Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan érdemes csinálni az...

Hogyan érdemes csinálni az autó eladást, ha a tulajdonos külföldön van és nem is tud hazajönni mostanában?

Figyelt kérdés

Apámé az autó, aki külföldön él, nem is tud most hazajönni a karantén miatt, ki tudja, meddig. Az autót én használom évek óta. Most el akarjuk adni, de hogy oldjuk ezt meg ilyen távolságból? Nyilván én fogom hirdetni meg intézni az eladást.


Ezek merültek fel eddig:

Kitölt apám egy adásvételit, amit elpostáz és majd azt kapja a vásárló.

Intézünk egy ajándékozási szerződést, hogy előbb átkerüljön az én nevemre az autó (nyilván ezt is postázva)


Eddig ezek merültek fel. Melyik a járhatóbb út? Sose adtam még el autót. Egyéb megoldára is nyitott vagyok. A várakozás nem nagyon jöhet szóba, minél előbb el kellene adni a kocsit.


2020. dec. 20. 16:22
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Kitöltöd az adásvételi szerződés eladóra vonatkozó részét apád nevében, aztán aki leteszi az autó árát az kitölti a másik felét.


Ha az ő beleegyezésével történik akkor nem fog szaladni feljelenteni téged, máshonnan pedig sosem derülne ki. Mi így vettünk autót.

2020. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Kitölt apád NÉGY adásvételit, amit elpostáz és majd abból kettőt kap a vásárló.

Ha a postázással sem akartok bíbelődni és beleegyezik, akkor kitöltöd te az ő adataival.

Az ajándékozás felesleges adminisztráció lenne, akkor kellene új forgalmi, törzskönyv, ami 2x6000 Ft.

2020. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Ajándékozási szerződést ugyanúgy be kell jelenteni és fizetni utána. Nem jó buli.

Ha apád nincs ott az aláírásnál, akkor ez okmány hamisítás. Én, mint vevő, elállnék az üzlettől, mert nem tudnám, hogy nem valami átverés lesz belőle. Ismerősnek persze eladhatod így.

Értékesítési meghatalmazásnak nézzél utána, hogy gépjármű esetén hogyan működik.

2020. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Előre kitöltesz 4 példányt. Aláírod apád helyett. Ennyi. Senkit nem érdekel a dolog. A vevő lediktálja az ő adatait beìrod aláìrja és megy mindenki a dolgára.
2020. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel mindenképpen postázni kell (az aláírás miatt), én a meghatalmazást javasolnám.

Pl: [link]

Igy csak egyszer kell vele foglalkozni, és nincs plusz költség.

2020. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen..?
2021. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!