Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elektromos autó akksi csere...

Elektromos autó akksi csere esete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy vennék valami olcsó elektromos kocsit akkumulátor nélkül (pl. egy Twizyt) és építenék egyet hozzá. Ha mondjuk a gyáritól nagyobb kapacitása lenne, hogy működne, mondjuk a biztosítás? Gondolom ezt a modifikációt be kellene jelenteni, viszont ilyen helyeken vannak olyan emberek, akik meg tudják állapítani, hogy egy akkucsomag biztonságos-e, vagy sem? A biztosító pl. hogy határozza meg az akksi értékét, ha egyedileg van összerakva mondjuk "újrahasznosított" akkucellákból?

A válaszokat előre is köszi!



2020. aug. 22. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen otthon barkácsolt pakkokkal maximum elzavarnak. Ez mind mind a szabályokról, rendeletekről szól, meg a pénzről hogy vedd meg a gyárit vagy az utángyártottat mert abból van nekik több pénzük, államnak is, meg a biztosító nem vállal felelősséget egy otthon össze dobott vacaknak ami lehet 2 km után kigyullad.
2020. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. A szoftver érzékelné, hogy nem az elvárt paramétereknek megfelelő aksi van benne és rögtön letiltana.
2020. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Végül is gondolhattam volna, de köszi a választ!
2020. aug. 22. 10:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthon sehogy sem tudná bele való akksit gyártani. Ha mégis akkor meg sokkal drágábban jönnél ki mintha gyárit vennél bele. Egy ilyen kocsiba nem elég az ahogy fizika órán "gyártottatok" akksit.
2020. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szoftverrel nem lenne gond, vannak virtual bms-ek meg egyéb megoldások rá.
2020. aug. 22. 10:32
 6/13 A kérdező kommentje:
Éppen azért szeretnék otthon gyártott akksit használni, mivel azzal sokkal olcsóbban jönnék ki.
2020. aug. 22. 10:33
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Nem olyan biztos az. Mire össze szeded az alapanyagokat, meg szoftverezel meg kitudja mit még nem biztos hogy olcsóbban ki fogsz jönni.
2020. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy újonnan a cellák, egyebek drágák, viszont bontott és tesztelt cellákból sokkal olcsóbban ki lehet jönni, jelenleg van egy 750Wh -s akkupakkom ~150 dollárért és ha nagyobb tételben vásárolok cellákat, csak olcsóbban jönnek ki (egy cellára levetített ár természetesen).
2020. aug. 22. 10:38
 9/13 anonim ***** válasza:
És a használt cellák annyira jók?
2020. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jelenlegi tesztelt kapacitásuk alapján árulják őket, 0,94EUR/darab áron vettem átlag 2,2Ah kapacitású akksikat (91 darabot), hibás ebike akkupakkokból vannak főleg kiszerelve, ezek még újak voltak, mert gyári adatokat produkáltak, vannak kisebb, nagyobb kapacitású cellák ár függvényében. 96 cellát kaptam, annyi, hogy újra kellett borítani őket és leszedegetni a nikkeldarabokat a tetejéről, de a 96-ból 2 darabnak volt korrodálva a teteje egy picit belül, azokat majd kisebb projektekhez használom.
2020. aug. 22. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!