Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érdemes most műszakiztatni ?

Érdemes most műszakiztatni ?

Figyelt kérdés
31-én jár le a műszakim, de kaptam egy mail-t, hogy a vészhelyzet megszűnését követően még 2 hónapig jó. Ergo majdnem 3 hónapot nyernék a dologgal, érdemes ezt ?

2021. jan. 9. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Külföldre nem mehetsz a lejárt forgalmival, és várható, hogy a vészhelyzet lejártával hosszabb várólisták lesznek a vizsgaállomásokon. Amúgy érdemes, persze.
2021. jan. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

külföldre nem is mennék, csak az 2 hónap nem tudom megéri-e....

kötelező szempontjából azért necces, ha történik valami és lejárt..

2021. jan. 9. 13:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Érdemes.


Mivel ha lejár a türelmi időd, akkor hetekig várhatsz, de legrosszabb esetben a lejárt türelmi idő miatt már csak útvonal engedéllyel viheted az autót.

2021. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne necces?
2021. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyiból valóban érdemes most, hogy mikor vége lesz veszélyhelyzetnek, mindenki egyszerre akar majd menni és baromi nehéz lesz időpontot kapni.

A kötelező szempontjából miért necces? A biztosító is tudja, hogy meghosszabbították az érvényességét.

2021. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

KGFB szempontjából nem necces.

Nem valamilyen jogilag esetleg nem mindenre kiterjedő átmeneti állapotot hoztak létre, hanem adott határnaptól, adott határnapig terjedő időszakban, a forgalmi engedélyekbe bejegyzett műszaki érvényesség idejét adott határnapig, az okmányba történő bejegyzés nélkül, meghosszabbították. Jogilag teljes körűen azt jelenti, mintha a forgalmiban szereplő érvényességi dátumot átírták volna 2021. április 8-ra.

Tehát, Magyarországon, a megadott határnapok megszabta időközben lejáró műszaki, a jog erejénél fogva, vizsgáztatás nélkül, adott napig meghosszabbításra került. A biztosítónak nincs jogi lehetősége ezt vitatni, nem tekintheti érvényes műszaki nélkülinek csak azért a járművet, mert a forgalmiban pl. 2020. december 12. szerepel a műszaki vizsga érvényesség időpontjaként.


Nyilván, a te döntésed.

Azt is vedd figyelembe, hogy úgy alakult a tavaszi és őszi időszak, hogy a tavaszi hasonló időszakban lejárt műszakik, amelyeknél nem végezték el a vizsgáztatást, és a veszélyhelyzet megszűnése után 180 napos (6 hónapos) hosszabbítást kaptak, belecsúsztak a mostani veszélyhelyzeti időszakba, és a mostani időszakban lejáró műszakikkal együtt további hosszabbításra kerültek április 8-ig; erre tételesen ki is tér a jogszabály. Szép nagy tolongás várható, amit sem a vizsgabázisok, sem a kormányablakok nem fognak bírni (persze, utóbbira csak betelt forgalmi cseréje miatt van szükség); pontosabban nagyon nagy várakozási idők várhatók.

De, vélekedhetsz másképp is.


Műszaki vizsgához, ha lejár a jogilag meghosszabbított érvényesség, nem lesz szükséges a 2021. jan. 9. 13:44-kor megjelent válaszban említett „útvonalengedély”.

┌─ Ha a műszaki érvényesség lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a vizsga napján jogosít a közúti forgalomban való részvételre. ─┘

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 89. § (3)

2021. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg, mert akkora tömegnyomor lesz mikor ez a hosszabbítás lejár mert mindenki ezzel akar spórolni, hogy elképesztő. Azon a 3 hónapon semmit se nyersz a két évhez képest. Én is megcsináltattam őket és nyugalom van.
2021. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De miért érné meg? Nincs rá pénzed?

Szerintem felesleges húzni, van elég hulladék az úton, legalább nyugodtabb lehetnél, hogy tényleg abban a pillanatban rendben van a kocsi

2021. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
Mit számìt két hònap? Mit nyersz?
2021. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt nyered, hogy azt a 25 ezret nem kell most kifizetni.
2021. jan. 9. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!