Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy gépjárművet, amit...

Fecny Smith kérdése:

Vettem egy gépjárművet, amit az előző tulajdonosa még nem íratott át (pedig ~2 éve van nála). Hogyan tudom átíratni?

Figyelt kérdés

Kivonták a forgalomból, lejárt a műszakija, viszont én szeretném rendbe tenni. Ilyen esetben át tudom íratni - valamint forgalomba helyeztetni és műszakiztatni?

Milyen költség fog engem terhelni, ha az előző tulaja nem íratta át?



2015. jún. 13. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól akarsz járni akkor kell egy adásvételi szerződés aminek az előző tulajnál kell lennie amit akkor kellett kapnia amikor átvette az autót az előtte lévő tulajtól. ezzel tudod bizonyítani hogy nem lopott az autó és jogosan került hozzád, meg az előző tulajhoz.


Ha ez nem megoldható akkor okmány irodába kell érdeklődni erről hogy mi a pontos menete a dolognak és ugye utána nézetni hogy az autó pontosan kinek a nevén van és ilyen esetben célszerű felkeresni az illetőt hogy bizonyítani tudja hogy ő azt eladta és nem lopták el tőle. Ha ez megvan hogy papíron már a tiéd utána jöhet a többi, forgalomba helyeztetni, műszaki vizsgát elintézni.

A műszaki maximum 20 ezerből ki kell jöjjön feltéve ha alkalmas arra hogy átmenjen a vizsgán, de előtte célszerű elvinni előzetesre és ha bármi hibája van megcsináltatni. Én javaslom azt hogy előtte nézesd á rendesen az autót mert lehet a szerelés is többe kerülhet mint az összes létező papírmunka és ennyi erővel már egy friss műszakival rendelkező autót vehetnél egy olyan tulajtól akinek minden papírja megvan ahhoz hogy simán átírasd és mehess vele.

2015. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kelleni fog a forgalmi, a törzskönyv, két adásvételi (egy attól akinek a nevén van a törzskönyv, és egy attól aki most eladja).

Aztán sok pénzt vigyél az okmányirodába, mert az előző szerzési illetéket is kifizettetik majd. No persze azt a pénzt vond le a vételárból is!

2015. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen autót legjobb messze elkerülni, az okmányirodában ebből gubancok lesznek.

Mivel az eladó nem íratta át a nevére az autót, az jogilag nincs az ő tulajdonában, nem adhatja el, ergo nem fogják a átírni a te nevedre.

Az autó törzskönyve (ha van egyáltalán) a két évvel ezelőtti tulajdonos nevére szól, ő a tulajdonos, tőle tudnád megvásárolni az autót, amin minden bizonnyal van adótartozás, biztosítási hátralék, ennek következtében lett kivonva a forgalomból.

Abban sem lehetsz biztos, hogy 2 a évvel ezelőtti "biznisznél" nem voltak gondok, ha sem a vevő, sem az eladó nem jelentette le az adás-vételt, lehet az okmányiroda egy harmadik személyt lát tulajdonosnak, akinek a kilétét pedig nem fogják elárulni...

Át lehet íratni egy ilyen háttérrel rendelkező autót, de neked kell kideríteni, ki a valódi tulajdonos, és annak a nevére kiállított adásvételivel kell megjelenned az okmányirodában, vinni a törzskönyvet, mert ha nincs akkor újabb akadályba ütközöl - hiányzik ez ne3ked?

2015. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők jól leírták, hogy jogilag miért nem éri meg ezzel a kocsival foglalkozni és én most leírom a műszaki tartalmát:


Én pár hete venni akartam egy 16 éves kocsit viszonylag alacsonyabb vételáron. A tulajjal nem volt gond, papírok rendbe voltak. Átnéztem a kocsit, láttam, hogy azért vannak hibái, de úgy voltam, hogy majd szépen sorban rendbe teszem, lett volna bőven rá pénz, eleve ezért alkudtam le az árat. Elindultunk a vásárolni kívánt kocsival egy bank automatához és menet közben a kocsi féltengelye leszakadt. Semmi előjel, se kopogás, se zörgés, se semmi, szépen ment a kocsi míg egyszer csak leszakadt és ráadásul egy teljesen sima aszfaltos úton, 1 kátyú se volt.


Szerencsém volt, hogy még nem fizettem ki a kocsit, mert ha megvettem volna elég rossz következményei lehettek volna. Így simán csak ott hagytam.


Ha ennyi baj van már magával a papírokkal is, feltételezem, hogy műszaki gondok is akadnak ott dögivel amire az alsó neműd is ráköltheted... ki tudja, lehet, hogy egy totál károsra tört autót akarsz megvenni amit silány alkatrészekből újra össze raktak amit ha megveszel az 1. kanyar után szétesik.

2015. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!