Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy 9 személyes...

Bot69 kérdése:

Mennyibe kerül egy 9 személyes "kisbusz" átminősíteni lakóautóvá?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül, vagy esetleg mitől függ az ára

2020. aug. 5. 20:57
 1/5 Kitalátor válasza:

Hasonló terveim nekem is voltak. A pontos összegre nem emlékszem, de letettem róla, mert az sem volt kevés, amit eljárási díjként be kellett volna fizetni, de több országgal ellentétben nálunk minden beszerelt új alkatrész, tartozék, felszerelési tárgy minősített kell, hogy legyen, tehát csak az "gyárthatja" és szerelheti be pl. az összecsukható asztalt, akinek erre jogosultsága van. Ezen kívül nemcsak a közlekedési hatósági díjjal kell számolni, hanem az átalakítási terv készítésével is, amit ugye Te megcsinálsz, átadod egy mérnöknek, aki átnézi, jó esetben hozzá sem nyúl, csak aláírja és lepecsételi, és kiállítja a számlát. Bizonyos átalakításokat gépjármű-technikus is megtervezhet, ha ő is végzi (legalább papíron) a munkákat. Tizenöt éve olyan 150-200.000 lett volna a tervezés-engedélyezés-vizsgáztatás, plusz természetesen az anyagköltség.Nálunk nem lehet ám pl. közönséges padlószőnyeggel vagy műfűvel leborítani a padlót, csak olyannal, ami megfelel a közlekedési tűzvédelmi szabványoknak, nem kezd egy csikktől ömleni belőle a mérgező füst. Ugyanez igaz a bútorkárpitra is. A szállítható személyek számát meghatározó üléseknek is meg kell felelniük a hatályos eus és hazai biztonsági előírásoknak, nem lehet amerikai módra a nagyi kanapéját beszerelni. A menetkész tömeg megváltozása (leginkább növekedése) is érdekes lehet, főleg ha utánfutót is kötsz hozzá, és a szerelvén maximális tömege átcsúszik 3500 kg fölé (hiába tűnik jó ötletnek valahova beépíteni egy kisebb IBC-tartályt ivóvíznek). A súlyadó és a kötelező biztosítás esetleges csökkentésére biztosan nem éri meg átalakítani (én azért akartam elsősorban).

Első lépésként pl. a helyi közlekedési hatóságnál (pl. az ügyféltérben) kell egy ilyenekkel foglalkozó mérnököt keresni,aztán "elő a kockás papírt"!

2020. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kitalátor válasza:
szerelvén —> szerelvény
2020. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zolo ***** válasza:
9 személyes hivatalosan személyautóból lakóautót csinálni szerintem nagyon drága és körülményes. Nem tudom miért szeretnéd ezt? Egy lakókocsit egyszerűbb, olcsóbb és praktikusabb húznod nyaraláskor. Letudod akasztani a kempingben és a kisbusszal mehetsz ahová szeretnél. Mindenféleképpen lakóautót szeretnél akkor nézd meg mennyibe kerülne olyan ami gyárilag van így kialakítva. Régebbieket kevés kilométerrel lehet találni kedvező áron. Egy kis lakatolással érdemes náluk számolni. Ez a megoldás drága, akkor szerintem egyszerűbb és olcsóbb egy zárt kisteherautót berendezni lakóautónak. Arra azért érdemes odafigyelni, hogy menet közben semmi ne mozduljon el, rögzíteni kell a bútorokat. Műszakinál esetleg kipakolod belőle. Menet közben az nem lehet probléma rendőri ellenőrzéskor, hogy a raktérben rakományt szállítasz. A lényeg, hogy rögzítve legyen minden az elmozduás ellen és a súlyt ne lépd túl.
2020. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért szeretnék lakóautót, mert... igazából észszerű érvem nincs, hatalmas álmom már régóta hogy legyen egy ve t3-am amiben egy-két hetet kényelmesen el lehet tölteni barátokkal, családdal

2020. aug. 8. 14:43
 5/5 anonim válasza:

Én egy VW LT46os buszt alakítottam át külföldön, nem volt olcsó, de megérte, azóta benne élek.



23N

2020. aug. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!