Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy használt személyaut...

Vettem egy használt személyautót, de csak egy hónapjára iratom át. Biztosítást is akkor kötöm rá. Ilyenkor a visszamenőleges hónapra büntetést ró ki a biztosító?

Figyelt kérdés
Meg lehet úszni esetleg ezt a pótdíjfizetést? Ha a vásárlás időpontját a biztosítás megkötésekor a mai napot jelölöm meg esetleg. Összefut ez valahol?

2019. aug. 26. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eladó fog az orrodra koppintani, és a hatóság is. A biztosító nem szab ki büntetést, de ha ebben az állapotban baleset történik, akkor nagyon meg fogod bánni, hogy nem a törvények és rendeletek mentén cselekedsz.
2019. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az autó nem volt használva egy métert sem. Azért nem volt használva és átiratva, mert az eladó elvesztette a törzskönyvet és vállalta (ami az ilyenkor bevett szokás), hogy megkörözteti az okmányirodában), miután a közlönyben megjelenik átírható az autó törzskönyv nélkül.
2019. aug. 26. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát ez egy gyári új autó, cégtől vetted, aminek az a fő profilja, hogy gépjárműveket értékesít? Akkor miért nem egy másikat adott el, aminek rendben van a papírja?

Ha meg magánszemélytől vettél nulla kilométeres kocsit, az már önmagában is fura. De ha nincs meg a törzskönyv, akkor miért álltál rá egy ilyen fura ügyre?

Egyébként egészen mást kérdeztél, mint amit most írsz.

2019. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az adásvétel megkötése után nem volt használva. Amúgy persze ez egy régebbi autó. Ismerőstől vettem, aki 10 éve vette. Megbízható, ismert múlttal, azért vettem meg tőle. Fiamnak kezdő autónak. De akitől vettem, az ismerősöm, nem találta a törzskönyvet. Ezt elintéztük ugye, de várni kellett az ügy lemeneteléig, addig az udvarban volt a kocsi. Viszont most át akarom iratni, és a biztosítónál pótdíjat akarnak fozettetni velem erre a hónapra (20e ft) amí a vétel időpontja és a biztosítás megkötése között van. Az onkormányzat nem szab ki bírságot, mert látja a rendszerben, hogy törzskönyv körörztetés miatt csúsztam ki a 15 napos átírási időből.
2019. aug. 26. 10:27
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
Napi fedezetlensegi dijnak hivjak azt amit kovetel rajtad a biztosito.....egyebkent jogodan!Őket nem fogja meghatni ez a törzskönyv sztori
2019. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
teljesen mindegy hogy mennyit megy, ha forgalomban van (tehát nem vonatod ki), központi adatbázis alapján számolódik rá a napi több száz ft fedezetlenségi díj, amit ha kötsz biztosítást, KÖTELEZŐ kifizetni pluszban.
2019. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, rájöttem aztán, köszi mindenkinek!
2019. aug. 29. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!