Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudnám átíratni a gépjárm...

Hogy tudnám átíratni a gépjárművet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,ez egy nagyon hosszú és bonyolult helyzet úgy hogy megpróbálom a lényeget írni.Párommal

vásároltunk egy autót köztes vevőtöl aki februárban vásárolta az autót de nem íratta át, így a forgalmiban még az eredeti tulajdonos szerepel (akiről egyébként a nevén kívül semmit nem tudunk). Elvileg ebben a helyzetben meg lehetne oldani köztes adásvételi szerződéssel, de a köztes vevő elhagyta az adásvételi szerződést amit ő és az eredeti tulaj kötött meg. Így mindenki annyit mond hogy nem tud segíteni, mi pedig most nem tudjuk használni az autót. Remélem, hogy a lényeget lehet érteni és valaki tudna segíteni vagy esetleg valaki volt már ilyen helyzetben. Légyszi a rosszindulatú hozzászólásokat hadjuk mert attól már nem oldódik meg a helyzet.



2019. nov. 27. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát így tényleg nem sok mindent tudsz csinálni. Adásvételit csak a tulajdonossal köthetsz.
2019. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Márpedig a forgalmi szerint az nem az eladó.

#1

2019. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
Tehát jól értem higy te pénzt adtál egy olyan autoert aminek nem is volt rendesen papiron,adásvételivel végig követhető utja?!?Ehhez tenyleg csak gratulalni tudok.....maximum annyit tudnal csinalni,hogy az eredti tulajt akinek a neve még mindog a forgalmiban van,azt megkeresed es azzal egyeztetsz valamit,de valoszinuleg ugy el fog hajtani mint a magzatvizet.......meg mondjuk ha akarna sem tudna sok mindent tenninerted,foleg miutan gondolom ő már régen lejelentette az autot a neverol
2019. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az eredeti tulajt sajnos sehogysem tudom megtalálni. A köztes vevőt akitől én vásároltam az autót már a telefont sem veszi fel. Nem tudom pontosan de elvileg ha ő ki kérné az okmányirodából azt az adás vételit amit ő és az eredeti tulaj kötött és elküldi nekem akkor én át tudnám íratni, tudja valaki hogy ez így lehetséges lenne e és hogy mennyi idő amíg ezt az okmányiroda ki adja?
2019. nov. 27. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Nen akarok vészmadár lenni, de te másnak az adásvételiét nem tudod kikérni. Ha az akitől vetted, már a telefont sem veszi fel, akkor ezt valószínűleg buktad. A forgalmi szerinti tulajdonos, vagy az eladó nélkül nem nagyon tudsz csinálni semmit.
2019. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

elvileg ha ő ki kérné az okmányirodából azt az adás vételit amit ő és az eredeti tulaj kötött..

Szóval akitől vettétek bevitte az okmányirodába az adásvételit,hogy nem akarja átíratni,de azért másolják már be a rendszerbe.... aki eladta az meg vagy leadta vagy nem, mert jellemzően 8 napon belül nem sokan mennek be az okmányirodába.A biztosítást le tudta mondani anélkül,hogy az okmányirodába lejelenti ,mivel februárba adta el ezért a teljesítmény adót idén még ő fizeti,így majd jövőre fog rájönni amikor kiküldik neki a teljesítményadót,hogy nem lett átíratva az autó és fogja jelenteni,hogy eladta. Ha esetleg szerencsétek van akkor csak befáradt leadni februárba, ezt könnyű kideríteni,hiszen eltelt azóta annyi idő,hogy az autót már kivonták a forgalomból. Ami viszont biztos,hogy tanulópénzzel,de megtanuljátok azt,hogy autót nem így veszünk.Amúgy azért a törzskönyv nálatok van vagy csak a forgalmi és egy begyújtós papír? Alkatrésznek jó lesz

2019. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt így át gondolva rájöttem hogy a köztes vevő biztos hogy nem adta le az okmányirodában a papírokat amikor meg vette az autót mert akkor át is lett volna íratva. Az eredeti tulajdonos gondolom ő le adta de hát vele meg nem tudom felvenni a kapcsolatot. Nálunk van a forgalmi törzskönyv meg adásvételi meg csináltok az eredetiség vizsgát a biztosítást sőt elég nagy összeget költöttünk is az autóra :'D akkor ennyi semmit nem lehet tenni?
2019. nov. 27. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Max. bemehetsz a rendőrségre, hátha tudnak mondani valamit. Bár ezek után azon sem lepődnék meg, ha az eladó adatai nem lennének valósak az adásvételin. Akkor feljelentést tudsz tenni.
2019. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor köszönöm mindenkinek a válaszokat
2019. nov. 27. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Akár még nagy szarba is kerülhetsz: gondolj bele, mi van, ha a "köztes vevő" lopta az autót, és szerencséje volt, mert benne volt a forgalmi a kocsiban?! Eladta neked, nem írtatok papírt, a telefont fel se veszi, vhogy megtaláljátok önkormányzat/okmányiroda segítségével a forgalmiban szereplő tulajt, és kiderül, hogy lopott az autó... Hogy bizonyítod, hogy nem te loptad el? Nyilván ez csak feltételezés, hogy lopott az autó, de gondold végig, mi van, ha tényleg az?!
2019. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!