Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen hátrány érhet, ha a...

Milyen hátrány érhet, ha a régen eladott,20 éves autóm, (amit amúgy éppen most vonnak majd ki ideiglenesen a forgalomból) még mindig az én nevemen van?

Figyelt kérdés

Idén januárban adtam el, de utána csak a biztosítómnak küldtem meg az adásvételi szerződést a kötelező megszüntetése miatt. Ők el is fogadták, azóta nem is kaptam csekket tőlük.

Most viszont kiderült, hogy a vevő nem íratta át a nevére, mert megkeresett az okmányiroda, hogy a kötelező biztosítás nincs fizetve már egy fél éve, ezért a kocsit kivonják a forgalomból, és vigyem be nekik a forgalmit, és a rendszámot.

Beszéltem velük, az adásvételi szerződésemet nem fogadják el, mert az még a régi típusú, azt mondták, be se küldjem.

Mit csináljak, hogy tisztázódjon ez az egész helyzet? Köszönöm.


2010. aug. 31. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos 2010.01.1. óta új jogszabály van érvényben, mely kötelezően felsorolja az adásvételi szerződés tartalmi elemeit.

Ha nem megfelelő az adásvételid, keresd meg a vevőt és írjatok egy másikat, természetesen az eredeti dátummal.

Ha a Te neveden marad a kocsi, mert a vevő nem íratta át, téged fognak zargatni, ha pl. tilosban parkol vagy gyorsan hajt, mert a nyilvántartás szerint a Te neveden van a kocsi.

Ha az okmányiroda kitiltja a kocsit kötelező biztosítás hiánya miatt, a vevőnek csak akkor lesz gondja, ha pl. közúti ellenőrzéskor a rendőr ezt észre veszi. Különben használja tovább a Te neveden.

2010. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!