Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van abban az esetben,ha én...

Mi van abban az esetben,ha én megveszek egy műszakis és egyéb okmányokkal rendelkező autót,megírjuk az adásvételit,de én utána nem iratom át,nem kötök rá semmit stb? (Donor autó lenne) Lehet ebből nekem vagy az eladónak a későbbiekben problémája?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eladónak semmi.

Ha nem íratod át, 15 napon belül kivonják a forgalomból.

2020. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Helyesen, ha 15 napon belül nem íratod át, akkor majd később kivonják, átkerül "hivatalból ideiglenesen kivonva" státuszba. Annyi, hogy amikor elhozod az eladótól, akkor is már trailerrel hozd, mert különben biztosítást kell kötni rá. Az eladónak semmi nem lesz, hiszen ő megy azonnal lejelenteni az adásvételit. (Az adásvételi példányát tartsd meg te is, hiszen ezzel tudod igazolni, hogy nem loptad.)

Ja és a "nem bonthatod szét a kert végében" kommenteket át is ugorhatjuk.

2020. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom,ha 15 nap elteltével szeretnem átíratni,akkor késedelmi díjat kell fizetnem,de ugye én nem szeretnem átíratni... kaphatok ez ügyben tőlük fizetési felszólítást?


Ha valóban kivonjak,akkor nyert ügyem van.

2020. aug. 22. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Jelen körülmények között nem fogsz semmit kapni. Kb. Ez a módszer egy fekete lyukba dobja az autót

Viszont olyan szempontból nem nyerő ügy, hogy az adott autó ott lóg az idők végezetéig a levegőben a rendszerben valahol és a te neved lesz ott mint utolsó tulajdonos, akin számonkérhetik hova lett a veszélyes hulladék.

Nem lehet tudni mikor fogják elővenni ezt a témát. Nyilván nem mostanában, és könnyen lehet, hogy lesz rá kibúvó, amikor majd elkezdik a témát felgöngyölíteni.

Van szofisztikáltabb módszerek is a kivonásra, hogy donor lehessen az autó. Papírond külföldre kell eladni, vagy adja le bontóba a tulaj, te meg vedd ki belőle ami kell. Így tiszta marad a neved maximálisan. (Feltéve ha ezekre hajlandó az eladó)

(És igen, vigyázni kell a hátsó kertben bontással, ha van egy rosszakaró szomszéd.)

2020. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A papiron kulfoldre eladas meg jo lenne,csak kell egy kulfoldi lakcimel rendelkezo szemely...


Nem szeretnem,hogy évek múltan elővegyenek .


Egyebkent mivan olyankor ha megvettem az autot,nem irtattam at es par napon belul en is tovabbadom adasvetelivel? Tovabbadhatom?

Akor mar nekem is lesz egy adasvetelim,hogy nincs nalam?

2020. aug. 22. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Akor mar nekem is lesz egy adasvetelim,hogy nincs nalam?"


Persze, meg még egy amin az eladás szerepel annak akinek továbbadod

2020. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt szokták válaszolni erre, hogy nem adhatsz el olyan autót, ami nincs a neveden. Tehát névre kell íratnod, és utána új adásvételivel eladni.


A külföldre eladásnál ott a trükk, hogy teljesen kamu adatokat is meg lehet adni, mert nem fésülik össze kb. soha. (Mármint EU-n kívüli országba elvileg)


#4

2020. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!