Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autó szélvédőére ragasztott...

Az autó szélvédőére ragasztott regisztrációs matricára van valami szükség későbbiekben?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy használt autót amit az előző tulaj németből hozott be. Természetesen át lett papírozva és rendszámozva magyarra az autó.

A szélvédőre kapott egy ilyen hologrammos matricát mint a behozott autóknál szokás manapság.

Elég kavicsfelverődéses a szélvédőm igy ki kellene cserélni.

Továbbiakban van lényegi funkciója a matricának?



#matrica #regisztrációs adó #Külföldrólbehozott
2021. jan. 20. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Az kötelező, pont úgy, mint a rendszám.

És nem manapság, hanem már elég régen.

A szélvédőt cserélő szakember sérülésmentesen le tudja venni a régiről, és áttenni az újra. Persze akkor, ha maga a matrica épp.


Ha nem sikerülne, akkor pótoltatni kell.


[link]

2021. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Semmi gond, a szélvédő cserekor a matricát átmentik az újra.
2021. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen, 2004. május 1-jétől, a JDA-001 betűkombinációtól kezdve az a matrica pont ugyanannyira fontos, mint a rendszám.
2021. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanolyan azonosító, mint a rendszám.

Ha elveszíted az egyik rendszámot, akkor a matrica is kell az újragyártáshoz.

Egyébként nem szabályos, de minden szélvédős leszedi és átrakja az újra szó nélkül.

Ha újra akarod gyártatni az 1000-2000 Ft be kell menni igényelni az okmányirodában, majd 2 hét múlva mehetsz az újért.

2021. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

És vinni kell a régi matricát is az új matrica újragyártatásához!

...igen, a szélvédődarabbal együtt. Nem egyszer láttam a lakatosokat, hogy kiflexelték e matricát az éppen szélvédőcserés busz régi szélvédőjéből.

...és azt is, hogy buktunk egy rendszámot, azaz át kellett rendszámozni a kocsit, csak mert a reg. matrica véletlenül ment az üveghulladékba a régi szélvédővel együtt.

2021. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

#5: Érdekes, nekem elég volt egy fotó a matricáról, vagyis még az sem kellett igazán, csak a matricán szereplő azonosítószámot kellett bemondanom.


(Igaz nekem azért kellett csak mert műszakin az NKH-s már nem tudott mibe belekötni, mint hogy 3x3 mm-en felvált a sarka és újragyártatta velem)


#4

2021. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!