Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Csekkbefizetés hogyan megy?

Csekkbefizetés hogyan megy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de most csinálom először. Hosszabbítás miatt.


Bemegyek az okmányirodába, megcsinálják a papírokat, lefényképeznek és adnak csekket. Ezzel elmegyek a postára, befizetem. Eddig jól mondom? Ezután van valami teendőm még a csekk visszakapott részével vagy azt látják központilag, hogy megtörtént a befizetés és majd kapom az új jogsit?



2020. aug. 22. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha befizetted a csekket, akkor vissza kell menned az okmányirodába, két aláírás és hazamehetsz. Te választod meg, hogy ha kész, értesítést kérsz és bemész érte vagy postán kéred, hogy kiküldjék.


Egyébként én az okmányirodában fizettem ki bankkártyával. Nem kértem csekket. 5 napra rá kiküldték az uj jogsit a címemre. Ezt az opciot választottam.

2020. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja,...és el ne felejts előtte menni a háziorvoshoz az eü1-es papírt megcsináltatni. Hívatásoshoz meg az eü2-őt.


Ezzel mehetsz csak jogsit hosszabbítani!

2020. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
EÜ megvan. De kihez megyek vissza, nem értem? Nincs olyan opció az időpontfoglalásnál, hogy csekk beadása vagy hasonló.
2020. aug. 22. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

3@ :)))


Nem kell időpontot foglalni! Random mehetsz bármikor. Az Okmányiradában adják a csekket, amikor lefényképeznek. (már ha nem ott helyben bankártyával fizetsz). Az ügyintéző egyébként mindent elmond az Okmányirodában. Nem annyira bonyolult! :)) Nem kell megijedni.

Ott odaadja a csekket, ezzel gyorsan elszaladsz egy postára (azt hiszem 4 ezer Ft), befizeted és visszaszaladsz az Ományirodába az ügyintézőhöz és odaadod neki a befizetett csekk bizonylatát.


Jó szórakozást! :)))

2020. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ott kifizeted helyben kártyával és gond letudva.

Ha nincs bankkártyád (?) adnak csekket, akkor meg elszaladsz a legközelebbi postára majd szimplán visszamész és odaadod az ügyintézőnek soron kívül

2020. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de mi az, hogy odamegyek az ügyintézőhöz soron kívül? Csak úgy besétálok, lesz. hogy van ott ügyfél éppen és benyögöm, hogy meghoztam a csekket? Akkor már ne inkább a portásnak adjam le, hogy ne zavarjam az ügyintézést? Meg aztán mi van, ha az ügyintézőm már nincs is ott, mert például csak másnapra tudok visszamenni.
2020. aug. 22. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért van a kártya.

De el fogja mondani az ügyintéző hogyan csináld. És igen, kiszaladsz befizeted a csekket, visszasétálsz és elveszi az igazolást a befizetésről a előtte ülő feje felett és elteszi 5 másodperc az egész. Emlékezni fog rád 10 perccel korábbról. Még mostanában is láttam ilyet.

De tényleg a legjobb megoldás kártyával kifizetni, ott a terminál minden ügyintéző előtt. Befizeted és kész.

2020. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7@ Így van, legegyszerűbb a kártyás fizetés ott helyben. Én is így fizettem. Megjegyzem, kézpénzel nem lehet fizetni sajnos.


Adják a csekket és ha visszamegy az ipse a bizonylattal, csak átnyújtja a csekk bizonylatot.

2020. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!