Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én vagyok a forgalmiban a...

Ha én vagyok a forgalmiban a tulajdonosa az autónak a feleségem nevén pedig a törzskártya van csak akkor magyarul fele-fele tulajdonosok vagyunk?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 12:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Pedig még is így van, forgalmiban én vagyok tulajdonosként, a törzskártya az ő nevén, jelenleg pedig két tulajdonost ír az ügyfélkapu.
2020. jan. 14. 14:04
 12/15 anonim ***** válasza:
17%

Attól még elszúrhatták, a TK a mérvadó. Olyat is láttam már hogy bejegyezték a kiskorút üzembentartónak, mikor 18 alatti nem köthet kötelezőt... tehát 22-es csapdája volt. Az ügyfélkapun nézték be.

A lakásnak lehet több tulajdonosa, gépjárműnek nem (régen lehetett csak)

2020. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ügyfélkapu helyett kormányablakot akartam írni. lényeg hogy valami nem stimmel.
2020. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvántartás minden tulajdonost tartalmaz. A törzskönyvben csak egyetlen tulajdonos szerepelhet, de több tulajdonos esetén a törzskönyvben szerepelnie kell annak, hogy „közös tulajdon”.

Ha a nyilvántartásban látszik, hogy több tulajdonos van, de a „közös tulajdon” a törzskönyvben nem szerepel, akkor azt rendezni kell. Igaz, hogy később – a nyilvántartás bizonyítéka alapján - pereskedés tárgya lehet, de ilyen bejegyzés nélkül a kedves feleséged önállóan jogosult olyan cselekményekre, amit a törzskönyv tulajdonosa tehet. De, úgy vélem, ott van a törzskönyvben a „közös tulajdon” bejegyzés.



„81. § (1) A̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲j̲o̲g̲á̲t̲ ̲i̲g̲a̲z̲o̲l̲ó̲ ̲o̲k̲i̲r̲a̲t̲ ̲a̲ ̲t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲. Egy járműhöz egy időben csak egy érvényes törzskönyv tartozhat. A közlekedési igazgatási hatóság a jármű első forgalomba helyezése során annak, aki a jármű tulajdonjogát igazolja, törzskönyvet ad ki (16. melléklet).”


„81. § (4) Az e̲l̲l̲e̲n̲k̲e̲z̲ő̲ ̲b̲i̲z̲o̲n̲y̲í̲t̲á̲s̲á̲i̲g̲ ̲a̲ ̲t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲e̲t̲ ̲b̲i̲r̲t̲o̲k̲l̲ó̲ ̲ü̲g̲y̲f̲e̲l̲e̲t̲ ̲j̲o̲g̲s̲z̲e̲r̲ű̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲n̲a̲k̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲t̲e̲k̲i̲n̲t̲e̲n̲i̲.”


„46. § (1) A törzskönyvben és a nyilvántartásban tulajdonosként azt a természetes személyt, jogi személyiséggel rendelkező vagy jogi személyiség nélküli szervezetet lehet feltüntetni, aki a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzését, származását, továbbá eredetiségét e rendeletben foglaltak szerint igazolja.”


„46. § (6) A̲ ̲n̲y̲i̲l̲v̲á̲n̲t̲a̲r̲t̲á̲s̲ ̲a̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲v̲a̲l̲a̲m̲e̲n̲n̲y̲i̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲á̲t̲ ̲t̲a̲r̲t̲a̲l̲m̲a̲z̲z̲a̲. A̲ ̲t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲e̲t̲ ̲é̲s̲ ̲a̲ ̲f̲o̲r̲g̲a̲l̲m̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲t̲ ̲a̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲o̲k̲ ̲e̲g̲y̲b̲e̲h̲a̲n̲g̲z̲ó̲ ̲n̲y̲i̲l̲a̲t̲k̲o̲z̲a̲t̲a̲ ̲a̲l̲a̲p̲j̲á̲n̲ ̲a̲ ̲m̲e̲g̲j̲e̲l̲ö̲l̲t̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲t̲á̲r̲s̲ ̲a̲d̲a̲t̲a̲i̲v̲a̲l̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲k̲i̲á̲l̲l̲í̲t̲a̲n̲i̲ ̲é̲s̲ ̲e̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲t̲á̲r̲s̲ ̲r̲é̲s̲z̲é̲r̲e̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲k̲i̲a̲d̲n̲i̲.̲ ̲E̲b̲b̲e̲n̲ ̲a̲z̲ ̲e̲s̲e̲t̲b̲e̲n̲ ̲a̲ ̲t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲b̲e̲ ̲b̲e̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲j̲e̲g̲y̲e̲z̲n̲i̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲a̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲„̲k̲ö̲z̲ö̲s̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲”̲. A̲ ̲f̲o̲r̲g̲a̲l̲m̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲t̲ ̲a̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲o̲k̲ ̲e̲g̲y̲b̲e̲h̲a̲n̲g̲z̲ó̲ ̲n̲y̲i̲l̲a̲t̲k̲o̲z̲a̲t̲á̲b̲a̲n̲ ̲m̲e̲g̲j̲e̲l̲ö̲l̲t̲ ̲ü̲z̲e̲m̲b̲e̲n̲ ̲t̲a̲r̲t̲ó̲ ̲a̲d̲a̲t̲a̲i̲v̲a̲l̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲k̲i̲á̲l̲l̲í̲t̲a̲n̲i̲ ̲é̲s̲ ̲a̲z̲t̲ ̲a̲z̲ ̲ü̲z̲e̲m̲b̲e̲n̲ ̲t̲a̲r̲t̲ó̲ ̲r̲é̲s̲z̲é̲r̲e̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲k̲i̲a̲d̲n̲i̲.



326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

A kormányrendelet hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] vagy

itt: [link]

2020. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a törzskártya az ő nevén"

Akkor tehát tisztázódott, hogy a nejed az autó tulajdonosa. Szerintem örülj neki, mert így nem a te válladat nyomja a felelősség, de ha egoista vagy, akkor nyugodtan átírhatod.

2020. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!