Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezesetben mi lesz a folyamat?...

Ezesetben mi lesz a folyamat? Milyen döntésre számíthatunk? (Bőven lent)

Figyelt kérdés
Néhány hete bevásárolni voltunk, mikor elhagytuk a parkolóhelyet a mellettünk lévő autós is tolatni kezdett, nem látta, hogy az autónk már mögötte áll. Apám dudált rendesen, de a nő beletolatott, a hátsó ajtót teljesen benyomta. A nő kérésére nem hívtak rendőrt, elismerte a hibáját (konkrétan közölte, hogy nem lát ki az autóból és a tükröket sem látja....) és megegyeztek, hogy fizeti a javíttatást. Erről helyszínén papírt is írtak. Mivel elég egyedi színe van az autónak, így új ajtót vettünk 15e Ftért, amit festeni kellett az 60e Ft. volt, összesen tehát 75e Ft.-ot kellene a hölgynek fizetni, azonban ez szerinte túl sok, ő olyan 50 körül gondolta. Állítólag a családja tiltakozik a fizetés ellen, de ez nem hiszem, hogy az ő dolguk. Felajánlottuk a részletfizetést, de nem hajlandó fizetni. Megis mi a fenét gondolhat? Hisztizik, hogy ne jelentsük fel, de ma mentünk rendőrségre, onnan közölték, hogy ezzel a bíróságra kell menni. Ott pénteken lesz ügyfélfogadás. Tekintve, hogy karácsony és újév lesz az esetet gondolom már csak jövőre rendezik. Így, hogy papirunk is van milyen kimenetelre számíthatunk és nagyjából mennyi idő alatt? Köszönöm.

2019. dec. 16. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kifizetem okosba dolgot sose értettem. Ezért van mindenkinek biztosítása. Kitöltitek a papírt, ti megjavíthatjátok, a hölgy biztosítója fizet. Csókolom. Most már ebből jól nem jöttök ki.
2019. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég megbízhatónak tűnt...Ott bőgött, hogy jaj ne hívjunk rendőrt, megtéríti (aranyos kis hölgyikének tűnt tényleg) és hát sajnos apámnak mindig meglágyul az ilyenektől a szíve...ő még abból a korból jött, ahol az emberek szava ért valamit. Legközelebb ha ilyen lenne, remélem nem enged abból, hogy rendőrt hívjunk...
2019. dec. 16. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rendőrt hívni.

Ha elismeri a felelősségét, akkor kitöltitek a kék-sárgát, a hölgyikével ráíratjátok a megjegyzéshez, hogy elismeri a felelősségét. Majd a hölgyike biztosítója kifizeti a károtokat.

2019. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen papírt írtatok?

Kárbejlentőt? Akkor nincs miről beszélni.

Ha valami kamu fecnit firkált akkor bukta, ne ügyfélfogadásra várj meg miegymást, fel kell jelenteni mielőbb. Szólni neki, hogy megtörtént a feljelentés. Hidd el, rohanni fog a 75.000 Ft-tal, akkor visszavonod.

2019. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként én is erre gondoltam, hogy közölni kéne vele és biztosan rohanna....:D Hivatalos papírt töltöttek ki, bár én sajnos nem értek hozzá milyet. (Még nem láttam saját szemmel, nem jártam otthon, de aput ismerve mindig nála van minden ilyen papír)

Apám ért ezekhez, csak nem akarom felzaklatni őket a kérdéseimmel, van elég bajuk, minthogy állandóan felhozzam, hogy hogy áll ez a dolog. Csak mégis kíváncsi voltam ezesetben mit várhatunk.

Köszi mindenkinek!

2019. dec. 16. 12:18
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom hogy milyen szín az ahol 1 elem 60ezer ft, kicsit drágának ítélem.

Az is érthető hogy ha a károkozó családja nem akarja hogy irreálisan sokat fizessen a károkozó, de az is hogy nem akartok ezen bukni.

A fényezés hiába sok, az ajtó szerintem jó áron volt.

3 lehetőség van: kibékültök az 50ezerrel, biztosítóval intézitek vagy pedig ő adja be a derekát és kifizeti a 75öt.


#1

Én azt nem értem hogy miért kell mindenképp a biztosítóhoz ragaszkodni, miért kell a másikat szívatni?

Nekünk a leparkolt autónkról levitték a tükröt, egy rendőrségi cetlit találtunk rajta. A kàrokozó szerette volna biztosító nélkül intézni, a rendőr segítségével adatokat cseréltünk és mondta hogy ha nem sikerül megegyezni akkor szóljunk vissza

2019. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6:én azt nem értem mi ebben a szívatás.

Persze, nől valamennyit a biztosítás, de ez esetben pl tutti kevesebbet, mint 75 ezer ft.


Amúgy pont az ilyen esetek miatt kell ragaszkodni. Elsőre nem mindig látszik a teljes kár.

2019. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ha bónusz 10-ről bónusz 8-ra esik akkor annyira nem vészes, viszont 0-ból malusba pl már igen. Ezt nem tudhatod.


Másrészt az tényleg nem mindegy hogy megcsináltatod magadnak x összegért és akár még rá is teszel (60ezres fényezés) vagy együtt odamentek a szakszervízbe és a másik fél fizeti amit ott mondanak.

2019. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nem szívatás, magadat véded le vele. Ha akarja ezután is rendezheti saját zsebre, anélkül hogy a bónusza romoljon.
2019. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-nél a pont
2019. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!