Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az igaz, hogy jogosítványt...

Az igaz, hogy jogosítványt igénylő lappal vezethetek? Az okmányirodában azt mondták, hogy 2020. Június óta elfogadják.

Figyelt kérdés
És még ez áll rajta: “A kérelem adatlap alább megnevezett, lejárt kategória érvényességű vezetői engedéllyel 2020. 10. 31.-ig jogosít vezetésre.”
2020. szept. 2. 17:44
 1/9 Vortrex ***** válasza:
15%
Ha már volt jogosítványod arra a kategóriára, csak lejárt, akkor igen, de ez mindig is így volt.
2020. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De B kategóriára még nem volt
2020. szept. 2. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Egy szabálymódosítás óta első kiadás esetén is, igen.
2020. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem volt még B kategóriára azzal NEM vezethetsz ilyen nincs! Én júliusba újítottam meg a jogsimat mert lejárt, előttem volt egy fiatal srác akinek első jogsija volt B kategóriára de volt már segédmotorra jogosítványa korábban is. Neki ott azt mondták hogy motort vezethet amit eddig is vezetett továbbra is azzal a lappal, de B kategóriát nem, mert ez lenne az első. Ugye nekem meg mondták hogy vezethetek mert már 10 éve van B kategóriás jogosítványom
2020. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

„Az okmányirodában azt mondták, hogy 2020. Június óta elfogadják.” Helyesen tájékoztattak. 2020. június 18-tól hatályos ez a jogszabály módosítás.

Vezethetsz vele, de csak Magyarország területén, és csak az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig.

„3. § (2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig

aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,”

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról.

(Ezt a módosítást a 284/2020. (VI. 17.) kormányrendelet 45. § (1) iktatta be. Hatályos: 2020. VI. 18-tól.)

2020. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Valóban igaz, júniustól már első jogosítvány esetén is lehet az igénylőlappal vezetni, ez egy viszonylag új jogszabályváltozás és kevesen tudnak róla.

Viszont azok, akik nem ismerik, ne adjanak már fals tájékoztatást a kérdezőnek!

2020. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vortrex ***** válasza:
0%
Én nem tájékoztattam félre senkit, nem mondta hogy első jogosítvány...
2020. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7-es, annál inkább, megújított jogosítványnál már eddig is lehetett az igénylőlappal vezetni.
2020. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

"7-es, annál inkább, megújított jogosítványnál már eddig is lehetett az igénylőlappal vezetni."

Ez csak részben igaz. Gondolom, ha az elsőnél elég az igénylőlap, akkor most már csere esetén is, de nem így volt.

Ha személyes átvételt választottad, akkor maradt nálad a régi, lejáróban lévő, illetve már lejárt. Az igénylőlap és a plasztik kártya együtt jogosított vezetésre.

Ha postázva kérted, akkor le kellett adni a jogsit, és akkor nem is vezethettél az igénylőlappal.

2020. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!