Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mik egy autó éves kötelező...

Mik egy autó éves kötelező költségei?

Figyelt kérdés
Most készülök autót venni(Rover 214 Si), de szeretném előre látni, hogy mit és mennyit is kell majd fizetnem. Előre is köszi a válaszokat!
2010. aug. 10. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

- teljesítményadó

- kötelező biztosítás

- műszaki vizsgadíj (az első 4 év után 2 évente kell vinni)


illetve vásárláskor az eredetiségvizsgálat, új okmányok díja, ill reg. díj, amennyiben nincs forgalomba helyezve a jármű.


a teljesítményadót az állambácsi kapja, ennek értéke neked durván évente 20-30 ezer ft körül lesz, ahogy nézem a kiszemelt kocsit. pontos értéket is kaphatsz, ha rápittyentesz a kalkulátorra:


[link]


a köteleződet itt tudod kiszámolni: [link]


a kétévente vizsgáztatás pedig szervizállomásonként eltérő, 20-50 lepedő között rövidítik az embert általában. már, ha nem kell komolyabban a géptérbe nyúlni. de erről is olvashatsz bővebben:


[link]


azt hiszem, ennyi, illetve nekem ennyim van.


sok sikert a verdához, és sose előzz mezőgazdasági vontatót kanyarban! ;)

2010. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesitményadót már eltörölték!!!!!!!
2010. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesítményadó van a súlyadó helyett, a luxusadót törölték el
2010. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így igaz, azt nem írtam oda, szóval a teljesítményalapú volt a luxusadó egy bizonyos értéken felül, amit eltöröltek, a súlyadó megmaradt, csak teljesítményadónak van hívva. Egyébként én lennék a legboldogabb, ha azt is eltörölnék. ;d


/első

2010. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó belátom igazatok van,én tévedtem!
2010. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ua. a telj. adó és a súlyadó! Súlyadó nincs, helyette van telj. adó, ami teljesen más
2010. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! esetleg a kocsiról van valakinek bármilyen véleménye, tapasztalata...stb.?
2010. aug. 11. 18:11
 8/8 anonim válasza:
<a target blank href="http://www.biztositas.hu">biztosítás</a>
2010. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!