Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átíratás pontos menete?

Átíratás pontos menete?

Figyelt kérdés

Kapok egy autót anyukám unokatestvérétől. Az én nevemen fog lenni az autó. Azonban lenne egy pár kérdésem.

1. Adás-vételit kell írni, vagy elég ajándékozási szerződés? Ha adás-vételi kell, akkor kell bele írni összeget?

2. Tudom, hogy kell eredetiség vizsga. Először bemegyek az okmányirodába és onnan irányítanak oda, vagy eleve menjek el egy ilyen vizsgahelyre és utána menjek be az okmányirodába?

3. A biztosítást okmányiroda előtt vagy után kössem meg? Azt tudom, hogy ha bementem az okmányirodába, akkor addig nem használhatom az autót, ameddig érvényes biztosítást nem kötöttem rá. Jelenleg az autó papírjai rendben vannak, minden be van fizetve erre az évre.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. nov. 13. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ugyanaz.

2&3. Az okmányirodába csak eredetvizsgával és érvényes biztosítással menj.

2020. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és a biztosítás névre szól, tehát az adás-vétel (ajándékozás) után azonnal kötnöd kell.
2020. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!