Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás lemondása autó...

Biztosítás lemondása autó eladás után szükséges? Illetve az adásvételit bármelyik okmányirodában le lehet adni vagy csak ahol a lakcímem van?

Figyelt kérdés
Hétvégén eladtam az autómat majd ki is jöttem külföldre, az adásvételit egy ismerős le tudja adni, bárhol le lehet vagy csak a lakcímemhez tartozó okmányirodában? A biztosítónak - Allianz-írtam egy emailt (többször beszéltem velül így), hogy eladtam az autót, de még nem válaszoltak.
2020. okt. 21. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosítónak e-mailben csatolod az adásvételi másolatát és kész.

Vagy még egyszerűbb az ügyfélportálon elintézni, én is ott mondtam fel az Allianz-nál.

Adásvételit meg bármelyik okmányirodában/kormányablakban leadhatja az ismerősöd egy meghatalmazással egyetemben

2020. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én, eladóként, nem szóltam sem a biztosítónak, sem az önkormányzatnak. A központi nyilvántartó rendszerből a biztosító is, az önkormányzat is megkapja az értesítést.

Pontosan 33 nap múlva a biztosító visszautalta a túlfizetést és küldött bonus-malus besorolási igazolást. Lehet, hogy hamarabb kaptam volna a visszautalást, ha szólok nekik; nem tudom.

Aztán rá egy hónapra az önkormányzati hivatal is értesített gépjárműadó túlfizetésről. Ugyanis - KGFB nem fizetés miatt - a hatóság ideiglenes kivonatta a forgalomból az eladott autóm. Alapesetben az fizeti az egész éves adót, aki január 1-én a nyilvántartásba bejegyzett üzembentartó, de ha év közben forgalomból kivonásra kerül az autó, akkor a forgalomba helyezéstől a forgalomba helyező válik adóalannyá, aki már nem lehettem én.

2020. okt. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!