szűrni. Amúgy pappirokon meg kell nézni hogy minden stimmel-e. Adásvételin is km állás, dátum, eladó adatai minden pontos legyen. Ha van szervízkönyvet megnézni.
2019. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!