Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntett a rendőr 10 ezer...

Slapsgiving kérdése:

Megbüntett a rendőr 10 ezer forintos helyszíni csekkel biztonsági öv miatt pár hónapja, sajnos elkeveredett itthon azt hittem a volt asszony befizette. Hol tudnék utána járni mennyit kell fizetnem most? Mert gondolom ment rá késedelmi díj bőven.

Figyelt kérdés
Viszont tegnap gyorsan be is fizettem a csekket a postán. De sajnos levelet se kaptam mert albérletben lakom a bejelentett lakcímemen meg nem ritkán keverednek el a leveleim. Bár furcsa, hogy a munkahelyemen se kerestek ez ügyben.
ápr. 25. 05:08
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
szerintem a hentesnél kérdezd meg, vagy a fodrásznál
ápr. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit kell fizetni, amennyi a csekken volt.

Ha a helyszíni bírságot nem fizetik meg időre, akkor a bíróság szabálysértési elzárásra váltja át; 6500 Ft-onként 1 napot szabnak ki, a maradékot nem veszik figyelembe.

Eszerint, még nem jutott idáig az ügy, vagy csak nem találtak meg, de nem is lesz végrehajtható, hiszen, ha van vagy lesz is bírósági végzés, akkor is semmissé válik, ha megtörténik a megfizetés. A megfizetés megtörtént.

(Itt, a 6-os válaszban van a jogszabályi ismertető: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1.. )

ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ne aggódj, idő kell mire átváltják. Először elővezetés jön, amelynek van egy költsége. Személyesen keresnek meg a rendőrségtől, hogy fizesd be a csekket (amit ők adnak) vagy mutasd be a korábban befizettet szelvényt ellenkező esetben elzárás.

Ha már befizetted legyen mindig nálad a csekkszelvény.

tegnap 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ma 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!