Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan köthetek biztosítást a...

Hogyan köthetek biztosítást a motoromra Angliában?

Figyelt kérdés

Kihoztam Angliába a motoromat tréleren és szeretném itt regisztrálni és forgalomba helyezni. Otthon ideiglenesen kikellett vonatnom ehhez a forgalomból és a rendszámomat leadni.


A regisztrációhoz szükséges biztosítást kötnöm a motorra, de angol rendszám nélkül ez nem lehetséges. De biztosítás nélkül nem tudom regisztrálni.


Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban az hogy oldja meg a motor/auto regisztrálását Angliában?



2019. szept. 19. 01:51
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

A regisztráláshoz nem kell biztosítás, első teendő az MOT.


Miért kellett kivonni a forgalomból/leadni a rendszámot? Ki mondta ezt a butaságot? Remélem megcsinálják így is az MOT-t és nem kell visszaszerezned a rendszámot.


[link]

2019. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De igen szükséges a biztosítás megléte a regisztráláshoz. De meg is van a megoldás. AZ alvázra köthetek biztosítást, ami havonta 80 font, de le kell mondani 14 napon belül, aztán ha megvan a rendes rendszám akkor kell a normális biztosítást megkötni rá.


Okmányirodában mondták, hogy le kell adnom a rendszámot. De ez minden országban így van, ha motort hozol be Ausztriából, Szlovákiából vagy Németországból a rendszámot le kell adni.

2019. szept. 19. 13:32
 3/8 A kérdező kommentje:
És ki kell vonatni a motort a forgalomból ideiglenesen mert két országban nem lehet regisztrálva a forgalomba.
2019. szept. 19. 13:32
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Értem. Tehát te tudod, de fel kellett tegyed a kérdést mert elakadtál, még nem csináltál ilyet.

Én nem tudom, de regisztráltam a magyar autómat Angliában és minden rendben sikerült.

2019. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy két országban nem lehet forgalomba bejegyezve, de nem maradhatott volna magyar? Attól még ugyan úgy használhatod Angliában.


Aki azt tanácsolta, hogy vonasd ki a forgalomból, szerintem azt hitte, hogy kint valaki más fogja használni (azaz eladtad).

2019. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Látod kérdező, tökéletes példa az #5-ös válasz. Megmondja a tutit, de lövése nincs a dolgokról. Ez minden másra is igaz, olyanoktól kell informálódni, akik tudják hogy mit és hogy kell csinálni, a többi huszár csak a te károdra bevisz az erdőbe.


Kezdjük az egyszerűbb résszel: ha eladtad az autót, akkor sem a kocsi, sem az okmányai nincsenek nálad. Hogy tudnád kivonatni forgalomból, leadni a rendszámot?


A másik: Angliában nem használhatod a magyar rendszámos járművedet. Ha itt dolgozol akkor 2 heted van elkezdeni az átírást, ha túristaként jössz, akkor évente maximum 6 hónapot használhatod itt (nem opció a ki,be kompozás), de ebben az esetben sem NI, sem bankszámla, sem angol jogsid, sem semmid nem lehet ami arra enged következtetni hogy nem túrista vagy.

Tehát annak a válasznak semmi értelme.


Ahogy kell(ett volna neked) és ahogy én csináltam:


-Kimentem a kocsival

-online bejelentettem a hmrc-nél hogy importálom az autót

-megcsináltattam az MOT-t

-megrendeltem és kitöltöttem a dvla autó importjára vonatkozó adatlapját

-beleraktam a megfelelő összegű (road tax+reg fee) postal ordert

-elküldtem a papírt


Amikor megérkezett a válasz, akkor kötöttem biztosítást, bementem egy autósboltba, kinyomtatták a rendszámot, a parkolóban kicseréltem és kész is.


Később az otthoni lakcímemre kaptam egy levelet az NKH-tól hogy a kocsit külföldön honosították, semmi további teendőm nincs vele. A magyar rendszám a szerszámosom falán pihen.


Olvass utána a vehicle approvalnak. Személyautónál 10 éves korig kell, nekem több volt tehát ezzel nem kellett foglalkoznom. Motornál passz.


Az Elephant 100% hogy elfogadja a magyar bónuszt, csak kell róla igazolás. Elvileg az Admiral is, de menj biztosra, kérdezd meg tőlük.

2019. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat ezek nagyon hasznosak voltak. a km órát hogy sikerült megoldanod? Nekem csak km-ben mutatja mérföldben sajnos nem.
2019. szept. 21. 01:40
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Vettem egy órát egy angolból, szétszedtem és átraktam a számlapot.

A km állást nem kell mérföldben mutatnia, MOT-n km-ben is fel tudják jegyezni, csak a sebességet kell mérföldben (is) látnod.

2019. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!