Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A KGFB köthető falun élő...

Monkeyface92 kérdése:

A KGFB köthető falun élő rokon nevére? Lesz valami hátrány? Negyed annyiba kerül.

Figyelt kérdés

Sziasztok, most fogok venni egy használt autót, ez lesz az első autóm. Nem tervezem sokáig használni, 2 év után túladok rajta, viszont ugye kell KGFB-t kötnöm rá. A legolcsóbb helyen 85.000 Ft évente ha én kötöm, viszont ha Mamám köti meg, aki nem Budapesti, akkor a legolcsóbb (KÖBE) 25.000-re jön ki évente, utána az UNION 50.000. Ekkor persze Ő lenne az üzembentartó. Azt olvasom, hogy ez az egyetlen módja a legális díjcsökkentésnek, viszont van ennek valami hátránya? Én fogom vezetni az autót és budapesti vagyok. Ha térítenie kéne a biztosításnak, akkor akkor is térít, ha én okoznám esetleg a kárt?


Köszönöm



2019. okt. 14. 13:09
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

"van ennek valami hátránya? "


Annyi,hogy ha te sosem kezdesz el biztositast fizetni akkor sosem lesz az,hogy a bonusban lépegess előre,es csökkenjen a díj.Gondolom nem világ eletedben valaki masnak a nevere akarod iratni/üzembentartózni a dolgokat csak azert mert akkor ugy olcsobb a biztositas.

2019. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze igen, viszont ha ezt az autót csak 2 évig használom, akkor a következőnél úgyis elölről indulna és A0-ás lennék.
2019. okt. 14. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért indulna élőről? A bonust viszed tovább. Akkor indul élőről, ha veszel egy második járművet is. Annál valóban A0 lesz a besorolásod. De ha utána eladod a régit, át tudod vinni a bonust az újra.
2019. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nem köthető más nevére, bárhol is élő rokonéra sem. Azt az üzembentartó kötheti, tehát – ahogy írtad – ehhez üzembentartói bejegyeztetés (és új forgalmi engedély) kell.


Ahogyan már szerepel válaszban, az elért bónuszfokozat átvihető, sőt, 2 év szünet is áthidalható, csak utána vész el.


Alapesetben a tulajdonos egyben az üzembentartó is, de másik fél egyetértésével (üzembentartói szerződés és bejegyzés a kormányablakban, okmányirodában) átadhatja az üzembentartói jogot. Az üzembentartó kötelezett KGFB kötésére és díjfizetéssel történő fenntartására, ő a gépjárműadó alanya, és amennyiben adódik: ő kapja az elmaradt útdíj-, parkolási díj miatti pótdíjazást; illetve olyan esetekben a közlekedési bírságot, amikor azt felvétel alapján szabják ki.

Ezek, jelenthetnek intézési problémákat, ha távol él a Mamád, vagy tart a hivatalos levelektől.

Eszerint, egyenesági rokonod, az üzembentartó bejegyzéskor nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni (ehhez az egyeneságbeli rokonságot megfelelő okmányokkal igazolni kell), csak az új forgalmi engedély 6-ezer Ft-os illetékét kell megfizetni.


A biztosítás megkötésére és fenntartására, az üzembentartó kötelezett, de az adott rendszámú járműre szól. (Ez látványosan látszik válaszban szereplő esetben: az egyidejű a 2. és további biztosítások A00-ból indulnak, akkor is, ha az elsővel B10-ben van az illető, tehát a személytől elválik, a gépkocsihoz kötődik. Az egyes autók bónusz fokozatai is elkülönülten emelkednek.)

Mivel adott rendszámú gépjárműre szól, a biztosító fedezi a másnak okozott kárt, bárki vezeti jogszerűen; a tulajdonos vitathatatlanul jogszerűen vezeti. (Persze, ha minden jogszerű: pl. nincs alkohol befolyása alatt stb.)


A biztosítók folyamatosan meghirdetik az érvényes díjakat, ezeket több szorzó módosíthatja: növelheti, csökkentheti; ezek részben az autó, részben a szerződéskötő adataitól függenek.

A különböző biztosítók akár durván eltérő díjakat hirdethetnek meg, és akár erősen különbözhet, hogy a szorzókhoz miket vesznek figyelembe, és hogy azok milyen mértékben módosítják a díjat.

A díjszámítást nem tudom milyen adatokkal végezted, de az 1-től nagyobb (tehát, emelő) szorzót szokott okozni, ha a szerződőnek nincs érvényes vezetői engedélye (nem tudom, Mamádnak van-e), és az is, ha eltér a tulajdonos és az üzembentartó.


Több biztosító szorzóit ismerve: a szerződő lakcíme alapján ugyan vannak különbségek, de nagyon kicsik. Nem ez okozza, hogy Mamád ennyivel olcsóbb biztosítást köthet. A jelentős eltérést az életkor okozza. Például 25-27 éves korig 2 feletti, akár 2,5-es szorzót, vagy nagyobbat is alkalmaznak; ez azt jelenti, hogy ha nincs más figyelembe vett szorzó, akkor a meghirdetett díj 2-szeresét, 2,5-szeresét, vagy többszörösét kell fizetnie. Úgy a 40-es életkor közepe körül (44-46 év) 1-es a szorzó (nem növel, nem csökkent), utána emelkedni kezd. Aztán, ugyanoda jut, mint a fiataloké, adott életkortól erőteljesen nő. Nem ismerem a pontos adatokat, de néhány év alatt ugyanoda lehet jutni. Ráadásul, a Mamád korszorzója egyre csak nőni fog, a tiéd pedig egyre csökkenne. (A díjkülönbözetből gondolom, hogy nem középkorú vagy.)


És, ahogy már írták: ha más az üzembentartó, akkor nem javul évente a bónusz-fokozatod sem.


Hacsak nem találsz mindig alkalmas egyenesági rokont, akkor előbb-utóbb „önállósodnod” kell, A00-al kezdve.

Ha pedig nem egyenesági rokon (egyenesági: szülő, nagyszülő, dédszülő stb., illetve gyerek, unoka, dédunoka stb.; még a testvér sem az), akkor az üzembentartó jog átadásakor az átírási (az autó adás-vétele során fizetendő) vagyonszerzési illeték 1/4-ét is meg kell fizetni.


Meggondolandó, hogy belevágsz a biztosítási „életútba”, vagy mindig megoldod másokkal.

2019. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégítő választ, akkor ezt érdemes megfontolnunk.
2019. okt. 14. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!