Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogos a biztosító eljárása?

Jogos a biztosító eljárása?

Figyelt kérdés

Nejem karambolozott az én nevemen lévő kocsival. A rendőrség megállapította, hogy a másik fél volt a hibás.

A szervízben helyre pofozták a kocsit, de mikor hajtott kifelé bezárták előtte a kaput azzal, hogy meghúzta a mellette parkoló mercedest. Hiába tiltakozott, hogy több mint egy méterre ment el a másik kocsi mellett, közölték, hogy három tanú (szerelők) is bizonyítja, hogy ő volt a károkozó.

Végülis aláírta a papírt. Ittkon mondtam neki, hogy miért nem fényképezte rögtön körbe a kocsit, illetve hívta ki a rendőrséget, de egy 70 éves asszonynak nem esik le a tantusz.

Két bónuszpontomat elvették és több mint kétszeresére emelték a biztosítási díjamat. A minusz két bónuszpont (8-as) nem indokolt ekkora emelést.

Telefonos reklamációmra közölték, hogy "más kategóriába kerültem".



2019. dec. 9. 15:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Napokban olvastam valahol, hogy valaki kifizette az okozott kárt, ennek ellenére a bejelentett káresemény alapján levonták a bónusz-pontjait.

Úgy tűnik nem érdemes kifizetni.

2019. dec. 22. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!